Μικρός γύρος "δες μια αγαπημένη μου ταινία"

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 29 Ιαν 2018, 20:49

Τζα!!
Να 'μαι & εγώωωωωωω!! Σας έλειψα?? (Σας έλειψα..το ξέρω..ακόμα & αν σας είμαι κάποιες φορές ανυπόφορη.. :ρ )
Τρέχω πηγμένη & δεν έχω προλάβει ούτε να σας διαβάσω, τόσο καιρό.. αλλά, πληροφορήθηκα ότι έχω μεγάλη ζήτηση & γίνεται συζήτηση γύρω απ' τ' όνομά μου :χαχα: :χαχα: μυρμηγκοφάγε, μ' έχει λιώσει!! Μ' έχει χώσει σε αλλεπάλληλες αγγαρείες & αυτός τη βγάζει στο διαδίκτυο αραχτός..!! :πανικός: :οργή: :χαχα:
Γέλασα με την πρόταση της Τρίνιτυ τις 9 βασίλισσες( :πάνω: :πάνω: )..αχ, μα στο μυρμηγκοφάγο? Πού πας ξυπόλητη στ' αγκάθια? Δεν τον ξέρεις τι είναι?? :χαχα:
Πάντως, όπως σας άφησα σας βλέπω.. να ευχηθώ,αν & κάπως καθυστερημένα, καλή χρονιά & χρόνια πολλά, με υγεία & μόλις ξελασκάρω θα επανέλθω δριμύτερη..!! Τα φιλιά μου σε όλους!!

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 29 Ιαν 2018, 22:56

Τόνια δεν έλειψες μόνο στον Μυρμηγκοφάγο!! :ναι: :ρ :))))

Θεατή είδα την πρώτη επιλογή σου, αλλά έγραψα αναλυτικά στο "Ποια ταινία είδες πρόσφατα" :))))

Leolo (1992)! Τέλεια επιλογή!
9/10!!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 30 Ιαν 2018, 00:53

"Σας έλειψα" είπα.. ;)
& εσείς μου λείψατε!! :))

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 30 Ιαν 2018, 01:07

Το λιώσιμο Τόνια είναι η μεγαλύτερη τιμή που μπορεί να σου κάνει. Είναι η πλήρης παραδοχή ότι τα κάνεις όλα καλύτερα και μη διανοηθείς να τον αφήσεις ούτε για μια στιγμή να αμφισβητήσει την ανωτερότητά σου, δοκιμάζοντας τις ικανότητές του. Αλλά τι στα λέω εσένα. Κρητικιά είσαι και ξέρεις την έννοια της τιμής καλύτερα απ’ οποιονδήποτε :γεια:

Νικόλα, εμένα που είδα και τις δυο ταινίες σου, πάλι τελευταίο με άφησες; Καλά, καλά :κατάρα:

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 30 Ιαν 2018, 01:51

:χαχα: :χαχα: :χαχα:
Πλάκα έκανα..εννοείται ότι πήζουμε μαζί.. απλά εγώ είμαι λίγο πιο φουρκισμένη & δεν πρόκαμα να μπω στη λέσχη ως τώρα.. ;)

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Θεατής » 30 Ιαν 2018, 02:24

Γυναίκες ρε φίλε Μερμηγκα...πνίγονται σε μια κουταλιά νερό... Εγώ έχω κανει τα τριπλά κι έχω και χρόνο να γράφω και στην λέσχη... :)))) :χαχα: :ρ

Νικόλα χαίρομαι παρα πολύ που σου έκατσε τόσο καλά η συγκεκριμένη αγαπημένη μου ταινία... Η αλήθεια είναι πως δεν είχα κάτι στο νου όταν στην πρότεινα... Οπώς κι εσείς, εμπιστευομαι αγαπημένες ταινίες στην κρίση σας... :))

Αν δεν βαριέσαι μπορείς να βάλεις την κριτική σου κατευθείαν στο νήμα της ταινίας (όπως κ την αρνητικη του Μηρμηγκοφαγου αν θέλει, θα ηταν καλό για κάποιον που θέλει να την δει να τον βοηθήσει να έχει πιο σφαιρική άποψη)
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 30 Ιαν 2018, 22:51

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:Νικόλα, εμένα που είδα και τις δυο ταινίες σου, πάλι τελευταίο με άφησες; Καλά, καλά :κατάρα:


Κατά πρώτον δεν μας είπες εντυπώσεις από τις ταινίες... :ρ
Κατά δεύτερον, οι δικές σου προτάσεις θέλουν ψάξιμο! Είναι ελαφρώς δυσεύρετες!!! :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 30 Ιαν 2018, 23:33

Ουπς, φανταζόμουν ότι θα τις έβρισκες εύκολα, όμως για κάποιον ανεξήγητο λόγο, δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι δεν γνωρίζεις το http://www.youtube.com - μα τι σκεφτόμουν! Παράλειψή μου, ζητώ ταπεινά συγνώμη :λυγμ:

Όσο τώρα για τις εντυπώσεις, για αλλαγή λέω να περιμένω να διαβάσω πρώτα τις δικές σου :))))

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 31 Ιαν 2018, 09:47

Χαχαχαχαχαχα!! :))))
Βρε Μυρμηγκοφάγε, βρε Μυρμηγκοφάγε!!!

Απλά έψαχνα κάτι σε καλύτερη ποιότητα! Τελικά το γιουτιούμπ είναι η τελευταία μα και η πιο ασφαλής επιλογή!!! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Νήμα διερευνητικό για νέο γύρο του παιχνιδιού

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 31 Ιαν 2018, 11:26

Κι εγώ, παιδιά, δυσκολεύομαι όταν δεν είναι καλή η ποιότητα. Προτιμώ να μην δω την ταινία. :όχισουλέω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες