Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 13 Ιουλ 2015, 22:24

Λέω να δω το ντογκβιλ που έχω περιέργεια να δω το θεατρικό σκηνικό που όλοι λένε γι' αυτό, αλλά μπορεί να δω και το melancholia, γιατί μπορεί να'ρθει παρέα που έχει δει το ντογκβιλ :))))
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 09 Οκτ 2016, 22:27

Έριξα κι είδα την αρχή από Incendies 2010. Ρε παιδί μου, καθαρίζει το μάτι σου αν ξεφύγεις από το Χόλιγουντ. Ξαφνικά, ρεαλιστικοί άνθρωποι με ρεαλιστική συμπεριφορά, ρεαλιστικούς διαλόγους σε ρεαλιστικές καταστάσεις!
:))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 10 Οκτ 2016, 01:28

Aχ βρε Φάρε τι ταινιάρα είδες. Θα σου πρότεινα και το Εnemy του ίδιου με τον αγαπημένο Τζίλεενχαλ( mindfuck ταινία απο αυτές που ξέρω οτι σου αρέσουν, στα χνάρια του Lynch). :ναι: Kαι το Prisoners επίσης, θα το εκτιμήσεις νομίζω. Ο Bιλνέβ είναι σε συζητήσεις για να κάνει ριμέικ το Ντιούν. Για να δούμε πως θα εξελιχθεί. Για την ώρα περιμένω να βγεί στις αίθουσες το Arrival :γιούπι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 10 Οκτ 2016, 15:15

Δεν το είδα ακόμα. Το άφησα στην αρχή γιατί έπρεπε να προετοιμαστώ για το σχολείο! :)))) Με την πρώτη ευκαιρία, σήμερα-αύριο, θα το συνεχίσω.

Επίσης, σημειώνω όλες όσες μου είπες! :πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 10 Οκτ 2016, 18:23

Πολύ θα με ενδιέφερε να ακούσω Φάρε τη γνώμη σου όταν την δεις , γιατί δεν θα μπορούσα να απέχω πιο μακριά από την πρώτη σου εντύπωση... :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 10 Οκτ 2016, 22:55

Δηλ. δεν βρήκες ρεαλιστική αυτήν την ταινία;!!!!! :αργκ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 10 Οκτ 2016, 23:30

Φυσικά και την βρήκα ρεαλιστική. Χουλιγουντιανά ρεαλιστική Image

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Οκτ 2016, 13:37

Βρε αθεόφοβε, κάθεσαι και βλέπεις όλες εκείνες τις παλιές ταινίες που όλοι παριστάνουν έντονα κι ηθοποιήστικα κι αυτές εδώ οι απόλυτα ρεαλιστικές ερμηνείες και καταστάσεις σου φάνηκαν "χολιγουντιανά ρεαλιστικές"!
:μαναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 11 Οκτ 2016, 23:17

Καταλαβαίνω τι εννοείς, όμως αυτά αρκετές φορές μπορώ να τα κατηγοριοποιήσω ως στιγμιαία λάθη που δεν με επηρεάζουν σε ιδιαίτερα ενοχλητικό βαθμό. Σε αντίθεση με τις περισσότερες ταινίες της σημερινής εποχής, που μου βγαίνουν αμερικάνικες, ασχέτως από που προέρχονται και στις οποίες όλη την ανάπτυξη της ιστορίας την νιώθω παράταιρη, με αποτέλεσμα και οι κρίσιμες στιγμές να μου βγάζουν το αντίθετο αποτέλεσμα από το επιθυμητό.

Στη συγκεκριμένη μπορώ εύκολα να θυμηθώ τρεις σκηνές στις οποίες ο εκνευρισμός μου ήταν διάχυτος, αλλά υποψιάζομαι ότι επειδή δεν είναι η ίδια η στιγμή, αλλά ο τρόπος με τον οποίο αυτές μας πλασάρονται, δεν θα σου ήταν ιδιαίτερα εύκολο - κάποιες τουλάχιστον - να τις μαντέψεις. Όμως προτιμώ να σε αφήσω να την δεις πρώτα απρόσκοπτα και μετά να στις αναφέρω, αν παραμείνει η εντύπωση σου για την ταινία αναλλοίωτη :))))

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 11 Οκτ 2016, 23:38

Το Westworld ειναι η σειρα της χρονιας αναμφισβητητα με πολυ περιεργο αλλα κι ενδιαφερον σεναριο, εξαιρετικους ηθοποιους και με υπεροχο soundtrack. Τη συστηνω ανεπιφυλακτα! :μπράβο: Ψιλομετανιωνω που δεν περιμενα να ολοκληρωθει η σεζον οπως, πολυ σοφα επραξα με αλλες σειρες, και τωρα εχω μπει στο τρυπακι να περιμενω σε αναμμενα καρβουνα τα καινουρια επεισοδια. :σάλια:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες