Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 03 Απρ 2013, 17:12

Μην μου πείτε ότι δεν σας έχει περάσει από το μυαλό να βλέπετε κάποια αγαπημένη σας ταινία και να λέτε ενδόμυχα "αχ, και γω θα ήθελα να παίξω σε αυτήν!" λόγω εποχής, σκηνικών, κοστουμιών, χαρακτήρων! :))))

Δικές μου αγαπημένες ταινίες που θα ήθελα να παίζω είναι "Οι Πειρατές της Καραϊβικής με τον καταπληκτικό Τζόνι Ντεπ, (δεν με νοιάζει ο ρόλος, αρκεί να ήμουν κάπου δίπλα του :χαχα: ), σίγουρα σε όλες τις ταινίες του "Άρχοντα των Δαχτυλιδιών", σε πολλές ταινίες εποχής όπως τις μεταφορές μυθιστορημάτων της Τζέιν Όστεν ("Περηφάνεια και Προκατάληψη", "Λογική και Ευαισθησία") αλλά και πιο ματσό καταστάσεις όπως το "Die Hard" με τον Μπρους Γουΐλις :φρύδια:, ή μαζί με τον Τζέϊσον Στάθαμ.. :))))

Αβατάρι χρήστη
Χρυσηίδα
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 19
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:34
Θέση: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Χρυσηίδα » 03 Απρ 2013, 17:27

Και βέβαια μου έχει περάσει από το μυαλό!

Δεν θα κάτσω τώρα να σκεφτώ σε πόσες και ποιες θα ήθελα να παίξω, θα αναφέρω τη μία και μοναδική που μου ήρθε αυτομάτως στο μυαλό. Θα ήθελα να παίζω εγώ στο Pretty Woman, να είμαι εγώ δηλαδή η Τζούλια Ρόμπερτς, να με έχει ο Ρίτσαρντ Γκιρ μέσα στη χλιδή, να με πηγαίνει για ψώνια στα πανάκριβα καταστήματα του Μπέβερλυ Χιλλς, που ούτε απ' έξω δεν θα αξιωθώ να περάσω ποτέ και στο τέλος, να ξεπερνάει για χάρη μου όλους τους φόβους του και να σκαρφαλώνει τη σκάλα με ένα μπουκέτο λουλούδια στο στόμα.


Well, Clarice, have the lambs stopped screaming?

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 03 Απρ 2013, 18:11

Σε κάποιο Χάρι Πότερ! Θα προτιμούσα στα πρώτα, αλλά δεν με πειράζει σε όποιο κι αν έπαιζα! Ακόμα κι αν απλά παρακολουθούσα τα μαθήματα, ή έτρωγα στην τραπεζαρία, ή διάβαζα στη βιβλιοθήκη, ή πήγαινα βόλτα στο Χόγκσμιντ.. Μόνο να μην ήμουν μαγκλ. Αμαρτία!

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Αξία » 03 Απρ 2013, 20:56

Αλίκη έγραψε: Μόνο να μην ήμουν μαγκλ. Αμαρτία!

Το χειρότερο θα ήταν να ήσουν Σκουίμπ!!! :κατάρα:

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 03 Απρ 2013, 23:59

Αξία έγραψε:
Αλίκη έγραψε: Μόνο να μην ήμουν μαγκλ. Αμαρτία!

Το χειρότερο θα ήταν να ήσουν Σκουίμπ!!! :κατάρα:


χαχαχα έχεις δίκιοοοο!!! Αν και ως Σκουίμπ κάπως θα μπορούσα να ζω στον κόσμο των μάγων..

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 04 Απρ 2013, 00:07

Περηφάνια και Προκατάληψη φυσικά και όχι να είμαι καμιά άσχετη αλλά η Ελίζαμπεθ :ρ Χάρι Πότερ για διάφορους "μαγικούς" λόγους , χμμ σκέφτηκα και τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών όμως θα ήθελα να είμαι ξωτικό , τίποτε άλλο.

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 06 Απρ 2013, 09:51

Τις καθημερινές θα ήθελα να παίζω σ' αυτήν την ταινία...




... και σαββατοκύριακα και αργίες, να ξέσκαγα από την πεζή καθημερινότητα, πίνοντας το ποτάκι μου παρεούλα μ' αυτούς τους υπέροχους τύπους (και τύπισσες φυσικά) σ' αυτήν εδώ την ταινία...


;)
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Άνθρωπος Χωρίς Όνομα
Μύστης
Αναρτήσεις: 100
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 22:04

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Άνθρωπος Χωρίς Όνομα » 06 Απρ 2013, 10:49

Στο "πάρτυ" του Μ.Εντουαρντς , θα ηθελα να ειμαι ο σερβιτόρος :))))

Απο την τριλογία του Κριστοφερ Νολαν Batman, ο ρολος του Μαικλ Κειν, ως μπατλέρ του Μπρους Γουεην είναι ο αγαπημένος μου.
The Man behind the man .
There's Two Kind of People, my friend, Those With Loaded Guns and Those Who Dig

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 29 Αύγ 2014, 23:41

Θα ήθελα να είμαι η Miriam στην ταινία "The Hunger" (1983) (δίχως όμως το τέλος της) ή η Eve στην "Only Lovers Left Alive" (2013) γιατί πέρα από το ότι εκπροσωπούν το βαμπιρικό μου απωθημένο, διάγουν μία αιώνια μποέμικη ζωή, γεμάτη με Τέχνη, βιβλία, σκάκι, μυστήριο και υψηλή αισθητική.

Εναλλακτικά

Η Marie στην "Histoire de Marie et Julien" (2003) γιατί κατοικεί στο σπίτι των ονείρων μου, διάγοντας μία ημι-παράνομη ζωή περιβεβλημένη από ρολόγια, γρανάζια, κρασί και μία υπέροχη, μυστηριώδη ατμόσφαιρα, αποτελώντας ταυτόχρονα μέρος της.

Η Françoise στην "La Femme Aux Bottes Rouges" (1974) γιατί όλη η ζωή της είναι συνδυασμός σουρεαλιστικού μυθιστορήματος και πίνακα.

Η Χούλια στην "Uncovered" (1994) - που αποτελεί κάκιστη μεταφορά του λατρεμένου μου μυθιστορήματος του Ρεβέρτε - γιατί η Τέχνη διαποτίζει την καθημερινότητα της, σε μία ονειρεμένη Βαρκελώνη, κυριολεκτικά μέσα στο σύμπαν του Γκαουντί ενώ γίνεται πρωταγωνίστρια σε μία μυστηριώδη σκακιστική παρτίδα με φόντο ευφάνταστους φόνους.. Τι άλλο να ζητήσει κανείς.

Στην "Μέδουσα" (1998) όπου θα ήμουν φυσικά ο ρίπτης μαχαιριών Περσέας (ή Πέρσης)

Στην "La Visione Del Sabba" (1988) είτε ως Maddalena είτε ως Davide.
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Σε ποιά ταινία θα ήθελες να παίζεις;

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 30 Αύγ 2014, 01:36

Σίγουρα σε έναν κόσμο του Rainer. Είτε στο Querelle ως διεφθαρμένος αστυνομικός, είτε στο Berlin Alexanderplatz και να περνάω τις μέρες μου με την Χάνα :γιούπι:

Ή αλλιώς, σε οποιαδήποτε ταινία του Shimizu :))))


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 5 επισκέπτες