Τα μικρονέα της οθόνης

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 30 Ιουλ 2017, 15:22

Η νεα του Spielberg με την εικονικη πραγματικοτητα της!



30 Μαρτιου 2018 κυκλοφορει.

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 21 Σεπ 2017, 12:31

To 2018 έρχεται το reboot της Lara Croft, με τίτλο Tomb Raider και θα βασίζεται στα ομότιτλα βίντεοπαιχνίδια. Εδώ και το τρέιλερ
Είμαι ενθουσιασμένη :γιούπι:


I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 24 Σεπ 2017, 11:10

Αυτό το Χόλιγουντ ρε παιδί μου...

Δεν έχει βαρεθεί να ανακυκλώνει υπερ-ήρωες;;; :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Σεπ 2017, 12:31

Θυμάμαι τον καιρό που είχε βγει το παιχνίδι Tomb Raider. Όλοι οι φίλοι μου το παίζανε κολλημένα. Ποτέ δεν με τράβηξε. Όταν βγήκε ταινία κοίταξα με επιφυλακτικότητα. Νομίζω πως οι ταινίες που βασίζονται σε παιχνίδια βγαίνουν πολύ επιφανιακές. Ποτέ δεν μπήκα στον κόπο να δω εκείνη την ταινία.

Με την ίδια επιφυλακτικότητα βλέπω αυτό το ριμέικ. Μπορεί και να το ρίξω να το δω κάποια στιγμή, όμως με μηδενικές προσδοκίες.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 24 Σεπ 2017, 12:51

Κοιτάξτε εγώ έχω μεγαλώσει και με τις ταινίες και με τα παιχνίδια της Λάρα Κρόφτ οπότε είναι συναισθηματικό το δέσιμο. Δεν ξέρω κατα ποσο θα ξετρελαθώ αλλα σίγουρα θα την δώ. Μην γελάσετε αλλα ήθελα να γίνω αρχαιολόγος και να μοιάσω στην ατρόμητη Κρόφτ όταν ήμουν μικρή αλλα η πραγματικότητα αποδείχτηκε πολύ πιο πεζή και δύσκολη :χαχα: . Βέβαια το καλοκαίρι στο χωριό μου είχε μαζευτεί ένα συνεργείο αρχαιολόγων κάνοντας έρευνα στην θάλασσα καθώς βρήκαν
αποδείξεις οτι υπήρχε ένα αρχαίος οικισμός εκεί και ήταν πραγματι πολύ συναρπαστική η όλη διαδικασία.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 24 Σεπ 2017, 12:58

Στιλλ εγώ πάντως μικρός ήθελα να γίνω Θιασάρχης σε Θέατρο Σκιών! Κοινώς καραγκιοζοπαίκτης!! :χαχα:
Με είχε πάει η γιαγιά μου σε μια παράσταση και είχα τρελαθεί! Ειδικά όταν έμαθα πως πίσω από τον μπρερντέ υπάρχει "one man show"!!!

Αρχαιολόγος μια χαρά είναι σαν παιδικό όνειρο... :ναι:

Πάντως κι εμένα οι ταινίες με την Τζολί με άφησαν αδιάφορο..
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θεατής » 24 Σεπ 2017, 21:33

Στιλλ Ιλλ έγραψε:Μην γελάσετε αλλα ήθελα να γίνω αρχαιολόγος και να μοιάσω στην ατρόμητη Κρόφτ όταν ήμουν μικρή αλλα η πραγματικότητα αποδείχτηκε πολύ πιο πεζή και δύσκολη :χαχα:


Πολύ κρίμα αν το ήθελες πραγματικά καθώς έχοντας εργαστεί 4 χρόνια περίπου σε ανασκαφές μπορώ να σε διαβεβαίωσω πως είναι άκρως συναρπαστικό... Στιγμές που μου χαράχτηκαν στην μνήμη: η αποκάλυψη του σκελετού μιας γυναικείας ταφής σε θολωτό τάφο της μυκηναϊκής εποχής οπου βρήκα στην περιοχή του λαιμού διάσπαρτες μαύρες χάντρες απο το κολιέ που φορούσε, η ανακάλυψη μιας πέτρας με χαραγμένο ένα καραβάκι στα μεταλλεία ασημιού του Λαυρίου (πιθανόν η εξιστόρηση ενός δούλου για το πως έφτασε εκεί) και η ανεύρεση μιας "γλαύκας" (ασημένιο νόμισμα) στην ανασκαφή μιας αγροικίας εκεί που τώρα είναι ο ιππόδρομος στο Μαρκόπουλο...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 24 Σεπ 2017, 21:43

Δεν το ήθελα πραγματικά όπως αποδείχτηκε αλλα εξακολουθώ να τον βρίσκω ενδιαφέρον ως κλάδο. Θέλω να πιστεύω οτι έχω βρεί πλεόν την κλιση μου, με την ψυχολογία.

Νικόλα, τι ωραία :ναι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Τα μικρονέα της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θεατής » 25 Σεπ 2017, 01:45

Αφού μπορεσες να σπουδασεις αυτό που σου αρέσει είσαι τυχερή...!!
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 4 επισκέπτες