Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Χόλντεν
Μύστης
Αναρτήσεις: 72
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:31

Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Χόλντεν » 07 Απρ 2013, 19:05

Εδώ θα μπορούσαμε να ποστάρουμε ταινίες που έχουμε προγραμματίσει να δούμε είτε στο cinema είτε σε dvd ή στην TV ώστε να δίνουμε ιδέες και τους άλλους.

Εγώ σήμερα θα δώ στην tv στον alpha στις 21:00 το Ανεξιχνίαστη ληστεία με τον Μαικλ Κέιν και την Ντέμυ Μούρ. Φαίνεται καλό.
...you are fighting for the biggest nothing in history!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 07 Απρ 2013, 19:16

Χαρά στο κουράγιο σου που βλέπεις ταινίες στην τηλεόραση. Τα διαλείμματα για διαφημίσεις, ειδήσεις, για τον καιρό και ό,τι άλλο τους κατέβει, εμένα με ξενερώνουν. Χώρια που κάνουν την ταινία να κρατάει για ώρες.

Εγώ είμαι ανάμεσα σε επεισόδια The Sopranos, στο "Klute" (1971), το οποίο μάλλον δεν το είδα ποτέ ολόκληρο, πέρα από σκηνές, ή το "Ο Ρόκο και τα Αδέρφια του" (1960).
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 07 Απρ 2013, 20:24

Εγω λεω να δω το old boy.

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 07 Απρ 2013, 20:25

Κυριακή βράδυ είναι η καλύτερη ημέρα για ταινιούλες στο σπίτι. :κιηταινίααρχίζει:

Έτσι λοιπόν σκοπεύω την σήμερον να δω από τη ΝΕΤ στις 22:00 (που δεν βάζει και πολλές διαφημίσεις) την ταινία "Η Καλύτερη Παρέα" (Α Praire Home Companion) (2006) (Έγχρ.), 104' αμερικανική ταινία του Ρόμπερτ Όλτμαν, με τους Γκάρισον Κέιλορ, Μέριλ Στριπ, Λίλι Τόμλιν, όπου σε μια αμερικανική κωμόπολη, τραγουδιστές της κάντρι και άλλοι λαϊκοί καλλιτέχνες συμμετέχουν ενώπιον κοινού σε ένα δημοφιλές ραδιοφωνικό πρόγραμμα που εκπέμπει για τελευταία φορά ύστερα από 30 χρόνια μετάδοσης.

Έν συνεχεία θα μεταβώ στο STAR όπου στις 23:15 προβάλλεται η ταινία "Ο Πόλεμος των Κόσμων" (2005) του Στίβεν Σπίλμπεργκ την οποία ευχαρίστως ξαναβλέπω, ενώ θα προγραμματίσω να εγγραφούν στο βίδεο στις 00:30 στον ΑΝΤ1 η ταινία "Cloverfield", (2008), αμερικανική ταινία του Ματ Ριβς, με τους Μάικλ Σταλ-Ντέιβιντ, Λίζι Κάπλαν, Τζέσικα Λούκας, στην οποία ένα πάρτι διακόπτεται, καθώς ένα τεράστιο τέρας επιτίθεται στη Νέα Υόρκη και μια ψηφιακή κάμερα καταγράφει τα γεγονότα (πρέπει να είναι καλή περιπέτεια) και στο STAR στις 03:30 την ταινία "Donkey Punch", (2008) αγγλική ταινία του Όλιβερ Μπλάκμπερν, με τους Τομ Μπερκ, Νικόλα Μπέρλεϊ, Τζούλιαν Μόρις στην οποία οι διακοπές μιας παρέας Βρετανών τουριστών αναστατώνονται μετά από ένα θάνατο πάνω σε κότερο (και αυτό φαίνεται να είναι καλό θριλεράκι). :θρίλερ:


Φαροφύλακας έγραψε:Χαρά στο κουράγιο σου που βλέπεις ταινίες στην τηλεόραση. Τα διαλείμματα για διαφημίσεις, ειδήσεις, για τον καιρό και ό,τι άλλο τους κατέβει, εμένα με ξενερώνουν. Χώρια που κάνουν την ταινία να κρατάει για ώρες.


Όντως είναι ένα πρόβλημα αυτό Φαροφύλακα, το οποίο όμως προσωπικά έχω καταφέρει να αντιμετωπίσω με την προγραμματισμένη εγγραφή, κατά την οποία στο ένα βίδεο παρακολουθώ την ταινία που έχω γράψει προγενέστερα ενώ το άλλο γράφει αυτή που παίζεται την συγκεκριμένη ημέρα και που θα δω μεταγενέστερα, προσπερνώντας έτσι με το FF τη στιγμή που θα αποφασίσω την δω, διαφημίσεις, ειδήσεις, και διάφορες αγγελίες! :καιπάμε!:

Βέβαια πολλές φορές η κρατική τηλεόραση και το κανάλι της Βουλής βάζουν αρκετά αξιόλογες ταινίες όπου οι διαφημίσεις είναι ελάχιστες. Σ' αυτές τις περιπτώσεις παρακολουθώ τις ταινίες... live! :ναι:
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 07 Απρ 2013, 20:58

Το Cloverfield μού άρεσε αρκετά γιατί μου αρέσει και η θεματολογία. Ιδού και η σχετική παρουσίαση.

:)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Άνθρωπος Χωρίς Όνομα
Μύστης
Αναρτήσεις: 100
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 22:04

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Άνθρωπος Χωρίς Όνομα » 07 Απρ 2013, 21:05

"Ο ροκο και τα αδερφια του" και μετά για να επανέλθει η ισορροπία "ΗellBoy:The golden army" :κιηταινίααρχίζει:
There's Two Kind of People, my friend, Those With Loaded Guns and Those Who Dig

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 07 Απρ 2013, 22:05

Εγώ θα δω ένα από τα επεισόδια της σειράς που παρακολουθώ και μετά τον "Πόλεμο των Κόσμων".

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 07 Απρ 2013, 22:16

Σήμερα έχω ρομαντική διάθεση , το πρωί είδα την ταινία "Έχετε μήνυμα στον υπολογιστή σας " για ακόμη μια φορά και τώρα σκέφτομαι να δω κάτι ανάλογο. Το "Sleepless in Seattle" είναι μια από τις επιλογές , το "The Lake House" επίσης και αν τελικά το γυρίσω από τα ρομαντικά στο θρίλερ (πράγμα καθόλου απίθανο :ρ ) έχω σκοπό να δω το πρώτο "Βλέπω το θάνατο σου" γιατί δεν τα έχω δει ακόμα ή το πρώτο "Scream" που επίσης δεν έχω δει ακόμα και θα ήθελα να δω. Βέβαια μέχρι να αποφασίσω θα νυστάξω έτσι όπως το πάω :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 07 Απρ 2013, 22:19

Σε εμένα τελικά κέρδισε το Klute, το βλέπω τώρα και μου αρέσουν ΟΛΑ. Όμως γενικά μού αρέσει πολύ ο κινηματογράφος τού '70 καθώς και ο Πάκουλα.

:γιούπι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βαλεντίν
Μύστης
Αναρτήσεις: 109
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 20:48

Re: Ποια ταινία θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Βαλεντίν » 07 Απρ 2013, 22:58

Φαροφύλακας έγραψε:Σε εμένα τελικά κέρδισε το Klute, το βλέπω τώρα και μου αρέσουν ΟΛΑ. Όμως γενικά μού αρέσει πολύ ο κινηματογράφος τού '70 καθώς και ο Πάκουλα.

:γιούπι:

Ολα όμως!Σκοτεινά πλάνα που σκιαγραφούν την μπερδεμένη προσωπικότητα της Φόντα και την προβληματική της σχέση με τον Σαδερλαντ, εμένα θα μου μείνει κυρίως ο γυναικείος χαρακτήρας που είναι απόλυτα γοητευτικός,ενδιαφέρον και ολοκληρωμένος.


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες