Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 11 (Ιούνιος 2017)

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 11 (Ιούνιος 2017)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 14 Ιουλ 2017, 23:11

Ή μπορώ κάλλιστα, αγαπημένε Μυρμηγκοφάγε, για να μη νιώθω..άσχημα.. να αναθεωρήσω την άποψη μου για την μπαλάντα του Ναραγιάμα, να αλλάξω την "ψήφο" μου & να ακυρωθεί το στοιχηματάκι..ή να πρέπει να δεις μία της Ίζι (την οποία θα συμβούλευα να μη σε λυπηθεί καθόλου & να σε βάλει να δεις κανά American Pie, μπας & σταματήσεις να γίνεσαι τόσο σαδιστής.. ) :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 11 (Ιούνιος 2017)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 16 Ιουλ 2017, 23:23

Τόνια κανένα πρόβλημα! Μ'αρέσουν οι προκλήσεις άλλωστε. Αν και, Μυρμηγκοφάγε, ομολογώ ότι με τρομάζει η συγκεκριμένη ταινία. Μια δυο κριτικές που διάβααα στην imdb λένε ότι είναι δύσκολη και ακαταλαβίστικη :μπρ: Θα την προσπαθήσω όμως. Πού θα τη βρω με αγγλικούς ή ελληνικούς υπότιτλους; Περιμένω πμ. :)

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:υ.γ. Τώρα που θυμήθηκα την Μελαγχολία, αναρωτιέμαι, την είχες δει μόνη, ή υπέφερε και ο Ίζουαλ; :χαχα:

Μόνη μου την είδα, όμως είδε κι εκείνος κάποιες σκηνές. Στις σκηνές με τη ζούγκλα είχε ψιλοκολλήσει, όμως σε γενικές γραμμές του φάνηκε πολύ βαρετή και δεν της έδωσε μια ευκαιρία.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 11 (Ιούνιος 2017)

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 17 Ιουλ 2017, 02:05

Τόνια, θα μπορούσες, αλλά θα ήταν κρίμα να μην την αφήσεις να την δει. Όχι για την Ίζι, αλλά για σένα, μιας και θα χάσεις μια απολαυστική κριτική :χαχα:

Ίζι, η εντύπωση που μου έδωσε ήταν ότι επίτηδες είναι φτιαγμένη έτσι, για να σε κάνει να νιώσεις πως ένιωθαν την εποχή του Στάλιν. Αλλά δεν ξέρω πόσο σε καθησυχάζει αυτό, από κάποιον που η κατανόηση μιας ταινίας είναι από τα τελευταία που τον ενδιαφέρουν και πολλές φορές το βρίσκει πολύ πιο ευχάριστο να του διαφεύγει :ρ

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 11 (Ιούνιος 2017)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 14 Ιαν 2018, 13:00

Στιλλ Ιλλ έγραψε:Moonlight (2016)


Πέρασε λίγος καιρός, αλλά σαν γνήσιος ψυχαναγκαστικός :ιδού: ολοκλήρωσα τον κύκλο αυτόν.
Από τις ταινίες που μου πρότεινε η Στιλλ διάλεξα το Moonlight.

Σε γενικές γραμμές μου άρεσε αν και δεν μπορώ να πω πως αισθάνομαι τον ίδιο ενθουσιασμό με την Στιλλ! :))))
Ήταν μια ταινία ενηλικίωσης αρκετά ρεαλιστική θα έλεγα... Το 3ο μέρος μου φάνηκε κάπως άνισο και ίσως διδακτικό. Σαν να χάλασε την προηγούμενη ταινία.
Η ταινία επίσης πραγματεύεται ένα πολύ ευαίσθητο θέμα, αυτό της ομοφυλοφιλίας και θεωρώ πως εστιάζει στα σωστά σημεία...
Θα βάλω ένα 6/10

************
Μήπως να κάνουμε έναν νέο κύκλο του παιχνιδιού;
Τι λέτε και οι υπόλοιποι; :))))
Μα τους παλιούς αγαπημένους κανόνες όμως! Προτείνουμε 3 ταινίες κι όποιον πάρει ο χάρος!! :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία — 11 (Ιούνιος 2017)

Ανάρτησηαπό Θεατής » 14 Ιαν 2018, 22:49

Εγώ είμαι μέσα αλλά κανονίστε το όσο πιο σύντομα γίνεται γιατί ξεκινάνε τα κλαδέματα... :))))
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες