Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 22 Σεπ 2019, 03:12

Ασάρα έγραψε:Είδα το Αυτό: Κεφάλαιο 2. Μου άρεσε πιο πολύ από το πρώτο, είχε μπόλικη δόση νοσταλγίας και για μια ταινία που προσπαθεί να χωρέσει τόσα πολλά στο σενάριο, δεν τα πήγε και άσχημα.


Το είδα κι εγώ την περασμένη βδομάδα κι μ' άρεσε αρκετά. Παρ' ότι μεγάλη ταινία, δεν κούρασε καθόλου. Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο για να ξέρω τι έλειπε και τι όχι, αλλά οι ερμηνείες όλων ήταν πολύ δυνατές. :μπράβο:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 22 Σεπ 2019, 19:01

Ειδα το 2001: Η Οδυσσεια του Διαστηματος, αλλα δεν μου αρεσε, την θεωρησα αρκετα βαρετη και κουραστικη.
Επισης, ειδα και το 12 Monkeys και περα απο την ερμηνεια του Μπραντ Πιτ, δεν με ''τραβηξε'' τιποτε αλλο στην ταινια, δεν μου φανηκε ενδιαφερουσα, δεν μπορεσα να δω το τελευταιο μισαωρο, τα παρατησα.. δεν ξερω τι εχασα στην συνεχεια αλλα απο αυτα που ειδα με αφησε εντελως αδιαφορη η ταινια. :ωιμέ:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 22 Σεπ 2019, 22:22

Είδα πριν κανα δυο μέρες σε θερινό το 2046 αλλα έφυγα στα μισά γιατί το βρήκα τρομερά κλισέ και ξενέρωτο και απο μια σκοπιά ετεροκανονική που δεν με αγγίζει. Και οχι οι μουσικάρες δεν το έσωσαν δυστυχώς. Επίσης να είσαι η Ζαγκ Ζιγι και να ερωτευτείς τον λαδοπόντικα φτηνιάρη γκόμενο. Μην σου τύχει, πραγματικά :ανέκφραστος:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 23 Σεπ 2019, 20:50

Ειδα το Aladdin (2019) και μου αρεσε αρκετα. Ολοι οι ηθοποιοι ηταν πολυ καλοι και ειδικα ο Γουιλ Σμιθ που στην αρχη ειχα αμφιβολιες για το αν θα πετυχει ολο το κονσεπτ.. αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι εβγαζε περισσοτερο μια αισθηση Μπολιγουντ, παρα Χολιγουντ.. επισης, εκτιμησα το γεγονος οτι δεν ηταν απολυτη κοπια απο την original ταινια του 1992, οπως συνεβη με την περιπτωση του The Lion King. Γενικα, τη βρηκα πολυ καλη. 8/10
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Στεπ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 14
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 12:43

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Στεπ » 24 Σεπ 2019, 11:10

Ξαναείδα το reservoir dogs(1992) μέρα από χρόνια. Αξιοπρεπής τανία με έντονη σκηνή τον βασανισμό του αστυνομικού. 7/10

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 25 Σεπ 2019, 02:13

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:Ειδα το Aladdin (2019) και μου αρεσε αρκετα. Ολοι οι ηθοποιοι ηταν πολυ καλοι και ειδικα ο Γουιλ Σμιθ που στην αρχη ειχα αμφιβολιες για το αν θα πετυχει ολο το κονσεπτ.. αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι εβγαζε περισσοτερο μια αισθηση Μπολιγουντ, παρα Χολιγουντ.. επισης, εκτιμησα το γεγονος οτι δεν ηταν απολυτη κοπια απο την original ταινια του 1992, οπως συνεβη με την περιπτωση του The Lion King. Γενικα, τη βρηκα πολυ καλη. 8/10

Το είδα τρεις φορές για τη Ναόμι Σκοτ και μόνο. :σάλια: :σάλια: :σάλια: Ο Γουιλ Σμιθ ήταν αξιοπρεπέστατος ως Τζίνι, αν και στο τρέιλερ με τρόμαξε λιγάκι, μου φάνηκε εντελώς εκτός τόπου. Ευτυχώς τα έβγαλε πέρα μια χαρά.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 25 Σεπ 2019, 22:54

Μόλις γύρισα από το σινεμά όπου είδα το Ad Astra. Μακράν η καλύτερη ταινία που είδα φέτος στους κινηματογράφους! :προσκυνώ:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 26 Σεπ 2019, 23:02

Ειδα το Toy Story 4 , αλλα δεν μου αφησε και τις καλυτερες εντυπωσεις.. σιγουρα δεν μου αρεσε οπως τα τρια πρωτα, ασε που θεωρω οτι το συγκεκριμενο σικουελ δεν ηταν καν απαραιτητο να δημιουργηθει, δεν ολοκληρωνει την ιστορια, απλα την παρατεινει. Και το τελος με απογοητευσε.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Σεπ 2019, 08:51

Είδα το Birds of Passage (2018) για μέλη μιας φυλής, δεκαετία '70 στην Κολομβία, τα οποία ξεκινούν με το λαθρεμπόριο κάνναβης.

Το είδα σε ανοιχτό σινεμά κι έτσι κάθισα μέχρι το τέλος αλλά δεν μου άρεσε.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Στεπ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 14
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 12:43

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Στεπ » 27 Σεπ 2019, 13:25

Είδα το Βαν Χέλσινγκ.
Θα μπορούσε να ήταν καλή παρωδία των ταινιών τρόμου, αλλά παίρνει τον εαυτό της στα σοβαρά και καταντά ένα συνονθύλευμα κακόγουστων χαρακτήρων, χοντροκομμένη εφέ και υπερφορτωμένης πλοκής. Ο Δράκουλας αστείος, ο Τζάκμαν με μακρύ μαλλί άκυρος και η διάρκεια πολύ μεγάλη, έπρεπε να είναι τουλάχιστον 40 λεπτά πιο μικρή. Το μουσικό θέμα ήταν ωραίο.
Χάλια μαύρα 1/10


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες