Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 15 Φεβ 2017, 16:17

Oh my god, oh my god !!! Παρακολουθώ το la la land και ίσως είναι πολύ νωρίς για να το πώ αλλα θα το πώ. Έχει μπεί στις αγαπημένες μου ήδη. Είναι τοσο μοντέρνο, σύγχρονο ενω παράλληλα αποτίει φόρο τιμής και στα μιούζικαλ τα οποία τα είχα πάρει με στραβό μάτι. Όπως φαίνεται ήρθε για να τα ανατρέψει όλα και εγώ να ψάχνομαι με το συγκεκριμένο είδος. Αισθάνομαι όπως οταν έβλεπα τον Μαύρο Κύκνο και είχα μαγευτεί και απορροφηθεί εντελώς. :γιούπι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 19 Φεβ 2017, 22:21

Βάζω να δω το ARQ (2016) και ρε παιδί μου.... Αυτό το ότι κάποιοι συλλαμβάνουν κάποιους (για τον όποιο λόγο) και τους αφήνουν έπειτα δεμένους σε καρέκλες σε έναν χώρο και φεύγουν από το δωμάτιο, δίχως ιδιαίτερο λόγο, ώστε οι δεμένοι να έχουν όλη την άνεση να λυθούν με κάποιον τρόπο, είναι μια από τις μεγάλες κλισέ βλακείες του χόλιγουδ.
:γρμβ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 20 Φεβ 2017, 00:20

Και να υποθέσω ότι την έκλεισες?? :ρ

Πάλι προτρέχεις.. αχ αχ αχ.. ελπίζω ότι τη συνέχισες και σου λύθηκε η απορία..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 20 Φεβ 2017, 12:02

Ναι, είδα μέχρι την μέση, για την ώρα. Απλά, αυτή την σκηνή που κάποιοι "κακοί" αφήνουν δίχως επιτήρηση έναν αιχμάλωτο ώστε αυτός να μπορεί να ξεφύγει, μέ έχει κουράσει.

Επίσης, όλος ο σκοπός αυτού του νήματος είναι να προτρέχουμε, όπως φαίνεται κι από τον τίτλο. :)))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 20 Φεβ 2017, 14:04

Χτες εβλεπα μια ταινια του 80 με τη Βλαχοπουλου, που ειχε ως ινδαλμα της Θατσερ (νομιζω λεγεται Ρενα να η ευκαιρία). Παρατηρω σε καθε ευτραπελο τη Βλαχοπουλου να γκρινιαζει φωναχτα, να γεμιζει το χωρο με την παρουσια της, να λαμβανει δραση, να σχολιαζει τους αλλους και να ανακατευεται, και γενικα να παιρνει το κουμαντο σε ο,τι υπαρχει στο πλανο. Ειναι ενα αρχετυπο που βλεπω συνηθως σε ρετρο ελληνικες παραγωγες (χαρατηριστικος και ο ρολος της Γιουλακη στο Ρετιρε).

Ειναι τοσο γνωριμο το αρχετυπο που αναρωτιεμαι αν εχω συναντησει καποιον τετοιον στην πραγματικοτητα :χμ:
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 20 Φεβ 2017, 14:16

@Ξενέρωτα κατάλαβα για ποιον τύπο χαρακτήρα λες. Με εκνευρίζει απίστευτα :μαναι:

@Φάρε μπορεί να τους έχουν αφήσει χωρίς επιτήρηση για να παρατηρήσουν (μέσω κρυφής κάμερας) τις αντιδράσεις τους.

@Στιλλ, τελειώνω τη δεύτερη σεζόν του community. Το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό και χαλαρωτικό. Απ' τα καλύτερα επεισόδια κατά τη γνώμη μου αυτό όπου παίζουν dungeons & dragons.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 20 Φεβ 2017, 18:50

Λιώνω καθε φορά με τον τρόπο που παρουσιάζει ο Τσάνγκ τον χαρακτήρα του

Magic user baby whoaaa :χαχα:




Kαι φυσικά με τον θανατο του που θυμίζει κατι απο Lotr :ναι:


I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 20 Φεβ 2017, 20:09

Ίζι έγραψε:
@Στιλλ, τελειώνω τη δεύτερη σεζόν του community. Το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό και χαλαρωτικό. Απ' τα καλύτερα επεισόδια κατά τη γνώμη μου αυτό όπου παίζουν dungeons & dragons.


Γενικα, οσα επεισοδια ειναι σε τετοια στυλ, ας τα πουμε "θεματικα", ειναι πραγματικα φοβερα.
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 22 Φεβ 2017, 12:22

Λόγω μετακόμισης κι άλλων προσωπικών θεμάτων δεν είδα πολλές ταινίες τελευταία. Ξεχώρισα όμως το I, Daniel Blake. Η ταινία αυτή μπορούσε να είναι κι ελληνική. Η γραφειοκρατία εδώ πιστεύω είναι χειρότερη από κάθε άλλη ευρωπαϊκή χώρα!

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 05 Μάρ 2017, 19:12

John Wick 2 επιτέλους. Θα το προτιμούσα στη Γαλλία κι όχι στην Ιταλία. Προς το τέλος, κι αφού τον έχουν πυροβολίσει και μαχαιρώσει, τον βοηθά ένας παλιός γνωστός. Άντε άμα βγει 3 να βάλουν και την ηθοποιό που έκανε τη Trinity. :ρ


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 4 επισκέπτες