Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 25 Ιουλ 2018, 21:30

Προσοχή: σποϊλεριά του φινάλε του Sense8

Μέγα ερώτημα:
Αφού μπήκανε και πήρανε καί τον Τζόνας καί τον Ψιθυριστή, γιατί δεν έπαιρναν και τον φουκαρά τον Βολφγκανγκ; Τόσο αδύνατο ήταν αυτό;
:χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 25 Ιουλ 2018, 22:52

Φάρε, για τσέκαρε

Αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στην επιχείρηση προς το τέλος. Μα έγινε η ανταλλαγή απλά ήταν χωρισμένοι σε δύο ομάδες για να διευκολυνθεί η μετακίνηση υποθέτω.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 25 Ιουλ 2018, 23:29

Βασικά το δωμάτιο όπου πιάνουν τον Ψ. πού βρίσκεται; Για κάποιον λόγο υπέθεσα πως είναι στο ίδιο κτήριο με τον Β. Μάλλον κακώς.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 25 Ιουλ 2018, 23:50

Oχι βρε !! Είναι σε τελείως διαφορετικά μέρη. Αμα ήταν έτσι τότε η σεναριακή τρύπα θα ήταν μεγέθους....μαύρης τρύπας. :))) Του κάνουνε και τις ενέσεις που μπλοκάρουν την επικοινωνία με τους υπόλοιπους. Τις λίγες φορές που επικοινώνησε η Καλά ήταν για σύντομο χρονικό διάστημα ακριβώς λόγω των αναστολέων. O Τζόνας και ο Ψίθυρος είναι κρατούμενοι των sensates, ο Βόλφγκανγκ του PBS ( ή κάπως έτσι)
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Σεπ 2018, 23:38

Είχε πριν λίγο στην τηλεόραση το I Robot με τον Will Smith.

τί να πρωτοθαυμάσει κανείς; Το πολύ κακό σενάριο; Τις κακές ηθοποιίες; Την στυγνή τοποθέτηση προϊόντων;
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 06 Σεπ 2018, 00:55

Οντως εχει κακες κριτικες για το σεναριο, αλλα εχει καλες κριτικες για την αισθητικη και τα εφε... τη χαζευω οποτε τη βαζει :χαχα:

Οι νουαρ ταινιες ειναι περιπλοκες συνηθως οποτε και τρυπες να εχουν στο σεναριο, δεν τις παρατηρω :ωιμέ:
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 06 Σεπ 2018, 19:24

Φαροφύλακας έγραψε:Είχε πριν λίγο στην τηλεόραση το I Robot με τον Will Smith.

τί να πρωτοθαυμάσει κανείς; Το πολύ κακό σενάριο; Τις κακές ηθοποιίες; Την στυγνή τοποθέτηση προϊόντων;


Και να φανταστείς Φάρε πριν από αυτή την ταινία ο Πρόγιας είχε κάνει 2 αριστουργηματικές - για μένα - ταινίες.
Το "Το κοράκι" και το "Σκοτεινή πόλη"!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 06 Σεπ 2018, 23:47

Φάρε, λυπάμαι που στο λέω, αλλά απέτυχες παταγωδώς να αποκρύψεις τις ναρκισσιστικές σκέψεις που σε διακατέχουν. Αλλά εδώ σε δικαιώνω απόλυτα. Κι εγώ εσένα πρωτοθαύμασα :ναι:

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 07 Σεπ 2018, 07:27

Εβλεπα τα χρονικα του Ριντικ και ο κεντρικος χαρακτηρας (δηλ. ο Ριντικ) με εκνευριζε για τον ιδιο λογο που με εκνευριζε η Λαρα Κροφτ στις 2 ταινιες της: ειναι παντα ο πιο εξυπνος απο ολους, αλανθαστος, δεν του τη βγαινει κανενας, κραταει αυτος το ρυθμο σε οτιδηποτε γινεται στην ταινια, ειναι παντα κουλ, και ο,τι πει ή σκεφτει, ειναι παντα αυτο που ισχυει.

Τετοιοι πρωταγωνιστες ειναι εκνευριστικοι, δεν εχουν ανθρωπια και δεν μπορω να ταυτιστω μαζι τους σαν πρωταγωνιστες. Φαινεται οτι ο ρολος και η ταινια ειναι χτισμενη ναρκισσιστικα γυρω απο τον ηθοποιο (οσον αφορα το Ριντικ, ο Βιν Ντιζελ ειναι και παραγωγος)
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 07 Σεπ 2018, 12:31

Νομίζω ότι σχεδόν σε όλες τις αμερικάνικες ταινίες δράσης συμβαίνει λίγο πολύ αυτό!! Πάντα ο πρωταγωνιστής είναι "ο ένας & άλλος κανένας"!! :ρ :χαχα: :χαχα:


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 11 επισκέπτες