Friends (Τα Φιλαράκια) (1994-2004)

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 30 Μάι 2013, 11:41

δεν έχω δει όλα τα επεισόδια αλλά καθώς παίζονται στην ελληνική τηλεόραση από την εποχή της εκστρατείας του Μαρδόνιου
492 πΧ
όπως όλοι όσοι ζουν στη χώρα αυτή την περίοδο έχουν δει αρκετά επεισόδια για να έχουν άποψη. Έχουν καλή χημεία οι πρωταγωνιστές μεταξύ τους, το σενάριο είναι αρκετά καλό για κωμική σειρά και κάθε επεισόδιο που βλέπω ακόμα και αν θυμάμαι ότι το είχα ξαναδεί το βρίσκω διασκεδαστικό. Γενικά βρίσκω καλύτερους τους ανδρικούς χαρακτήρες της σειράς, περισσότερο του Ρόι και Τσάντλερ, ίσως γιατί μπαίνω ευκολότερα στην ψυχολογία τους νομίζω ότι η Φοίβη είναι ο γενικά λιγότερος συμπαθής χαρακτήρας από τα Φιλαράκια, αν και εμένα μου τη σπάει και η Μόνικα πολύ. Και για τους 6 τους όμως τα φιλαράκια είναι η κορυφαία στιγμή της καριέρας τους.
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 30 Μάι 2013, 11:54

Τραβιατα έγραψε:
Αξία έγραψε:Βρήκα αρκετά μέτρια την τελευταία σεζόν. :(

Βασικα νομιζω οτι ηταν ψιλο αναμενομενο.


Εγώ πάλι τη βρήκα λίγη, γιατί ήταν πολύ μικρή (γιατί ήταν έγκυος η Μόνικα και δεν θα έπαιζε την έγκυο -γι' αυτό και τα φαρδιά ρούχα προς το τέλος, είχε και δίδυμα-), αλλά μέτρια όχι. Ειδικά το τελευταίο επεισόδιο πιστεύω είναι από τα κορυφαία γενικά της τηλεόρασης. Κλαίω κάθε φορά σε εκείνο το
I got off the plane :λυγμ:

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Μάι 2013, 14:07

Χόλντεν έγραψε:Σε καταστολή σε είχανε παιδί μου ή με ορό; :ρ


:χαχαχα: :χαχαχα:
Λοιπόν πρέπει να το είχα δει ή το '10 ή το '11 (όχι πέρσι, πέρσι έβλεπα How I Met Your Mother). Πόσο είναι κάθε επεισόδιο 20 λεπτά; 30; Δεν πρέπει να μου πήρε πάνω από εξάμηνο. :))))
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Μάι 2013, 15:01

Ίζι έγραψε:Με χάλασε, επίσης, αρκετά η φάση με το φιλί Μόνικα-Ρος. εεε;


μπαρδόν;! εεε; σε τί αναφέρεσαι; :χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Μάι 2013, 15:36

Φαροφύλακας έγραψε:
Ίζι έγραψε:Με χάλασε, επίσης, αρκετά η φάση με το φιλί Μόνικα-Ρος. εεε;


μπαρδόν;! εεε; σε τί αναφέρεσαι; :χμ:

Δεν θυμάσαι; Που στη 10η σεζόν αποκάλυψαν

ότι στο παρελθόν, σε ένα πάρτυ, ο Ρος νόμιζε ότι φιλούσε τη Ρέιτσελ που είχε λιποθυμήσει και την είχαν βάλει στο κρεβάτι, ενώ στην πραγματικότητα ήταν η Μόνικα




Η χειρότερη στιγμή τους :όχισουλέω:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 30 Μάι 2013, 18:17

Κόρτο Μαλτέζε έγραψε:δεν έχω δει όλα τα επεισόδια αλλά καθώς παίζονται στην ελληνική τηλεόραση από την εποχή της εκστρατείας του Μαρδόνιου
492 πΧ
όπως όλοι όσοι ζουν στη χώρα αυτή την περίοδο έχουν δει αρκετά επεισόδια για να έχουν άποψη. Έχουν καλή χημεία οι πρωταγωνιστές μεταξύ τους, το σενάριο είναι αρκετά καλό για κωμική σειρά και κάθε επεισόδιο που βλέπω ακόμα και αν θυμάμαι ότι το είχα ξαναδεί το βρίσκω διασκεδαστικό. Γενικά βρίσκω καλύτερους τους ανδρικούς χαρακτήρες της σειράς, περισσότερο του Ρόι και Τσάντλερ, ίσως γιατί μπαίνω ευκολότερα στην ψυχολογία τους νομίζω ότι η Φοίβη είναι ο γενικά λιγότερος συμπαθής χαρακτήρας από τα Φιλαράκια, αν και εμένα μου τη σπάει και η Μόνικα πολύ. Και για τους 6 τους όμως τα φιλαράκια είναι η κορυφαία στιγμή της καριέρας τους.


Δεν χρειαζοταν να γραψεις ολα αυτα για να μας πεις οτι δεν εισαι μυημενος στα Φιλαρακια.Μονο αυτο που εβαλα σε bold,αρκουσε! :θρρρ:
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 30 Μάι 2013, 19:06

κοίτα να δεις Ταρκαριανέ φίλε μου, εγώ έδωσα πανελλήνιες με τις δέσμες και στην έκθεση γράφαμε τα άντερά μας για θέματα που δεν ξέραμε (συχνά μάλιστα όσο λιγότερο ξέραμε, τόσο περισσότερο γράφαμε). Σε σημείο που αργότερα στο πανεπιστήμιο ένας καθηγητής μας έλεγε ότι οι φιλόλογοι μας έχουν κάνει τέτοια ζημιά που μας ρωτάει ο άλλος τι ώρα είναι και εμείς ξεκινάμε περιγράφοντας το ρολόι. :ρ
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 30 Μάι 2013, 19:17

Ομοιοπαθής φίλε Κόρτο! :))))
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 30 Μάι 2013, 19:36

στο σχολειό μου αν έπαιρνες 12,7 στην έκθεση Δ' δέσμης που ήμουν εγώ σε έβλεπαν οι άλλοι σαν τον επόμενο νομπελίστα λογοτεχνίας...
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Friends (1994–2004)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Μάι 2013, 22:03

Μαργαρίτα έγραψε:Δεν είμαι φαν της ιστορίας Ρέιτσελ-Τζόι


πάντως, τί να κάνεις, όταν είναι πέντε άτομα εκεί μεταξύ τους μέσα στα χρόνια, ο σεναριογράφος θα χρειαστεί να δοκιμάσει και καναν συνδυασμό..
:ρ



Κόρτο Μαλτέζε έγραψε:περισσότερο του Ρόι και Τσάντλερ


να σου βγάλω κι εσένα την γλώσσα μου για τον Ρόι.. :ρ


@Ίζι, εγώ με την σκηνή, γέλασα, πάντως.. :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Κωμικές”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες