Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 24 Αύγ 2019, 22:14

Από αυτές που έχω δει δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια να σου ταιριάζει... Τουλάχιστον από ότι έχω αντιληφθεί... :χμ:
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 16 Σεπ 2019, 15:26

Ειδα το Hellboy 2, γαματο ηταν! :μπράβο:
Πολυ καλυτερο απο το πρωτο, που δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 16 Σεπ 2019, 16:11

Είδα το Αυτό: Κεφάλαιο 2. Μου άρεσε πιο πολύ από το πρώτο, είχε μπόλικη δόση νοσταλγίας και για μια ταινία που προσπαθεί να χωρέσει τόσα πολλά στο σενάριο, δεν τα πήγε και άσχημα.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 17 Σεπ 2019, 10:10

Είδα το Κάποτε στο Χόλιγουντ προχθές. Ο Ντι Καπριο, ο Μπραντ Πιτ και η μουσική έσωσαν κάπως τη κατάσταση αλλιώς θα μιλούσαμε για μεγάλη πατάτα. Δε ξέρω, ίσως οι προσδοκίες μου ήταν πολύ υψηλές αλλά δεν ενθουσιαστηκα.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 17 Σεπ 2019, 11:27

Οι περισσοτεροι ετσι λενε... παει, παρακμιασε και ο Ταραντινο. Καλυτερα να παραιτηθει τωρα.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 17 Σεπ 2019, 12:55

Εντάξει, όχι και να παραιτηθεί ο άνθρωπος. Έχει δείξει ότι αγαπάει τον κινηματογράφο κι ότι έχει μεγάλο παθος για αυτό που κάνει. Απλά δεν του βγήκε αυτή η ταινία, τουλάχιστον κατά τη δική σου και τη δική μου γνώμη, σε άλλους άρεσε ωστόσο.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 17 Σεπ 2019, 15:57

Αφου ειπε οτι θα παραιτηθει μετα τη 10η ταινια του.. ολοι οι σκηνοθετες οσο και να αγαπανε τον κινηματογραφο, καποια στιγμη παρακμιαζουν.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 17 Σεπ 2019, 17:08

Καλά πιστεύεις ότι μετά τη δέκατη ταινία θα παραιτηθεί; :)) Εγώ δεν το πιστεύω με τίποτα! Θα γίνει σαν τους Σκορπιονς που τα τελευταία 10 χρόνια όλο δίνουν τελευταίες συναυλίες :ρ
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 17 Σεπ 2019, 20:46

Είδα χθές σε θερινό (συνεχίζω ακάθεκτη παρ'οτι κοντεύει να βγεί και ο Σεπτέμβρης) την ταινία Through a glass darkly (1961) του Bergman. Μου άρεσε αν και παραείναι ανέκφραστο (ενίοτε και κάπως φτωχό) και εσωτερικό το παίξιμο και δεν μπορώ να πώ οτι με συγκινεί ιδιαίτερα ο Bergman. Θα προτιμούσα να διαβάζω τις διαπιστώσεις του περί ζωής και λοιπόν άλλων θεμάτων σε κάποιο βιβλίο. Εννοώ δεν πέφτεις ξερός ούτε απο την σκηνοθεσία ουτε απο την ατμόσφαιρα, εστιάζει στους ηθοποιούς του και δεν είναι κακό απλά δεν μου αρκεί. Μονο την Φθινοπωρινή Σονάτα θα ξεχώριζα ως κάτι πολύ δυνατό και αποκαλυπτικό.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 21 Σεπ 2019, 17:57

Ειδα το Mortal Engines (2018) και δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα, απογοητευτηκα. Ηταν πολυ βαρετο, σορρυ. 2/10 :όχισουλέω:

@Ιαβερης, αν δεν παραιτηθει θα αρχισει να κανει κατωτερες (εως και πολυ απογοητευτικες) ταινιες απο αυτες που εκανε παλια.. οποτε προκειμενου να δω κατι τετοιο, προσωπικα θα προτιμουσα να αποσυρθει..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Google [Bot] και 2 επισκέπτες