Εφήμερο σουξουμούξου

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Comisario Bremón
Αναρτήσεις: 2952

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Ιαν 2018, 20:01

Ναι βρε, ξέρω πως λέγεται Τόνυ Σφήνος, αν και τον έχω δει μόνο σε αφίσες και φωτογραφίες. Δεν ξέρω αν είναι άφωνος (για να το λες σίγουρα), ούτε αν έχει μπρίο στην σκηνή. Η εικαστική κιτς αναπαράσταση, η οποία είναι και η μόνη που έχει φτάσει σε μένα, είναι για μένα θαυμαστή.

Μέσα στο γενικότερο τοπίο αναβίωσης του '80, μου αρέσει αυτή η (και πάλι, εικαστική) νότα του '70.
"Won't you come see me in the morning? Won't you come see me late at night?
Honey bee…"

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 375

Ανάρτησηαπό Θεατής » 19 Ιαν 2018, 01:00

Καταλαβαίνω (νομίζω) τι θέλει να πει ο Φάρος και συμφωνώ μαζί του...η εικόνα είναι πολύ καλή και πετυχαίνει τον σκοπό της,αυτόν της ειρωνικης αποτύπωσης μιας περασμένης εποχής και κουλτούρας που παρόλα τα στραβά της βγάζει και μια νοσταλγία...

Αυτό που θα ήθελα να προσθέσω είναι οτι πλεον το κιτς ορισμένα πολύ ταλαντούχα άτομα το έχουν κανει ένα ακόμα ρεύμα αισθητικής όπως και τα υπόλοιπα και καθότι είναι αρκετά δύσκολο το κιτς να μην καταντήσει όντως κιτς το κάνει ακόμα πιο ιδιοφυές και εξεζητημένο...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Ονειρευτής

Ανάρτησηαπό Θεατής » 02 Φεβ 2018, 14:59

Είδα την συνέντευξη του Ντάνιελ Ντέι Λιούις στον Κουτσογιαννόπουλο...εντάξει απλά δεν υπάρχει ο Ντάνιελ, φοβερός ηθοποιός και απιστευτος άνθρωπος...

Δυστυχώς με την Αόρατη Κλωστή δήλωσε πως ολοκληρώνει την καριέρα του... :λυγμ:

Ελπίζω να πάρει το 4ο Οσκαρ και να αλλάξει το επίθετο σε Λιουιόπουλος να ερθει και μόνιμα να εγκατασταθεί με την αγάπη που έχει για την χώρα μας... :)

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 868

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 04 Φεβ 2018, 18:47

Πιστεύω Θεατή πως το Όσκαρ Α' Ανδρικού ρόλου φέτος είναι καπαρωμένο από τον Γκάρυ Όλντμαν... :ναι:

Ο Ντάνιελ Ντέι Λίουις πάντως είναι εκπληκτικός ηθοποιός και μου αρέσει πολύ σαν Ντάνυ Φλύνν στην ταινία "The Boxer" (1997), μια από τις όχι τόσο γνωστές του ταινίες!!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Ονειρευτής

Ανάρτησηαπό Θεατής » 04 Φεβ 2018, 19:50

Ναι Νικόλα το έχω πληροφορηθεί για τον Ολντμαν, άλλος ένας ηθοποιός που για κάποιο λόγο μου είναι αρκετά συμπαθής...

Εμένα μου άρεσε πολύ ο Λιούις και στο "Εις το όνομα του Πατρός"...

Επιστροφή “Διάφορα Άσχετα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες