Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 17 Νοέ 2013, 20:26

Γιατί είναι το "Μικρό μου Πόνι" - ό,τι πιο κοριτσίστικο, χαρούμενο, αθώο και πολύχρωμο υπήρξε ποτέ. :γιούπι:
(Εννοείται ότι τρελαινόμουν για το τραγούδι, τη σειρά, τις ταινίες, τα παιχνίδια).
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Μάι 2014, 21:34

Πολύ ιδιαίτεροι και .. καλλιτεχνικοί οι τίτλοι της σειράς True Detective...


"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Βάσια » 08 Μάι 2014, 11:47

Aπο τις αγαπημένες μου τότε σειρές το Beverly Hills, 90210.Οι τίτλοι αρχής ήταν πολύ χαρακτηριστικοί τότε για εμένα...μόλις άκουγα το τραγούδι έτρεχα... :ρ




Το τραγούδι τίτλων της σειράς True Blood μου αρέσει υπερβολικά πολύ!!




Και τρίτο και τελευταίο για σήμερα η έναρξη της σειράς prison break...



Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 08 Μάι 2014, 13:39

Συμφωνώ για το true blood, είναι τέλειο το bad things!

Εμένα μ' αρέσουν πολύ του ντόλτσε βίτα. Μ' αρέσει πολύ το τραγούδι βασικά (mama yo quiero - perez prado) :))))

σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Βου Παπ
Μύστης
Αναρτήσεις: 150
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 10:11

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Βου Παπ » 28 Ιουλ 2014, 19:07

Όχιιιι!!!!! Ο Φαροφύλακας με πρόλαβε, αλλά θα το ξαναβάλω, μιας και έχω φάει τεράστιο κόλλημα με το συγκεκριμένο το τελευταίο διάστημα.

True detective, λοιπόν. Κρατάει 2,5 λεπτά και δεν σκέφτηκα ούτε μια φορά να το προσπεράσω. Κι αν παρακολουθήσεις τη σειρά, έχει ενδιαφέρον γιατί ανακαλύπτεις κάθε φορά ότι στους τίτλους αρχής υπάρχουν διάσπαρτες σκηνές, σχεδόν κρυμμένες, από την σειρά.




Άλλο αγαπημένο, και απορώ που δεν το ανέφερε κανείς, είναι οι τίτλοι του Dexter:




Fringe (περιλαμβάνει όλες τις εκδοχές):




και άλλο ένα, από το masters of sex:


Τελειώνει πάντα έτσι. Με το θάνατο. Πριν όμως υπήρχε η ζωή, κρυμμένη πίσω από τα μπλα μπλα μπλα...
Jep Gambardella, La Grande Bellezza

Αβατάρι χρήστη
ΡόζαΣ
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 8
Εγγραφή: 29 Ιουλ 2014, 09:29

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό ΡόζαΣ » 30 Ιουλ 2014, 23:34

Μόλις είδα τους τίτλους αρχής του IT Crowd, απλά λάτρεψα τη σειρά! (Επίσης στο τέλος νόμιζα ότι κόλλησε ο υπολογιστής μου :ρ )




Το βρετανικό Misfits έχει από τους πιο ανεβαστικούς τίτλους, με γρήγορους ρυθμούς και ένα μικρό γρίφο για την πλοκή




Η μουσική των τίτλων του Teen Wolf είναι υποψήφιο για ήχο κλήσης μου




Με την αρχή του From Dusk Till Dawn: The Series καταλαβαίνεις αμέσως πως θα δεις δημιούργημα του Robert Rodriguez




Και στη συνέχεια ας προχωρήσουμε στα πιο βάρια
Ξεκινώντας με τους φουτουριστικούς τίτλους του Orphan Black




Στους παρόμοιους, με λίγο πιο ανατριχιαστική μουσική, τίτλους του Hemlock Grove




Στους εξαιρετικούς σκηνοθετικά τίτλους του Penny Dreadful




Και τέλος τους πολύ καλοφτιαγμένους τίτλους του Salem (δυστυχώς όχι καλοφτιαγμένης σειράς, κατα τη γνωμη μου :ωιμέ: )


Vanessa Ives: Your father loves you very much and would do anything to save you. But I love you in a different way. I love you enough to kill you.-Penny Dreadful-

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Αύγ 2014, 15:31

Γεμίζουν τα μάτια εικόνες.

Πολύ φόβιες σειρές βλέπεις, ΡόζαΣ. Ίσως ρίξω μια ματιά στις τρεις τελευταίες, και μόνο γιατί με προκαταβάλουν θετικά τα γράμματα τίτλων.


Κάτι πολύ διαφορετικό από εμένα. Πολλοί από εμάς μεγαλώσαμε με όλα όσα έπαιζε η τηλεόραση (η όποια τηλεόραση της όποιας γενιάς). Υπήρχε μια σιτκωμ, το "Dream On", όπου σκηνές που ζούσε ο ήρωας πλαισιώνονταν με κλιπάκια, ατάκες κτλ. από ασπρόμαυρες ταινίες. Τα γράμματα τίτλου ήταν μια αναφορά στο μεγάλωμα μπροστά στην οθόνη της τηλεόρασης.


"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Βάσια » 09 Σεπ 2014, 23:42

To νέο μου κόλλημα η σειρά Outlander...δεν μπορώ να χάσω με τίποτα τους τίτλους αρχής...



Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 01 Ιαν 2018, 22:03

Βλέπω το "Homeland" αυτές τις μέρες. Πολύ ωραία γράμματα τίτλου. Εικόνες σαν βγαλμένες από το υποσυνείδητο και μια καταπληκτική τζαζ. Κομματάρα.


"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Γράμματα τίτλου σε σειρές!

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 07 Ιαν 2018, 23:11




Παλιό αλλά επιβλητικό... :)
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Google [Bot] και 2 επισκέπτες