Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4 (Μάρ. 2016)

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4 (Μάρ. 2016)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 25 Φεβ 2016, 20:46

Στην δική μου αίσθηση στην τελευταία (3η) γύρα υπήρξε κόπωση και όχι καλή τύχη με τις επιλογές. Προσωπικά, δεν έχω εκπληρώσει ακόμα την υποχρέωσή μου και τουλάχιστον για την ώρα δεν μπορώ να συμμετέχω σε 4η γύρα.

Παρόλα αυτά, οφείλω να διερευνήσω εάν υπάρχει ενδιαφέρον. Οπότε, όποιος πιστός ας το δηλώσει.

Κάποιες σκέψεις:
  • Τί μίνιμουμ συμμετοχής να βάλουμε; 4 άτομα (2 ζευγάρια) ; 6 (3 ζευγάρια) ;
  • Μήπως να αφήσουμε να περάσει λίγος καιρός ακόμα καθώς για την ώρα το πράγμα μοιάζει να σέρνεται;
  • Μήπως να δοκιμάσουμε την άλλη πρόταση και να διαλέγουμε αγαπημένη ταινία αφού δούμε με ποιον τύχαμε κι αφού ο άλλος μας πει τί βλέπει και τί δεν βλέπει;
:χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 26 Φεβ 2016, 01:06

Μέσα (εκτός απροόπτου) και είμαι ευχαριστημένος με τις επιλογές της Χήθκλιφ, ειδικά το Heavenly Creatures. :ναι:

  • Έχω την εντύπωση πως τη προηγούμενη φορά μαζευτήκαν πιο πολλοί γιατί ήταν γιορτές. Τώρα θα έλεγα μάλλον 2.
  • Προτείνω μέχρι να τελειώσει ο μήνας μπας και προλάβει και δει κανάς άλλος αυτό που του έτυχε και δηλώσει συμμετοχή.
  • Ας το δοκιμάσουμε μία φορά, μπορεί να έχει περισσότερη επιτυχία έτσι. Πείτε μου να ξέρω αν είναι να προτείνω ανάλογα.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 26 Φεβ 2016, 10:39

Μέσα κι εγώ (τελειώνω σήμερα με το ΔΤΑΜΤ 2 με το Blowup που μου το είχε προτείνει ο Φάρος) :))))

1. Συμφωνώ με Ζόφο
2. Συμφωνώ με Ζόφο. Αρχές Μαρτίου είναι ΟΚ.
3. Προσωπικά θεωρώ πως οι αρχικοί κανόνες με καλύπτουν. Μου αρέσει που δεν ξέρω που θα "κάτσει η μπίλια"... Έχει πιο suspens!!! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Ίζι » 26 Φεβ 2016, 14:27

Εμένα πάντως μια χαρά μου άρεσε η ταινία της Λορένας (οκταράκι). Είμαι μέσα σε όλα με το ίδιο κέφι :)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 26 Φεβ 2016, 18:05

Παρομοίως κι εγώ θα ήθελα να δοκιμάσουμε έναν γύρο που οι ταινίες θα προτείνονται εκ των υστέρων. Αν το αποφασίσουμε, θα πρότεινα επίσης ο καθένας με την δήλωση ενδιαφέροντος, να δηλώνει και αν δέχεται να του προταθούν ταινίες με Αγγλικούς υπότιτλους. Ότι και να γίνει πάντως, είμαι μέσα.

Φάρε, εσύ κανονικά θα έπρεπε αυτομάτως να ακυρώνεσαι με το πέρας της πρώτης εβδομάδας :ρ

Αβατάρι χρήστη
Χρήστος Π
Μύστης
Αναρτήσεις: 136
Εγγραφή: 18 Ιαν 2016, 20:30

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Χρήστος Π » 26 Φεβ 2016, 19:56

Κι εγώ μέσα παιδιά!

Α! Και δεν έχω πρόβλημα με αγγλικούς υπότιτλους.
You can't take a picture. It's already gone...

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 27 Φεβ 2016, 15:00

Προσωπικά, δεν συμφωνώ με το να προτείνονται μετα την κλήρωση οι ταινίες οχι μόνο γιατι δεν έχει ενδιαφέρον αλλά γιατί ενδέχεται να μας δυσκολέψει. Αν τα γούστα με το ταίρι μας δεν συμπίπτουν καθόλου, μπορει να μην καταφέρουμε να του προτείνουμε καμία ταινία που να του ταιριάζει και να καταλήξουμε να προτείνουμε "ο,τι να' ναι" απλά για να προχωρήσει το παιχνίδι.

Ετσι κι αλλιώς. υπάρχει σχετικο νήμα για να προτείνουμε ταινίες σε συγκεκριμένα μέλη. Εδώ, το νόημα ειναι να δούμε κάτι που δεν θα το βλέπαμε αλλιως.
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Ίζι » 28 Φεβ 2016, 12:59

Με πείθει αυτό που λέει η Μεταλλαγμένη σχετικά με τις ταινίες. Όντως η όλη πλάκα είναι ότι δεν ξέρουμε ποιος θα καταλήξει με τις ταινίες μας. και ποια (ίσως άσχετη με τα γούστα μας) ταινία θα τύχει σ' εμάς.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 28 Φεβ 2016, 13:48

Άργησα αλλά να'μαι κι εγώ... το σκέφτηκα λίγο επειδή προσπαθώ να βρω μια ισορροπία με το διάβασμα (που το έχω παραμελήσει) και να ακολουθήσω επιτέλους ένα πρόγραμμα (εγώ η χαώδης... :ιδού: ) με τις αποκαρδιωτικά πολλές ταινίες που έχω συσσωρεύσει για να δω, αλλά διαρκώς παραγκωνίζονται και δεν λένε να πάρουν σειρά. Ωστόσο θα επιλέξω μια μέση λύση και θα συμμετάσχω βλέποντας μία ταινία αυτή τη φορά... (εκτός πια κι αν δεν μπορώ να αντισταθώ!)

Προσωπικά συμμερίζομαι τους προβληματισμούς της Μεταλλαγμένης καθότι πραγματικά δεν έχω αγαπημένες ταινίες για τα γούστα όλων και δεν θα ήθελα να κάνω συμβιβασμούς βαφτίζοντας κατ' ανάγκη κάποιες έτσι...
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 4

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 28 Φεβ 2016, 16:01

Κι εγώ συμφωνώ με τη Μεταλλαγμένη. Ας δούμε κάτι που δε θα το βλέπαμε μόνοι/ες μας. :) Πάντως, δε θα πάρω μέρος ακόμη, γιατί έχει κανά 2 μέρες που μπήκα σε ένα ρυθμό και θέλω να τελειώσω κάποια άλλα πράγματα πρώτα. Για πότε λέτε να γίνει η κλήρωση;
"There was no harbor for hope" R. Lupton


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες