Της οθόνης τα όποια άσχετα

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 24 Ιαν 2018, 16:45

Σχετικά με την Mother!, κι εμένα κάπως σαν τον Μυρμηγκοφάγο, ως ιδέα μου άρεσε και μου ταίριαξε, πίστευα μάλιστα πως θα γίνει αγαπημένη, ωστόσο, όταν εν τέλει την είδα, απογοητεύτηκα τόσο από την αισθητική της ταινίας (σαν να βλέπω παιχνίδι υπολογιστή) που καταστράφηκε ολοσχερώς η όποια ατμόσφαιρα πριν καν δημιουργηθεί. Επίσης το τέλος μου φάνηκε ανεπαρκές για να απορροφήσει όλη την ένταση και την σκοτεινιά που είχε προηγηθεί, κάτι έμεινε ανεκτόνωτο.
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Φεβ 2018, 13:51

Βλέπω στο άσχετο πως βγαίνει ταινία Skyscraper και λέω α, ωραία. Δίχως να ξέρω τίποτα για την ταινία, ξέρω πως θα μπορούσε να βγει σε κάτι που να μου αρέσει (θολές αναμνήσεις κι από τον Τσάρλτον Ίστον να ειναι παγιδευμενοι σε ένα ψηλό κτήριο, σε μια ταινία με σεισμό). Ψάχνω να δω κανα πλάνο στον συΣωλήνα και βλέπω Dwayne Johnson. Με αυτόν τον ηθοποιό δεν παίζει να μου αρέσει ούτε διαφημιστικό σποτ. Η όλη εικόνα του ενοχλεί τα μάτια μου.

Όπως όταν βλέπω Brody ξέρω πως η ταινία έχει κάποιες πιθανότητες να μου αρέσει, έτσι όταν βλέπω αυτόν τον τύπο, ξέρω πως μάλλον θα καταστεναχωρεθώ, αν μπω στον κόπο να δω την ταινία.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 25 Σεπ 2018, 21:11

Πολύνιους έγραψε:Έχει δει κανείς ταινία με την Jennifer Lawrence να μου πει πώς του φαίνεται σαν ηθοποιός; Έχω λιώσει και διαβάζω τι λένε οι haters της κι έχω περιέργεια (είναι ντέι οφφ και σήμερα μη παρεξηγείτε)


Προσωπικα, δε μου αρεσει καθολου, ουτε σαν ηθοποιος, ουτε σαν γυναικα, ουτε οι ρολοι της. Αδιαφορη. :όχισουλέω: Επιπλεον, το παιζει και πολυ ''σταρ'', αυτο που εκανε στις Χρυσες Σφαιρες και δυο συνεχομενες χρονιες κιολας με ξενερωσε...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 14 Νοέ 2018, 08:48

Βρε παιδια, χαζη ερωτηση, το ξερω, αλλα... στο Pulp Fiction γιατι η Ουμα Θερμαν φορουσε περουκα και δεν ειχε τα κανονικα της μαλλια; γιατι ο Ταραντινο ηθελε η Μια Γουαλας να διαθετει μαλλι αλα Κλεοπατρα; :γρμβ:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Ιούν 2021, 13:46

Για δες, ο Φοίβος Δεληβοριάς είναι μεγάλος σινεφίλ. Podcast στο Lifo: Στο σινεμά του Φοίβου Δεληβοριά
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες