Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Βάσια » 10 Ιούν 2014, 00:19

Σινεφίλ έγραψε:
Είναι από τις αγαπημένες μου σειρές. Και γω δεν περίμενα να κολλήσω, μα κατέληξα να βλέπω 3 επεισόδια την μέρα. Ευτυχώς είχε αρκετά. :χαχα:

Πολύ καλή επιλογή Βάσια! :πάνω: Δώσε προσοχή στον κολλητό του βασιλιά. :ρ


Σήμερα την ξεκίνησα και είδα ήδη τα τέσσερα πρώτα. :)
Προβλέπω κόλλημα!!

Καλά το καστ τα σπάει...Ο Jonathan Rhys Meyers είναι μεγάλη λατρεία αλλά και ο Henry Cavill είναι καρακουκλι! :ρ

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 11 Ιούν 2014, 20:40

Λέω να ξεκινήσω την σειρά Carnivale, που μου την πρότεινε άτομο που ταιριάζουν τα γούστα μας. Ελπίζω να μ' αρέσει. Το μόνο κακό που έχει, μου είπαν, είναι πως την κόψαν μετά την δεύτερη σεζόν λόγω μπάτζετ :(
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Τρίνιτυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 252
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 16:47

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Τρίνιτυ » 20 Ιούν 2014, 21:24

Πολύ καλή η σειρά "The Tudors", θα ήθελα να την ξαναδώ, ίσως για τώρα το καλοκαιράκι να την προγραμματίσω. Τέλειωσα και τον τέταρτο κύκλο από το "Dowton Abbey", άντε να δούμε πότε θα παιχτούν τα νέα επεισόδια του επόμενου κύκλου. Αυτή την περίοδο, έχω ξεκινήσει και βλέπω την σειρά "Drop Dead Diva", μου αρέσει που συνδυάζει το αισθηματικό με το δικαστικό.
Για σήμερα λέω να βάλω να δω την ταινία "Syriana", έχω ακούσει καλά λόγια και από ότι έχε καταλάβει, έχει το στυλ που μου αρέσει.
SYSTEM FAILURE

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 20 Ιούν 2014, 22:55

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο η "Syriana" αν και βλέπεται ευχάριστα, αν σου αρέσει το συγκεκριμένο είδος (όπως σε εμένα).

Στο ίδιο μήκος κύματος το "The Interpreter" (2005) του Πόλακ και το "The Pelican Brief" (1993) του Πάκουλα.

:ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τρίνιτυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 252
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 16:47

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Τρίνιτυ » 21 Ιούν 2014, 22:30

Φαροφύλακας έγραψε:Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο η "Syriana" αν και βλέπεται ευχάριστα, αν σου αρέσει το συγκεκριμένο είδος (όπως σε εμένα).

Στο ίδιο μήκος κύματος το "The Interpreter" (2005) του Πόλακ και το "The Pelican Brief" (1993) του Πάκουλα.

:ναι:


Μου άρεσε αρκετά η "Syriana", έδειχνε την ωμή πραγματικότητα στο πως κινείται η παγκόσμια οικονομία. Τις άλλες δύο τις έχω δει, καλές επιλογές. :ναι:
SYSTEM FAILURE

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Σεπ 2014, 21:33

έριξα πριν λίγο το Primer (2004)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 24 Σεπ 2014, 22:37

Εγώ Φάρε ομολογώ ότι δεν κατάλαβα τι έγινε σ' αυτήν την ταινία, και αναγκάστηκα να διαβάσω μετά στο ίντερνετ μια περίληψη. Μου έκαψε το μυαλό :ρ
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Σεπ 2014, 23:17

το αφήνω 27 λεπτά πριν το τέλος.. :ρ (πιάστηκα με δουλειές..)

νομίζω πως είναι ένα μπέρδεμα που απλά θέλει να σε συνεπάρει με τον "ρεαλιστικό" τύπο γυρίσματος.. Μέχρι τώρα, βρίσκω το 7άρι της imdb παραπάνω από τις δικές μου διαθέσεις.
:ρ
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Οκτ 2014, 14:48

Η ταινία που μας πρότεινε η Βαλεντίν, το Miracle Mile, φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και θα φροντίσω να τη δω μέσα στις επόμενες μέρες.

Επίσης, έχει δει κανείς το Russian Ark; Έχει ιδιαίτερο τεχνικό ενδιαφέρον, λένε, καθώς είναι ολόκληρη ένα μονόπλανο, γυρισμένο στο μουσείο Ερμιτάζ της Ρωσίας. Φάρε, θυμάμαι να την συζητάμε, μήπως την είδες; Είναι απ' τις ταινίες που όλο λέω να δω κι όλο αναβάλω.

Για σήμερα, πάντως, έχω ραντεβού με τη μαμά μου για να δω μαζί της το My Fair Lady, που είναι η αγαπημένη της ταινία :)))) Το είχα δει μικρή και δεν το θυμάμαι. Δέχτηκα πριν παρατηρήσω ότι η ταινία έχει διάρκεια 170΄ :αργκ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Ιουλ 2015, 19:32

Βλέπω πως γυρίστηκε ένα "Terminator Salvation" το οποίο μου ξέφυγε.. Μάλλον θα το ρίξω μόλις πέσει λίγο ο ήλιος.. (Η δυστοπία θέλει το σκοτάδι της :)))) )
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 4 επισκέπτες