Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 02 Μάρ 2016, 22:23

Σημερα μεταμεσονυχτια ηταν αλλη μια φορα που ξυπνησα σε ανυποπτο χρονο και δεν μπορουσα να κοιμηθω. Παντα σε τετοιες περιπτωσεις αναβω την τηλεοραση, και για αλλη μια φορα πετυχα τις "Εικόνες" του Τασου Δουση, μια παλια εκπομπη περιηγησης που μεταδιδεται πλεον σε νιοστή επανάληψη, με ΑΜΕΑ υποτίτλους! Μπορει πλεον να φαινεται καπως γραφικη και πρωτογονη σε σχεση με πιο προσφατες αποπειρες (Μαμαλάκης, World Party) αλλα ειναι ωραια παρεα μεχρι να ξανυσταξω. Σημερα ειδικα ειχε περιήγηση στη Σκωτία και το Εδιμβούργο, και ειδα ενα ατμοσφαιρικο ονειρο οταν με ξαναπηρε ο υπνος :))))

Εχετε καποια αναλογη συνήθεια; Ή θυμάστε καποια χαρακτηριστική εκπομπη που σας εκανε παρεα σε μια αντίστοιχη φάση;
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Μάρ 2016, 22:37

Θυμάμαι πως φοιτητής (σε κάποια δυτικοευρωπαϊκή χώρα :)))) ) κάποια περίοδο τύχαινε να αργώ να κοιμηθώ οπότε κι άνοιγα την τηλεόραση η οποία τόσο αργά δεν είχε σχεδόν τίποτα. Έβρισκα όμως και παρακολουθούσα ένα κινέζικο κανάλι το οποίο έπαιζε κινέζικες ταινίες και χάζευα ευχάριστα μαντεύοντας, πάνω-κάτω, περί τίνος πρόκειται.
:)))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 02 Μάρ 2016, 23:12

ειχε καμια θεαματικη τυπου Τιγρης και Δρακος ή μονο τιποτα καμμένες; :)
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Μάρ 2016, 23:59

Δεν πολυθυμάμαι, να σου πω, γιατί μιλάμε για δεκαετία '90. Θυμάμαι κάτι απλοϊκές κι ελαφριές με καράτε.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Ίζι » 03 Μάρ 2016, 13:14

Γι' αυτή τη δουλειά υπάρχουν τα σίτκομς (όχι τύπου Arrested Development βέβαια, που απαιτεί εγρήγορση). Επί χρόνια έβλεπα κάθε βράδυ 2-3 επεισόδια των Simpsons (των καλών πρώτων κύκλων). Αυτά τα έχω δει πλέον τόσες φορές που θυμάμαι τους διαλόγους απέξω :μαναι: Πολλές φορές έχω δει επίσης τον 2ο, τον 3ο και τον 4ο κύκλο του Blackadder, όπως και τα διάφορα σπέσιαλ, αλλά και τα Yes Minister και Fawlty Towers. Από μία φορά (προς το παρόν) έχω δει τα Friends, How I Met Your Mother, The Office, Seinfeld, Rules of Engagement, Modern Family, Friends with better lives κ.ά.

Όλα αυτά τα είδα και τα βλέπω σε φάσεις που δεν αντέχω να παρακολουθήσω κανονική ταινία ή πιο περίπλοκη σειρά ή να διαβάσω... σε μεταμεσονύχτιες ώρες, καμιά φορά έως τις 3 το πρωί.

Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω το South Park για μεταμεσονύχτια παρέα :))
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 03 Μάρ 2016, 14:22

Ίζι έγραψε:Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω το South Park για μεταμεσονύχτια παρέα :))


Μέχρι και το 11ο κύκλο ήξερα ακόμα και τους διαλόγους απ' έξω!!! :))))

Μου είχε κρατήσει παρέα σε αρκετά "βρικολακιάσματα"!!!! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Μάρ 2016, 00:46

Ψιλοάσχετο, αλλά νομίζω πως αν τυχαίνατε σε τέτοια φάση το "Mermaids: The Body Found" (κι ειδικά ανυποψίαστοι), θα το βλέπατε ευχάριστα κι εσύ, Ίζι, καί ο Ξενέρωτας.
:ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Ίζι » 05 Μάρ 2016, 13:04

Τι είναι αυτό Φάρε; Βλέπω έχει μόνο 4,7.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Μάρ 2016, 15:17

Ας πούμε ντοκιμαντέρ. :)))) Δεν είπα πως το προτείνω. Είπα πως αν το τυχαίνατε μεταμεσονύκτια κανας Ξενέρωτας ή εσύ, ίσως και να σκαλώνατε.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Μεταμεσονύχτια, ατμοσφαιρική παρέα

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 07 Μάρ 2016, 21:02

Σιγά μην σκάλωνε βρε Φάρε. Θα έβλεπε τσακ-τσακ ότι σκοράρει χαμηλά στην Imdb και θα γύρναγε κανάλι :ρ

Καλά, έχει πέσει πολύ Δούσης και "Εικόνες", και στα δικά μου ξενύχτια κυριως φοιτήτρια, όταν επέστρεφα απο κανονικά ξενύχτια και δεν μπορούσε να με παρει ο ύπνος. Και πάντα με φθόνο βέβαια (που ήταν δυνατος αν και μεταμεσονύχτιος και κουρασμένος) γιατι είναι σκανδαλώδες για μας τους λάτρεις των ταξιδιών, να πληρώνεται ένας έξυπνος για να...ταξιδεύει ενώ εμεις οι υπόλοιποι πασχίζουμε να βρούμε λεφτά και χρονο για να το καταφέρουμε :οργή:
Καλά, για τους κατα τ' άλλα συμπαθέστατους τύπους απο το World Party δεν χρειάζεται να σας πω. Απλά απο την ζήλεια μου...δεν τους παρακολουθώ αν και η εκπομπή τους μ' αρέσει τρελά :χαχα:

Ομολογώ οτι κάποιες φορές, έχω χαζέψει και με τις νιοστές επαναλήψεις του Καφέ της Χαράς (και αυτες με υποτίτλους) :μπρ: Αναρωτιόμουν μάλιστα γιατι δεν βάζουν υποτίτλους και κανονικά και μάλιστα σε όλες τις σειρές για να εξυπηρετούνται οι κωφάλαλοι :χμ: Κοστίζει, δεν το έχουν σκεφτεί. Μάλλον το πρώτο...

Το καλύτερο μου όμως ήταν πάντα να πετυχαίνω καμένα θρίλερ. Ετσι, για να μην ξεχνιόμαστε!!
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)


Επιστροφή “Γενικά για την τηλεόραση”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες