Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Αβατάρι χρήστη
Αμελί
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 34
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:58

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Αμελί » 05 Απρ 2013, 12:17

Και εγώ είδα το Αργκώ πρόσφατα και παρόλο που σκηνοθετικά θεωρώ ότι ήταν καλή ταινία και ειδικά προς το τέλος "αγχώθηκα" λίγο για τη διάσωση των ηρώων, βγαίνοντας από την αίθουσα ένιωθα λίγο περίεργα και δεν είχα καταλήξει στο αν μου άρεσε ή όχι. Και ο λόγος ήταν στο ότι για ακόμα μια ταινία του Χόλιγουντ με σχετικό θέμα, βλέπουμε την Αμερική ως την καλή και το θύμα και την Ανατολή ως την κακή και το θύτη...
Δεν ξέρω ακριβώς τι έχει γίνει στην πραγματικότητα σε αυτή την ιστορία και θέλω να το ψάξω, απλά με κούρασε αυτό το μοτίβο σε παρόμοιες ταινίες.
Αυτά τα λίγα για το Αργκώ :ρ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 06 Απρ 2013, 11:02

Διάβασα αυτήν την κριτική και έβαλα στοίχημα με τον εαυτό μου ότι θα "πιάσω" την ταινία κατευθείαν. Το έχασα :ωιμέ: Σήμερα θα την ξαναδώ.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 06 Απρ 2013, 12:36

Αξία έγραψε:Είδα το "Όταν ο Χάρι γνώρισε τη Σάλι", την βρήκα ευχάριστη και αρκετά αστεία.. Βέβαια ήταν υπερβολικά προβλέψιμη.
Τόσες φορές που άκουσα να αναφέρεται, όφειλα να τη δω
Εγώ τη θεωρώ κορυφαία στο είδος της :)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Βαλεντίν
Μύστης
Αναρτήσεις: 109
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 20:48

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Βαλεντίν » 06 Απρ 2013, 22:29

Είδα ένα γαλλικό αστυνομικό θρίλερ το Tell no one (2006) ,πολύ ωραίο με συνεχόμενες ανατροπές στην πλοκή.Τοχουν οι Γάλλοι,πάει και τελείωσε.Επίσης χτές το klute(1971) του Αλαν Πάκουλα ,υπέροχο και στυλάτο θρίλερ με φοβερή ερμηνεία απο Τζέην Φόντα.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 08 Απρ 2013, 11:40

Είδα ένα πολύ καλό θριλεράκι, το Triangle (2009) με άγνωστους ηθοποιούς και σχετικά φθηνοπαραγωγή, όμως με πολύ καλό σενάριο. Σ' αυτές τις ταινίες αυτό μετράει περισσότερο νομίζω :) Δείτε το αν σας αρέσει το Twilight Zone - μοιάζει με ένα μεγάλο, καλοφτιαγμένο επεισόδιο της σειράς - όμως μην μάθετε και πολλά για την ιστορία.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 08 Απρ 2013, 12:00

Χθες είδα τελικά το The Lake House, καλούτσικη ήταν και σήμερα για να θυμηθώ τα παλιά μόλις ξύπνησα είδα Μπαμπούλας Α.Ε :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 11 Απρ 2013, 13:08

Είδα προχθές την γαμήλια νάρκη. Μου φάνηκε αξιπρεπέστατη ελληνική ταινία
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 13 Απρ 2013, 22:42

Πριν λίγο είδα την ταινία "Ο ταχυδρόμος χτυπάει πάντα δυο φορές".Χμμμ είχα ακούσει τόσο καλά λόγια για το βιβλίο αλλά και για την μεταφορά του στην οθόνη και περίμενα καμιά σούπερ υπόθεση όμως να πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα κιόλας.Την βρήκα απλά καλή και σε μερικά σημεία βαρέθηκα κιόλας.... :ανέκφραστος:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 14 Απρ 2013, 13:14

Το "Ο ταχυδρόμος χτυπάει πάντα δυο φορές" μάλλον θα προτιμήσω να το διαβάσω σαν βιβλίο πρώτα, καθώς είναι και μικρό. Είχα δει σκηνές από την ταινία αλλά μικρός και έχω μόνο ακαθόριστες εικόνες.

Εγώ είδα το Prometheus (2012) χθες βράδυ.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αμελί
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 34
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:58

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Αμελί » 14 Απρ 2013, 16:34

Είδα για πολλοστή φορά τον Τιτανικό μετά από αρκετά χρόνια όμως, οπότε δε θυμόμουνα αρκετά πράγματα ευτυχώς...
Εξακολουθεί λοιπόν να είναι μια από τις αγαπημένες μου ταινίες :γιούπι:


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες