Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Τσίου » 18 Νοέ 2016, 22:30

Τζίφος και στο δεύτερο βιδεοκλουμπ που έψαξα. Άστο, Στιλλ. Τα ίδια τράβηξα με την αποστροφή. Τον δρόμο τον ξέρω, 4 δήμοι πιο πέρα.
Ίζι, στο δεύτερο κατάστημα μου είπαν πως το suntan δεν έχει βγει ακόμη :λυγμ:
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 18 Νοέ 2016, 22:43

Φθινόπωρο που είσαι κι εξαφανίστηκες?? Χτες είδα και το ed wood!! Μου άρεσε πολύ αν κι ένα μικρό ψυχοπλάκωμα το έπαθα
με τον καημενούλη το δρακουλάκο..
, κατά τ' άλλα ήταν πολύ ατμοσφαιρική ταινία και μ' άρεσε που ήταν γυρισμένη σε ασπρόμαυρο. Φοβερός ο μπιλ μάρει στο ρόλο (απίστευτες μικροεκφράσεις), όπως πολύ καλός και ο τζόνυ ντεπ, μόνο που για ακόμα μία φορά με έκανε να αναρωτηθώ τί λάθος επαγγελματικές επιλογές έχει κάνει και δεν έχει μια πιο "ένδοξη" καριέρα. Δηλαδή, καλός είναι, γνωστός είναι και επιτυχίες έχει κάνει, αλλά μου βγάζει ότι έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες τις οποίες χαραμίζει.. (μπορεί να κάνω και λάθος..) Τη σάρα τζέσικα πάρκερ με το ζόρι την ανέχτηκα (για κάποιον ανεξήγητο λόγο, τη βρίσκω ιδιαίτερα εκνευριστική ηθοποιό :οργή: ) ενώ ενδιαφέρουσα ήταν η πατρίσια αρκέτ. Σε γενικές γραμμές δηλαδή έμεινα πολύ ικανοποιημένη από το καστ ( :προσκυνώ: μπιλ μάρει και μάρτιν λαντάου) κι από την ατμόσφαιρα της ταινίας. Με κούρασε τόσο δα αυτό το διαρκές κυνήγι της επιτυχίας που διαρκώς απέβαινε μάταιο, αλλά τι τα θέλεις.. αφού η ταινία ήταν βιογραφική.. Αυτά από μένα.. σειρά σου τώρα.. ο αλμοδοβάρ, ο μπαρδέμ κι εγώ περιμένουμε..!!

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Τσίου » 18 Νοέ 2016, 22:50

Α τι ωραία, άλλη μία Μάρεϊτσα :γιούπι:
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 19 Νοέ 2016, 01:26

Είδα το cyborg girl (2008) η οποία ήταν μια πολύ γλυκιά και τρυφερή ταινία με αρκετές αβιάστα αστείες σκηνές αλλα τράβηξε πολύ. Επίσης το time travel είναι αρκετά παράδοξο απο μονο του εδώ προσθέσανε και την ανατροπή και μπλέξαμε τα μπούτια μας. Ισα ίσα για να πάρουμε χαρτομάντιλο και να μυξοκλαίμε. Μού άρεσε πολύ το πρωταγωνιστικό δίδυμο, ήταν απολαυστικό.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 19 Νοέ 2016, 01:47

Είδα το My Own Private Idaho. Δε το ήξερα ότι είναι επηρεασμένο από δουλειά του Shakespeare. Από Van Sant έχω δει μόνο το Milk και νομίζω τη προηγούμενη από αυτή που πρότεινες, το Drugstore Cowboy. Δεν έχω σχηματίσει ακόμα γνώμη για το σκηνοθέτη, η ταινία αν κι έμοιαζε κάπως στη πρώτη (λόγω gay θεματολογίας), με τις πολλές σκηνές στο δρόμο θύμισε και τη δεύτερη. Δυστυχώς, συγκριτικά με αυτές τις δύο, δε μπορώ να τη πω καλύτερη τους ή ότι μου άρεσε πιο πολύ. Αλλά επειδή έψαχνα τελευταία ταινίες με αστέγους (κι έχω ήδη δει τα The Soloist, Time Out of Mind μέχρι και το Man Push Cart) ταίριαξε. Τέλος πολύ καλές ερμηνείες από Keanu Reeves και River Phoenix, λόγω ρόλου ξεχωρίζει λίγο περισσότερο ο δεύτερος.

Αβατάρι χρήστη
Φθινόπωρο
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 44
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 15:53

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Φθινόπωρο » 19 Νοέ 2016, 07:59

Τόνιασινε έγραψε:Φθινόπωρο που είσαι κι εξαφανίστηκες??
σειρά σου τώρα.. ο αλμοδοβάρ, ο μπαρδέμ κι εγώ περιμένουμε..!!

Τόνια εδώ είμαι! :)))
Έχω μπλέξει αυτές τις μέρες και ούτε από το βίντεο κλαμπ δεν πρόλαβα να περάσω. Άσε τα ωράρια στη δουλειά, για να καταλάβεις τώρα γύρισα... με κόβω για το επόμενο Π/Σ/Κ να τη βλέπω, προς το παρόν από ταινίες βολεύομαι με ό,τι έχω σπίτι... (και δεν με ενθουσίασε και κάτι για να προτείνω, ούτε η Άννα Καρένινα με τη Βίβιαν Λι...)
Υπομονή λοιπόν, υπομονή και εγκαρτέρηση κι εσύ και τα αγόρια! (τον Αλμοδοβάρ και τον Μπαρδέμ εννοώ!) :ρ
"When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better."
Mae West

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 19 Νοέ 2016, 16:37

Ax, Τσίου, κρίμα. Θα σου προτείνω μια τρίτη ταινία στη θέση της.

We need to talk about Kevin (2011)

Έχω φάει ΤΟ κόλλημα μ' αυτό το βιβλίο κι αυτήν την ταινία τα τελευταία χρόνια. Νομίζω θα με διώξουν και απ' τις δύο λέσχες αν συνεχίσω να τους ζαλίζω μ' αυτά :ρ Αν την έχεις δει, έχω κι άλλες προτάσεις.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Τσίου » 21 Νοέ 2016, 18:41

:χαχα: Αν σ' αρέσει κάτι και παθιάζεσαι λογικό είναι. Τέλεια! (Κάπου εδώ στον κακό χαμό πρέπει να υπάρχει και το βιβλίο. Πρώτα όμως θα δω την ταινία ;) )
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Φθινόπωρο
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 44
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 15:53

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Φθινόπωρο » 21 Νοέ 2016, 23:14

@Τόνια, έφτασε στα χέρια μου επιτέλους η καυτή σάρκα του Αλμοδοβάρ! Οπότε μάλλον θα έχεις νέα νωρίτερα απ' ό,τι υπολόγιζα! :)
Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο... το the hunt το είδες? Δεν το κατάλαβα... Οι άλλες δύο χαίρομαι που σου άρεσαν, έπαθα κι εγώ κάτι παρόμοιο με εσένα με τη Σάρα Τζέσικα Πάρκερ στο Ed Wood, αλλά μου άρεσε τόσο πολύ στο σύνολό της, που γρήγορα σταμάτησα να δίνω σημασία.
"When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better."
Mae West

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 7 (Νοέμβριος 2016)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 22 Νοέ 2016, 01:16

Φθινόπωρο όχι, το the hunt δεν το είδα. Ελπίζω η καυτή σάρκα να σου αρέσει.. :))


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες