Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Φθινόπωρο
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 44
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 15:53

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Φθινόπωρο » 15 Νοέ 2016, 20:31

Τόνιασινε έγραψε:(πού γράφω την άποψή μου?? )

και αφού βρήκαμε αυτές, κλέψαμε και κανα δυο προτάσεις άλλων ζευγαριών (ελπίζω να μη σας πειράζει.. :χαχα: εκτός συμμετοχής πάντα.. ) :))))


Τόνια, φαντάζομαι πως εδώ γράφεις την άποψή σου... :)
Εγώ θα καθυστερήσω μάλλον, αλλά πιστεύω να είμαι εμπρόθεσμη!
Και θέλω κι εγώ να δω προτάσεις και άλλων! Άλλωστε φαντάζομαι αυτό είναι και το νόημα της λέσχης, πέρα από το να ανταλλάσσουμε απόψεις, να παίρνουμε και ιδέες από τις προτάσεις των άλλων μελών!
"When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better."
Mae West

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 15 Νοέ 2016, 21:41

Καλέ ναι, εγώ πάντως έβαλα στην watchlist και τις δικές σου και της Τσίου και της Σαώρη τις επιλογές. Πότε θα τις δώ βέβαια είναι άλλο ζήτημα. :ναι: . Ζόφε επειδή δεν μπορώ να βρώ τις ταινίες σου, σε ποιότητα ανεκτή για τα γούστα μου, μπορείς να τις αντικαταστήσεις ?? Συνέχισε με ασιατικό αν θες αλλα να είναι πιο γνωστές ωστε να μπορώ να τις βρώ.
Τελευταία αλλαγή από Στιλλ Ιλλ στις 15 Νοέ 2016, 21:48, στο σύνολο 1 αλλαγή.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 15 Νοέ 2016, 21:45

Φαροφύλακας έγραψε:Λοιπόν, ας ρίξω κι εγώ τρεις προτάσεις:


Πολύ χαίρομαι που για πρώτη φορά τύχαμε μαζί Φάρε!

Μου φαίνονται ενδιαφέρουσες όλες οι προτάσεις σου. Θα ξεκινήσω με το Φιλί που το είχα στα υπόψη έτσι κι αλλιώς και θα συνεχίσω με την σέρβικη που την είχα ήδη σταμπάρει από την παρουσίασή σου.

Οσο για τις δικές μου, μάλλον σε κόβω προς Νεκρό μεριά. Πιθανόν να την έχεις δει βέβαια.

Το Terraferma αφορά το ακανθώδες θέμα του προσφυγικού/μεταναστευτικού ειδωμένο μέσα από μια βαθιά ανθρώπινη ιστορία που διαδραματίζεται σε ένα ιταλικό νησί.

Το El Club μου έφερε συνειρμικά στο νου το Κεκλεισμένων των Θυρών, του Σαρτρ. Πέντε άνθρωποι κλεισμένοι σε ένα σπίτι σε μια μικρή πόλη της Χιλής έρχονται αντιμέτωποι με τις αμαρτίες τους. Αργός ρυθμός αλλά πραγματικά πολύ δυνατή. Σοκάρει χωρίς να έχει καμία σοκαριστική ή ιδιαίτερα βίαιη σκηνή.
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 16 Νοέ 2016, 00:35

Φθινόπωρο. Χτες βράδυ είδα το μια πορνογραφική σχέση.
Μια ρομαντική ταινία, μία ιδέα παραπάνω ήσυχη απ' όσο θα την ήθελα, ίσως λίγο χλιαρή, με αρκετές ρεαλιστικές νότες και με όμορφο συγκινητικό φινάλε.

Δεν έχω να παραθέσω πολλά, μιας και σπάνια με ενθουσιάζει αυτό το είδος, πάντως ήταν μια όμορφη ταινία και για ό,ποιον μου ζητούσε μια ρομαντική και συναισθηματική ταινία θα του την πρότεινα!! Σειρά έχει το ed wood!!

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 16 Νοέ 2016, 00:41

Στιλλ Ιλλ έγραψε: Ζόφε επειδή δεν μπορώ να βρώ τις ταινίες σου, σε ποιότητα ανεκτή για τα γούστα μου, μπορείς να τις αντικαταστήσεις ?? Συνέχισε με ασιατικό αν θες αλλα να είναι πιο γνωστές ωστε να μπορώ να τις βρώ.
Time (2006)
Cyborg Girl (2008)
Thirst (2009)

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 16 Νοέ 2016, 14:11

Σωραίος Ζόφε !! Βρήκα τις δύο :μπράβο:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 16 Νοέ 2016, 22:48

Στιλλ Ιλλ έγραψε:Καλέ ναι, εγώ πάντως έβαλα στην watchlist και τις δικές σου και της Τσίου και της Σαώρη τις επιλογές. Πότε θα τις δώ βέβαια είναι άλλο ζήτημα. :ναι: . Ζόφε επειδή δεν μπορώ να βρώ τις ταινίες σου, σε ποιότητα ανεκτή για τα γούστα μου, μπορείς να τις αντικαταστήσεις ?? Συνέχισε με ασιατικό αν θες αλλα να είναι πιο γνωστές ωστε να μπορώ να τις βρώ.

Δεν φέρω ευθύνη σε περίπτωση που δεν σου αρέσουν. Τα παράπονά όχι σ' εμένα. :ρ

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 17 Νοέ 2016, 02:41

Δεν τις βρήκα οπότε γλιτώσαμε και οι δυό :ρ

Είδα το Τhirst (2009) και ντάξει το έκανε πάλι το θαύμα του ο Παρκ. Με την γνωστή ένταση, τον αισθησιασμό, την τραγωδία, την ποητική του σκηνοθεσία, το ιδιόρρυθμο χιούμορ του φτιάχνει μια εξαιρετική ταινία με το απολαυστικό του πρωταγωνιστικό του δίδυμο να σε σαγηνεύει(αλλοπρόσαλο και γεμάτο κωμικές αντιθέσεις). Σ'ευχαριστώ Ζόφε που με έκανες να επισπέυσω την θέαση της καθώς ήταν απο καιρό στην λίστα. Ενα 8/10
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Τσίου » 18 Νοέ 2016, 21:49

Σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας βιδεοκλουμπ δεν είχε suntan, δεν είχε άγριες φράουλες, δεν είχε διχασμένους. Φοβερό;
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 18 Νοέ 2016, 21:54

Έχω τις άγριες φράουλες, σου στέλνω μήνυμα(στο gr) να δουμέ πως θα σε βολέψω
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες