Game of Thrones (2011-2019)

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 26 Μάι 2016, 21:43

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Για μένα το πιο φυσιολογικό θα ήταν να αυτοκτονήσει... :))))

Σε καλο σου! Μ' εκανες και γέλασα! :))))
Γιατι η σειρά, κατ' εξοχήν, διέπεται απο φυσιολογικότητα...
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 01 Ιούν 2016, 21:25

Να υποθέσω ότι η έλλειψη σχολιασμού σημαίνει ότι ούτε εσάς άρεσε το τελευταίο επεισόδιο;
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 01 Ιούν 2016, 22:30

Εμένα μου άρεσε πάντως παρόλο που ήταν λιγότερο έντονο συναισθηματικά ειδικά μετά το δυνατό φινάλε του προηγούμενου.

Εντωμεταξύ, ο Βασιλιάς Λάνιστερ τα' χει παίξει τελείως ??? :ααργκ: Του μετέδωσε η Μάρτζορι το δικό της σύνδρομο της Στοκχόλμης? Αναρωτιεμαι βέβαια αν η Μάρτζορι έχει απώτερο σχέδιο, που κάτι μου λέει πως έχει. Μακάρι, γιατί το Υψηλο και τα υπόλοιπα Σπουργίτια, μου κάθονται στο λαιμό.
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1446

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 02 Ιούν 2016, 00:37

Κόρτο Μαλτέζε έγραψε:Να υποθέσω ότι η έλλειψη σχολιασμού σημαίνει ότι ούτε εσάς άρεσε το τελευταίο επεισόδιο;

Μπίνγκο!!! :)))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3395

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Ιούν 2016, 20:52

Εμένα, παιδιά, μην με ρωτάτε καν. Για εμένα κάθε επεισόδιο είναι 10άρι και το ρουφάω όπως την βροχούλα η άνυδρη γη.

Να υποθέσω πως η Άρια έσβησε το κερί γιατί στο σκοτάδι θα έχει το αβάντζο σε αναμέτρηση με το άλλο κορίτσι; (Αφού έχει κάνει εξάσκηση τυφλή). Πάντως, φαινόταν πως δεν θα γινόταν ποτέ "καμία". Ομοίως, όταν είχε κρύψει το σπαθί φαινόταν πως θα έρθει η στιγμή που θα το ξαναβρεί.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 03 Ιούν 2016, 00:32

Συμφωνω με Φαρο, εξακολουθει να με μαγευει η σεζον οσο προχωραει. Αλλωστε δεν εχω απογοητευτει καθολου απο τις μεχρι τωρα σεζον του GoT γενικοτερα. Θα ειναι πολυ αφυσικη η τοσο γρηγορη μεταστροφη της μαρτζερυ αν ισχυει κατι τετοιο αλλα νομιζω οτι κατι ετοιμαζει (θυμηθειτε ποσο δυναμικα μπηκε στο 3ο κυκλο με τις διπλωματιες και τα κολπα της).
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 03 Ιούν 2016, 08:17

Και σε μένα άρεσε, ισως στο τελος το παραληρημα της Νταινέρυς με αφησε ψιλοάδιαφορη :νύστα:
Το όραμα του Μπραν και η επιστροφή του Μπέντζεν ηταν τα καλυτερα σημεια, νομίζω, του επεισοδίου, παρολο που δεν έχω καταλάβει το ρόλο του για τα καλα, πού ηταν μεχρι τώρα, είναι ή οχι ww κλπ. Η Άρυα παραείναι πια ανεξάρτητη για να ενταχθεί στη λογική των απροσωπων και μάλλον διέπεται απο μια ηθική που την εμποδίζει να αρχισει τα φονικά, επειδη κάποιος τη "διεταξε".
Ο πατερας Ταρλυ ειναι οπως ο χαρακτήρας στο βιβλιο, δηλ μ@λ@κ@ς (τρισμέγιστος). Κατα τα αλλα, η σκηνή δεν προσεθεσε κατι στην εξελιξη.
Οι Φρέυ θελω να πεθανουν φριχτα. :))))

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3395

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Ιούν 2016, 10:49

Πράγματι, η Άρια διακατέχεται από μια συγκεκριμένη ηθική μεταξύ άλλων επειδή η ίδια κι η οικογένειά της υπέφεραν από συγκεκριμένα πράγματα. Όταν έχεις, ας πούμε, αδικηθεί δεν θες να αδικήσεις. Περιμένω πώς και πώς την αναμέτρηση Άριας-ιέρειας.

Για την Μάρτζη κι εγώ δεν πιστεύω πως την είδε αλλιώς. Η προτελευταία εικόνα που έχουμε είναι να προβληματίζεται για τον αδερφό της κι έπειτα, στην επόμενη σκηνή, να παριστάνει πως "βλέπει το φως" από τον Σπουργίτη.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 03 Ιούν 2016, 12:34

Θα συμφωνησω για τη (μη) μεταστροφη της Μάρτζορυ. Βεβαια, αν υποθέσουμε οτι αιφνης έγινε χριστιανοταλιμπαν, θα παραμεριζοταν παρα πολύ η Σέρσεϋ, αφου θα ειχε τον ελεγχο παλατιου και Τομμεν και την υποστηριξη του Σπάροου.

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 94

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 03 Ιούν 2016, 13:32

Έλλη Μ έγραψε:ΚΟ πατερας Ταρλυ ειναι οπως ο χαρακτήρας στο βιβλιο, δηλ μ@λ@κ@ς (τρισμέγιστος). Κατα τα αλλα, η σκηνή δεν προσεθεσε κατι στην εξελιξη.
Οι Φρέυ θελω να πεθανουν φριχτα. :))))

Εγω νομιζω οτι κατι προσθεσε κι αυτη η σκηνη. Ο Σαμ εχει πλεον στην κατοχη του ενα απο τα λιγα εναπομειναντα σπαθια απο βαλυριανο ατσαλι. Και ισως αυτο αποδειχθει σημαντικο.
And he who forgets will be destined to remember!

Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 12 επισκέπτες