Αναζήτηση βάσει πόστερ "Ο Αήττητος" [Βρέθηκε]

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Αναζήτηση βάσει πόστερ "Ο Αήττητος" [Βρέθηκε]

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 20 Αύγ 2015, 14:25

Δεν ξερω αν βλεπετε τη σειρα "Πολυκατοικια" που αυτες τις ερες προβαλλεται και καθε μερα σε επαναληψη. Στο δωματιο του θυρωρου λοιπον υπαρχει ενα ποστερ που αριστανει εναν ηρωα στυλ Πητερ Παν να πεταει κρατωντας στην αγκαλια του μια πριγκιπισσα (?). Μεγαλα γραμματα γραφουν "Ο Αήττητος". Αν κρινω απο το στυλ και την ποιοτητα του ποστερ, προφανως προκειται για ξενη ταινια φαντασιας, και "αήττητος" ειναι το μετεφρασμενο ονομα.

Εχω ψαξει να βρω περισσοτερα για αυτη την υποτιθεμενη ταινια αλλα βρηκα μονο μια παλια ελληνικη ταινια με αυτο το ονομα, και μια μιλιταριστικη περιπετεια δρασης παραγωγης 2010. Η σειρα βεβαια γυριστηκε γυρω στο 2008. Μηπως ξερετε περισσοτερα για το αν υπαρχει αυτη η ταινια;
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: "Ο Αήττητος"??

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 20 Αύγ 2015, 20:59

εχεις κανα καρέ να δούμε την αφίσα με τα μάτια μας; :χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: "Ο Αήττητος"??

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 21 Αύγ 2015, 00:05

Για να δουμε, φαινεται; Πρωτη φορα ανεβαζω αρχειο εδω :Ρ
Συνημμένα
inv.jpg
inv.jpg (6.56 KiB) Διαβασμένο 6509 φορές
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: "Ο Αήττητος"??

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Αύγ 2015, 09:26

Η ταινία είναι η νοτιοκορεάτικη: Joong-cheon (2006), στην imdb την έχει με τον αγγλικό τίτλο: Demon Empire αν και κυκλοφόρησε (καί) με τον τίτλο The Restless, όπως φαίνεται και στην αφίσα.

Στο youtube υπάρχουν και τρέιλερ.

;)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: "Ο Αήττητος"??

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 21 Αύγ 2015, 12:38

Ευχαριστω, αλλα... πως το βρηκες;; :)))
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: "Ο Αήττητος"??

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Αύγ 2015, 13:59

advanced google skills :))))

περιόρισα την εικόνα σου στη αφίσα και μόνο, έσβησα το χέρι που φαινόταν πάνω της και άφησα τον γούγκλη να αναζητήσει για παρόμοιες εικόνες. Μέσα στα αποτελέσματα ήταν και μια κορεάτικη σελίδα με την αφίσα σε καλύτερη ανάλυση την οποία ξαναχρησιμοποίησα για καλύτερα αποτελέσμτα.

;)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: "Ο Αήττητος"??

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 21 Αύγ 2015, 20:41

Κι εγω κατι τετοια κανω, αλλα ειπα να ρωτησω μπας ξερει κανενας πριν μπω στη διαδικασια :μαναι:

:προσκυνώ:
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς


Επιστροφή “Αναζητήσεις”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες