Τα μικροθέματα του φόρουμ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Φεβ 2016, 09:06

βοήθησα κατ' ιδίαν. Είναι θέμα προσωπικής ρύθμισης στο προφίλ και συγκεκριμένα εδώ στα My timezone και My date format

:)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 08 Ιουλ 2016, 13:52

Παιδια γιατι για να ανεβάσουμε μια φωτο πρέπει να έχουμε μέγεθος με πίξελ σε πλάτος και μηκος, είναι μια διαδικασία δύσκολη τουλάχιστον για μένα και στην αντιστοιχη λέσχη βιβλίου δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 08 Ιουλ 2016, 17:55

ειμαι κ θα ειμαι για λιγον καιρό σε διακοπές και δεν μπορώ να δω ή να κάνω και πολλά. Τον Αύγουστο περισσότερα.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 08 Ιουλ 2016, 18:17

Οκ φαρε θα τα ξαναπουμε καλα να περασεις αλλα να το δουμε καποια στιγμη

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 19 Ιαν 2017, 18:11

Φάρε έχουμε επιλογή για strikethrough; Τα [s]τεστ[/s] και [-]τεστ[/-] που δοκιμάζω δεν έχουν αποτέλεσμα.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 19 Ιαν 2017, 18:24

Δεν υπάρχουν. Το τί υπάρχει διαθέσιμο θα το βρεις αν πας σε "Πλήρη προβολή σύνταξης κειμένου", όπου βλέπεις τα κουμπάκια για τις δυνατότητες που υπάρχουν.

Τα τελευταία που είχα προσθέσει ήταν τα sub και sup για δείκτη και εκθέτη. Με την πρώτη ευκαιρία θα δω και για διαγραφή. (Έχω πολλή δουλειά αυτές τις μέρες γμτ.)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 14 Φεβ 2017, 18:20

Φάρε, έχω σταματήσει εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο να δέχομαι ηλεκτρονικό μήνυμα ειδοποίησης για προσωπικά μηνύματα και η επιλογή στο “Αλλαγή επιλογών ειδοποιήσεων - Κάποιος σου στέλνει ένα προσωπικό μήνυμα” είναι ενεργοποιημένη. Κάποια ιδέα τι συμβαίνει;

υ.γ. τι θα έλεγες και για ένα νυχτερινό σκιν; :)))) :ρ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 14 Φεβ 2017, 19:34

να πάρει! :ανέκφραστος:

θα πρέπει να το δω αλλά να δω πότε! πνίγομαι αυτόν τον καιρό. Θα αρχίσω να πανικοβάλομαι, που γενικά δεν το έχω με τον πανικό...

μαύρο σκιν; γίνεται να υπάρχουν δύο και ο καθένας να διαλέγει όποιο θέλει.

Όμως, πραγματικά δεν ξέρω πότε θα βρω χρόνο να ασχοληθώ με όλα αυτά. Μάλλον πολλά θα μείνουν για το καλοκαίρι, δυστυχώς.
:ανέκφραστος:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 15 Φεβ 2017, 02:05

Αφού θα το κάνεις το καλοκαίρι που θα έχεις χρόνο μη το τσιγκουνεύεσαι. Θέλουμε και μια επιλογή να αλλάζει αυτόματα με ανατολή και δύση :ρ

υ.γ. Και αν σε πιάσει πανικός κάνε ότι κάνεις με τις ταινίες· παράτα τον στη μέση :))))

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα μικροθέματα του φόρουμ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Μάι 2017, 00:04

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:υ.γ. Από απορία ποιες λέξεις κλειδιά χρησιμοποιείς; γιατί με “φόρουμ κινηματογράφου” που έψαξα είναι δεύτερο αποτέλεσμα. Δε θυμάμαι αν ήταν τόσο ψηλά τότε που γράφτηκα, αλλά δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να σας βρω.



απαντάω εδώ, από το άλλο νήμα που τα λέγαμε, γιατί βαριέμαι να τα μετακινώ μετά :ρ

Το "Φόρουμ κινηματογράφου" μας βγάζει ψηλά, φυσικα, γιατί περιγράφει ακριβώς εμάς.

Στην ΛτΒ όμως δεν καταλήγουν άτομα που ψάχναν για "φόρουμ για βιβλία" αλλά αναζητήσεις για τίτλους βιβλίων, γλωσσικά φαινόμενα κτλ.

Εάν ψάξεις για τίτλους ταινιών, ελάχιστοι τίτλοι μας βγάζουν ψηλά. Έχει να κάνει με το ότι η ΚΛ είναι χαμηλά στην υπόληψη, ας πουμε, του γούγλη. Θέλει εκστρατεία προώθησης, που γίνεται με συγκεκριμένο τρόπο, και απαιτεί χρόνο (πέρα από τεχνογνωσία κτλ.) και διάθεση, που δεν έχω ιδιαίτερα πολλή. Όμως θα πρέπει να κάνω έστω κάποιες μικρές κινήσεις.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Δομή, Στήσιμο και Τεχνικά Θέματα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες