Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 09 Φεβ 2018, 01:59

Φάρε, αν βρεις μια ΕΦ του 16 που να μην έχει τέτοια ατοπήματα, περιμένω άμεση ενημέρωση :ρ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 09 Φεβ 2018, 21:16

Νομίζω πως έχει κάμποσες ταινίες ΕΦ τα τελευταία χρόνια που δεν εμπεριέχουν τέτοιες χοντράδες.

The Last Days on Mars (2013), Europa Report (2013), Gravity (2013), μερικοί τίτλοι που μου έρχονται έτσι πρόχειρα.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 10 Φεβ 2018, 01:33

Και από απορία, θα πρότεινες την πρώτη σε κάποιον που δεν του άρεσαν οι άλλες δυο; :))))

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 10 Φεβ 2018, 10:19

Μάλλον όχι. :ρ
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 15 Φεβ 2018, 23:33

Πωπω.. με κατέστρεψε το ντοκιμαντέρ για τα σπαγκέτι γούεστερν που γυρίζονταν στην Αλμερία. Πολύ ενδιαφέρον μεν, κοιτάζω τώρα ένα σπαγγέτι γουέστερν δε, κι ενώ μέχρι τώρα ζούσα τουλάχιστον γεωγραφικά στην ψευδαίσθηση της Λατινικής Αμερικής, τώρα έχω μια καταραμένη συναίσθηση πως βλέπω Αδαλουσία.

Βρε, τί έπαθα!

:ανέκφραστος:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 19 Φεβ 2018, 22:39

Είδα το Forushande (2016) (Ο Εμποράκος) μέχρι την μία ώρα και 20΄, το έχω βαρεθεί αρκετά. Σταματάω για την ώρα.

Το έχει δει κανείς; έχει νόημα να το συνεχίσω;
(ρωτάω γιατί βλέπω πως βραβέυτηκε και με όσκαρ)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 22 Φεβ 2018, 22:16

Είδα το πρώτο μισάωρο από το Paterson (2016). Στεναχωρέθηκα λίγο που του λέει συνεχώς πως αυτά τα ποιήματα πρέπει να τα δει ο κόσμος και που το να αγοράσουν μια κιθάρα μοιάζει επένδυση ζωής. Θα την συνεχίσω.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 21 Μάρ 2018, 12:29

Βλέπω ετοιμάζεται ή μάλλον είναι έτοιμη η σειρά "Cobra Kai" !!! :σάλια:

Αν κατάλαβα καλά πρόκειται για μια σειρά που διαδραματίζεται 30 χρόνια μετά την πτώση της σχολής Cobra Kai και την ανάδειξη του Ντάνιελ-Σαν ως πρωταθλητή του καράτε! :χαχα:
Ο Τζόνι που είχε φάει την κλωτσιά στα μούτρα (τεχνική γερανός) αποφασίζει να ανοίξει και πάλι την σχολή καράτε Cobra Kai και να γαλουχήσει νέες γενιές με το μότο "Strike first, strike hard, no mercy".
Είδα ένα-δυο τρέιλερ και κατάλαβα πως ο Ντάνιελ πλέον είναι μεγάλος Δάσκαλος, κάτι σαν τον μακαρίτη τον Μιγιάγκι! Μάλλον θα είναι και ο μόνος που μπορεί να εναντιωθεί στα σχέδια του Τζόνι!!

Τσεκάρετε το τρέιλερ και νοσταλγήστε...

Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 23 Απρ 2018, 22:28

Οταν ειχαν βγει οι ταινιες Λαρα Κροφτ μου φαινονταν πολυδιαφημισμενες υπερπαραγωγες, το talk of the town, και το ονομα της Τζολι να τα λεει ολα.

Προσφατα που ξαναπαιχτηκαν, μου φανηκαν οτι ειχαν παλιωσει αρκετα: φτηνιαρηκες και κακογυρισμενες και προοριζονται μονο για εφηβους εκεινης της εποχης.

Η Λαρα Κροφτ ειναι φοβερα "κουλ τυπισσα" σα χαρακτηρας βιντεοπαιχνιδιου, αλλα σαν χαρακτηρας τανιας ηταν αντιπαθεστατη, παντα κουλ, γνωριζει τα παντα, καταλαβαινει τα παντα, καταφερνει τα παντα, κερδιζει ολες τις μαχες χωρις γρατζουνια, βρισκει τη λυση σε ενα γριφο ενω οι αλλοι ακομα τον ψαχνουν. Δεν ειχε καμια ανθρωπια, και η ταινια δεν σε βοθαιε να ταυτιστεις μαζι της.

Εντωμεταξυ η ταινια δεν εχει καμια σχεση με το gameplay των παιχνιδιων. Το μονο nod στα παιχνιδια ειναι η πρωτη σκηνη της πρωτης τανιας οπου η Λαρα τρεχει σε κατι σαν αιγυπτιακο τυμβο, πολεμωντας ενα ρομποτ, για να δουμε μετα οτι ειναι μονο μια ασκηση.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Ιουλ 2018, 13:28

Αυτήν την στιγμή παίζει στην τηλεόραση επεισόδιο από "Το Μικρό Σπίτι στο Λειβάδι" μεταγλωττισμένο στα Ελληνικά.

Ελληνικά στο Άγριο Ουέστ.

Μεταφυσική εμπειρία σε περισσότερα από ένα επίπεδα. :)))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 20 επισκέπτες