Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 18 Ιούν 2013, 19:35

Όλοι έχουμε αγαπημένες ταινίες που όσες φορές και να τις δόυμε δεν τις βαρίομαστε ποτέ.......

Έχω δει άπειρες φορές το underworld και δεν σταματάει ποτέ να μου αρέσει. Άλλες ταινίες που έχω δεί πάρα πολλές φορές είναι το moylin rouge,ο νεμο, ο μπαμπουλας αε, το ice age, αυτές με μια πρώτη σκέψη. :)))) :))))

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Ιούν 2013, 20:05

το Underworld το έχω δει μόνο δύο φορές, αλλά παίζει να το ρίξω σήμερα να το δω άλλη μία, τώρα που το λες.. :πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Αξία » 18 Ιούν 2013, 20:09

Έχω δει τα κλασικα της Ντίσνεη τόσες φορές που ξέρω απεξω τους διαλόγους. Επίσης έχω χάσει το μέτρημα για την Περηφάνια και Προκατάληψη και για το North and South :)))) Ααααα και τις ταινίες του Μιγιαζάκι δεν τις βαριέμαι ποτέ!!!!!!!!!!

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 18 Ιούν 2013, 21:07

Kαι τον αρχοντα των δαχτυλιδιων εχω δει πολλες φορες, αν και ειναι μεγαλες ταινιες.

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 18 Ιούν 2013, 23:04

Οποιαδηποτε ταινια του Ταραντινο. Την τριλογια και για του Αρχοντα (αυτο ελειπε). Σημαδεμενο και Υποθεση Καρλιτο. Επισης κατα καιρους βαζω και βλεπω Απο το Σουρουπο ως την Αυγη και Sin City!

Και γενικα ειναι αρκετες ταινιες που τις ξαναβλεπω ευχαριστα. Τις παραπανω ομως, τις εχω στην ταινιοθηκη μου και μπορω να τις βλεπω οποτε θελω, ενω αλλες πρεπει να τις πετυχω στην ΤιΒι και να θυμηθω να κατσω να τις δω! :))))
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 19 Ιούν 2013, 01:44

Κι εγώ Άρχοντα, δεν τον βαριέμαι ποτέ!!! Όταν είχε πρωτοβγει σε βιντεοκασέτα η πρώτη ταινία την είχα νοικιάσει και την έβλεπα κάθε μέρα για μια βδομάδα!! Επίσης λατρεύω Πειρατές και τους βλέπω συχνά (ας τους ξαναδώ μια και καλοκαίριασε κιόλας..) Βλέπω κάθε χρόνο το Mamma Mia! επίσης καλοκαίρι, συχνά πυκνά τα ημερολόγια μιας πριγκίπισσας, το Ο διάβολος φορούσε πράντα, αγαπάω να βλέπω το Some Like it Hot και διάφορες ταινίες της Hepburn, όπως Sabrina και Roman Holiday, ας μην αναφερθώ καν σε ταινίες της Ντίσνεϋ που τις έχω δει 500 φορές!! Ταινίες τύπου X-Men δεν τις βαριέμαι ποτέ, είμαι γενικά της επανάληψης και πιο εύκολα νομίζω θα δω κάτι δοκιμασμένο και αγαπημένο απ' ότι κάτι εντελώς καινούργιο.

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 19 Ιούν 2013, 06:41

Almost famous, 200 cigarettes, REALITY BITES τις έχω δει γύρω στις 15 φορές και θα τις δω σίγουρα πολλές ακόμα.
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Ίζι » 19 Ιούν 2013, 10:56

Νομίζω ότι μόνο τους Simpsons (σεζόν 1-9) δεν βαριέμαι ποτέ. Βέβαια υπάρχουν ταινίες που έχω δει πολλές φορές και θα ξαναδώ, όπως

Ένα ψάρι που το έλεγαν Γουάντα
Τελευταία έξοδος Ρίτα Χέιγουορθ
Kill Bill
Η δε γυνή να φοβήται τον άντρα
Φρανκενστάιν Τζούνιορ
West Side Story
Love Actually
Back to the Future
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Αερικό Της Νύχτας
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 7
Εγγραφή: 01 Νοέ 2013, 22:25

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Αερικό Της Νύχτας » 09 Νοέ 2013, 22:23

Αυτές που έχω δει κυριολεκτικά αμέτρητες φορές είναι οι ταινίες του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών!!! Δεν πιστεύω ότι θα τις βαρεθώ όσα χρόνια κι αν περάσουν!!

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Βάσια » 09 Φεβ 2014, 20:13

The Notebook,Sweet November,Pride and Prejudice,Amélie,Jeux d' Enfants....είναι μερικές από τις ταινίες που έχω δει πολλές φορές.


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες