Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 07 Νοέ 2016, 00:15

Ε ναι είπαμε ήταν και κάπως παιδικό. Γι'αυτό θα της ταίριαζε ο ρόλος της Poison Ivy. :αγαπώ:

Είδα και το Doctor Strange για βράδυ. Κλασική Marvelοταινία. Μου άρεσαν τα Inception εφέ και η ψυχεδέλεια στο διάστημα έμοιαζε κάπως του End Trip. Γι'αυτά άξιζε πιο πολύ. Τον Baron Mordo δεν τον θυμόμουν μαύρο, ίσως τον μπερδέψαν με τον Brother Voodoo.

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 12 Νοέ 2016, 16:28

Τι ταινιαρα οι Κυνηγοι της Χαμενης Κιβωτου. Ο ορισμος της εξωτικής περιπέτειας. :γιούπι:

Καθε φορα που την πετυχαινω με πιανει νοσταλγια, οχι μονο για την παιδικη ηλικια που πρωτοεβλεπα την ταινια (χωρις να την καταλαβαινω) αλλα και για την φιλολογια στην οποια αποδιδει φορο τιμης. Δε νομιζω να υπαρχουν ταινιες σαν αυτη, περα απο κακεκτυπα (πχ. Μουμια)
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 15 Νοέ 2016, 11:22

Οποτε βλεπω τον Εξολοθρευτη 2 μου κανει εντυπωση ο φωτισμος με μα ομορφη μπλε αποχρωση σε ολα τα νυχτερινα πλανα. Ολα τα κτιρια εχουν μπλε φως, η αστυνομια μπλε προβολεις, οι δρομοι μπλε φωτα, η κατι τετοιο.

Γενικως πολυ ωραια εικονα και φωτογραφια αυτη η ταινια. Απιστευτο οτι ειναι του 1991.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 16 Νοέ 2016, 22:30

Snowden. Βιογραφία του Edward Snowden. Δε το ήξερα ότι είχε επιληψία, ούτε ότι κρυβόταν γυναίκα από πίσω. Ο Levitt μου είναι συμπαθής σαν ηθοποιός και κάνει προχωρημένες επιλογές. Ο Oliver Stone δε χρειάζεται συστάσεις. Θέλω κι άλλες ταινίες με χάκερς.

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 17 Δεκ 2016, 23:43

Βλέπω το Only Lovers Left Alive, που έιναι και η πρώτη επαφή με Τζάρμους. Την είχα βάλει στο μάτι απο τότε που βγήκε αλλα ολο την ανέβαλλα. Ουαου σε πρώτη φάση. Σε δεύτερη, τους έχω ερωτευτεί και τους δύο (και χρειάζομαι αυτό το στούντιο, αυτές τις κιθάρες του Adam :σάλια:).
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 21 Δεκ 2016, 01:31

The Autopsy of Jane Doe. Βραδιάτικα. Από τις καλύτερες ταινίες τρόμου της χρονιάς! Απλή παραγωγή και με ελάχιστα εφέ και gore, μα τα κατάφερε περίφημα. Μπορεί να φταίει και που την είδα τέτοια ώρα. Μου άρεσε περισσότερο από το The Witch.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 29 Δεκ 2016, 23:53

Έχοντας δει όλον αυτόν τον ενθουσιασμό για το Deadpool έριξα να το δω πιστεύοντας πως έχει κάτι διαφορετικό από τις υπόλοιπες υπερηρωικές ταινίες. Είμαι στο 40λεπτο. Θα καλυτερέψει/αλλάξει; να το συνεχίσω;
:ανέκφραστος:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 30 Δεκ 2016, 00:24

Αφού δε σου πάει βρε παιδί μου το υπερηρωικό, γιατί το κουράζεις ?? :ρ
Μάλλον δε θα σου αρέσει. Μέχρι στιγμής υπάρχει κάτι που να σε κρατάει στην ταινία ??

Εγώ συνεχίζω με το westworld το οποίο αποδεικνύεται πολύ ενδιαφέρον σχεδόν σειράρα και σκεφτείτε τώρα μπαίνω στο 3 επεισόδιο. Για να δούμε.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 05 Ιαν 2017, 16:47

Sadako vs. Kayako. Τα κοριτσάκια των The Ring και The Grudge μαζί. Θυμάμαι υπήρχαν και Freddy vs. Jason και Alien vs. Predator. Ένα παιχνίδι ξύλου με χαρακτήρες από ταινίες τρόμου ακόμα να βγάλουν. Με Pinhead, Leatherface, Ash, Chucky, Δράκουλα κλπ.

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 20 Ιαν 2017, 01:55

Βλέπουμε το salo του Παζολίνι.. και δε μπορώ να πω τις σκέψεις μου, ούτε πως νιώθω.. δεν περιγράφεται.. :όχισουλέω:


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Google [Bot] και 1 επισκέπτες