Sense8 (2015-)

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 02 Ιούν 2017, 11:54

Κουράγιο Βάγγυ, και ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός !! :ρ

Ίζι θα σου πώ οτι μετράει το ταξίδι για να σου χρυσώσω το χάπι και στον Φάρο θα πώ γιατί θα μας τρελάνει με αυτά που λέει οτι καλό το ταξίδι αλλα θέλουμε να δούμε και που θα καταλήξει, ποιός είναι ο προορισμός.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 02 Ιούν 2017, 12:36

Βασικά, εμένα αυτό που με συγχυζει περισσότερο είναι το ότι περίμενα 2 χρόνια για να δω το δεύτερο κύκλο και ένα μήνα μετά την προβολή του, ακυρώνεται. Δηλαδή, έκαναν 2 χρόνια να μας δείξουν τη συνέχεια, αλλά την απόφαση να ακυρωθεί την πήραν στον 1 μήνα; Άστο να τρέξει λίγο, θα μαθευτεί κι απ' άλλον κόσμο. Ορίστε, και εσείς εδώ το ανακαλύψατε τώρα. Εμένα αυτό με στεναχωρεί και με συγχυζει περισσότερο.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 02 Ιούν 2017, 13:39

Έχεις πολύ δίκιο Βάγγυ, σε καταλαβαίνω. Μπορεί να έχει παιχτεί και κάτι παρασκηνιακό. Αλλα είναι κρίμα όταν προβάλλεται κάτι τόσο όμορφο και διαφορετικό να μην το προωθείς, να μην του δίνεις χρόνο να το ανακαλύψουν κι άλλοι. Ελπίζω να βγούν και να πούν οτι ήταν φάρσα.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Τσίου » 02 Ιούν 2017, 14:00

:παρηγοριά: Σας νιώθω :λυγμ: . Την ίδια πίκρα έφαγα όταν κόπηκε το Listen Up και το Dads.
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 02 Ιούν 2017, 15:15

Στιλλ Ιλλ έγραψε:Ίζι θα σου πώ οτι μετράει το ταξίδι για να σου χρυσώσω το χάπι

Δεν πείθεις! :ρ

Αποκλείεται πάντως να την αγοράσει κάποιο άλλο δίκτυο;

Επίσης δείτε εδώ.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 02 Ιούν 2017, 20:30

Κρίμα, αυτό σου λέω μονο :μαναι:

Εγώ ψήφισα πάντως και θυμήθηκα την ατάκα που λέει ο Wolfgang:

Don't give up on our cluster. They wouldn't give up on any of us.

Kαι αισθάνομαι και γώ μέρος μια τεράστιας ομάδας που συνδέεται και θέλει το ίδιο πράγμα. Ναι το ξέρω έχει γίνει εμμονή αλλα δεν με νοιάζει :ρ
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Ιούν 2017, 22:59

Καλά, το σ01ε09 έχει πολύυυυ κλάμα. Μου αρέσει, πάντως, που οι σκηνοθέτιδες είχαν την τόλμη να χώσουν τέτοιο επεισόδιο σε σειρά που είναι καί δράσης.

Εντωμεταξύ, πολύ συμπαθητικά παιδιά, όλοι της ομάδας.

Αλήθεια, προσέξατε το τατουάζ "ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ" στο χέρι της Νόμης;

Επίσης, έχουμε και τουίστ:
Πως ο Τζώνας μπορεί και να δουλεύει για τους οχτρούς!
Να δούμε, βέβαια...
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 02 Ιούν 2017, 23:07

Λες για την στιγμή που μοιράζονται ο Λίτο και η Νόμι στο μουσείο ?? Αν και γενικά ο καημένος ο Λίτο σε αυτό το επεισόδιο είναι πικραμένος πολύ.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Ιούν 2017, 23:36

Δεν είναι μόνο αυτοί. Σχεδόν όλοι! Η Σαν κλαίει γιατί ο πατέρας της... έτσι κι έτσι. Ο Λότη πλαντάζει στο κλάμα. Η Νόμη τον σιγοντάρει. Η Ράιλη ζει τα δικά της δάκρια εκεί στα μνήματα. Ο ΒανΝταμ θυμάται την αδερφούλα του και κλαίει. Και θα ξέχασα και κανέναν.

Πολύ κλάμα!

Άσχετο: κι η Ντανιέλα πολύ συμπαθητικό κορίτσι. Μου αρέσουν αυτοί οι ζωντανοί άνθρωποι που μπαίνουν σαν άνεμος που κάνει σηκώνει τις κουρτίνες να χορεύουν ως το ταβάνι.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 02 Ιούν 2017, 23:39

Όντως ναι !! Έχουν περάσει και κανα δυό μήνες που είδα την πρώτη σεζόν. Έτσι είναι Φάρε, έχει όλο το πακέτο για αυτό και προσκυνάμε. Μου άρεσαν απο το Μάτριξ οι αδερφές Γουατσόφσκι αλλα μετα το Sense8 υποκλίνομαι απλά στο ταλέντο και στο όραμα τους.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες