Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 19 Ιούν 2017, 16:48

Με ενοχλεί όταν η ταινία με θεωρεί ηλίθια. Ας πούμε, αυτό που έλεγε κάποιος (ο Φάρος νομίζω) ότι κάθε φορά που κάποιος χειρίζεται υπολογιστή σε μια ταινία, βλέπεις κάτι προγράμματα που σου εξηγούν επακριβώς τι κάνουν με τεράστια γράμματα. Από τότε που το είπατε άρχισα να το παρατηρώ παντού!

Λοιπόν, χθες είδα μια ταινία που θεωρεί το κοινό της θεόχαζο. Στην αρχική σκηνή μας δείχνει κάποιον να αυτοκτονεί με μαχαίρι. Αργότερα μέσα στην ταινία κάποιοι συζητούν και λένε ότι ο τάδε αυτοκτόνησε με μαχαίρι. Την ίδια στιγμή η ταινία κόβει και μας δείχνει ένα στιγμιότυπο της αρχικής σκηνής με τον τύπο που αυτοκτονεί με μαχαίρι, για την περίπτωση που δεν καταλάβαμε ότι ήταν αυτός.

Αργότερα ο δολοφόνος καταδιώκει μια παρέα νεαρών σε ένα κτίριο. Τα παιδιά φτάνουν στην έξοδο κινδύνου και πάνε να ανοίξουν όμως είναι κλειδωμένα. Βλέπουμε τις προσπάθειές τους και καταλαβαίνουμε ότι θα πρέπει να βγουν από αλλού. Αλλά όχι. Η ταινία μας το εξηγεί κι αυτό βάζοντας ένα χαρακτήρα να σταθεί στη μέση και να πει "Who locks an emergency exit? I didn't even know you could do that!". Ή κάτι τέτοιο.

Αργότερα, ένας χαρακτήρας αδειάζει μια τσάντα, μόνος του ολομόναχος, και κάθε τι που βγάζει από μέσα λέει φωναχτά τι είναι π.χ "keys... pills...." κ.ο.κ.

Τα νεύρα μου!!! Μόνο για τους παραπάνω λόγους θα της βάλω 1, ενώ ήταν για 3-4.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 19 Ιούν 2017, 20:15

Ποια ταινια ειναι αυτη καλε; Δε θες να τη δυσφημισεις; :))))
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 20 Ιούν 2017, 14:41

I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 20 Ιούν 2017, 21:58

Την έχω δει την ταινία. Είσαι υπερβολική :ρ

Εμένα με χαλάει που σε όλες τις ταινίες, αυτοί που χτυπάνε ή πυροβολούν τον κακό μετά τρέχουν μακριά χωρίς να επιβεβαιώσουν αν οντως πέθανε. Ρίξ' του άλλη μία για σιγουριά, δεν χάλασε ο κόσμος :μαναι:
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 20 Ιούν 2017, 22:04

Πες τα ρε Μεταλλαγμένη! Τον κοπανάνε με κάτι, πέφτει ξερός & μετά τρέχουν.. ρίχ' του ντε..! Ρίχ' του..!! :χαχα:
Τελευταία αλλαγή από Τόνιασινε στις 20 Ιούν 2017, 22:05, στο σύνολο 1 αλλαγή.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 20 Ιούν 2017, 22:05

Μεταλλαγμένη έγραψε:Την έχω δει την ταινία. Είσαι υπερβολική :ρ:

Πες μου ότι σου άρεσε κιόλας! :πανικός: :χαχα:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 20 Ιούν 2017, 22:07

Είσαι υπερβολική που σε ενόχλησαν τα παραπάνω όχι για το 3-4 που θα της έβαζες. Ενταξει, ενα ακομα θριλερ του σορού για να περάσεις ενα ευχάριστο 2ωρο και μετά να το ξεχάσεις!

@Τονια, αν δεν του κόβει του άλλου, τι να πεις :))))
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 21 Ιούν 2017, 02:52

Ναι και μένα μου τη δίνει αυτό που λέτε, όσο και το ότι πυροβολανε κάποιον 15 χιλιάδες φορές, αλλά ΌΧΙ, είναι ακόμη ζωντανός παρ' όλο που το είχες όχι απλά για πεθαμένο, αλλά για σουρωτηρι.. :νατώρα:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Ιούν 2017, 08:46

Διαβάζω και χαμογελάω. Νομίζω πως είναι από τα αγαπημένα μου νήματα.

Ίσως το ξανάγραψα πιο πάνω, όμως σχετικό με αυτά που λέτε: Στην μία ταινία κάποιον τον τσακίζουν να τον βαράνε, μπουνιές, μπαστουνιές, τον τσαλαπατάνε, τον βρίσκουν δυο τρεις σφαίρες κτλ και σηκώνεται κάθε φορά και συνεχίζει. Σε άλλη ταινία του δίνουν μια μπουνιά και πέφτει αναίσθητος σαν τούβλο.
:))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Μικρές ατέλειες που με ενοχλούν σε μια ταινία

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 21 Ιούν 2017, 13:55

Αυτό ακριβώς Φαρε, δε με ενοχλούν πολλά σε μια ταινία, γενικά συμβιβάζομαι με αυτά που μας πλασάρουν αλλά αυτό δεν μπορώ να αντέξω. Μου τη δίνει! :οργή:
"There was no harbor for hope" R. Lupton


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες