Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Αβατάρι χρήστη
Φθινόπωρο
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 44
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 15:53

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Φθινόπωρο » 28 Οκτ 2016, 21:22

Χανκ Μουντυ έγραψε: ειδικοτερα Pulp Fiction

Το pulp fiction κατέχει και για μένα την πρωτιά, παίζει να το έχω δει πάνω από δέκα φορές, πλέον σχεδόν θυμάμαι την κάθε ατάκα!
Το full monty και το life of Brian 5-6 φορές το καθένα!
Τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών επίσης, παρέα πάντα με τον σύντροφό μου.
Το Vertigo του Χίτσκοκ
Το the Shawshank Redemption και το A beautiful mind
Τις επικίνδυνες σχέσεις του Φρήαρς (κυρίως για τον αγαπημένο μου Μάλκοβιτς, ακόμα και όταν έλεγε εκείνο το απεχθές "It' beyond my control")
Τους συνήθεις ύποπτους, το K-Pax και το Shipping news
Το From Hell και το μύθο του ακέφαλου καβαλάρη
Το Φυγά και το Frantic (και όλα τα Ιντιάνα Τζόουνς -εκτός από το τελευταίο- κατά καιρούς.)
Πολλές κομεντί, Όταν ο Χάρι γνώρισε τη Σάλι, Έχετε μήνυμα στον υπολογιστή σας, Πράσινη Κάρτα, Νότινγκ Χιλλ κλπ κλπ (εγγυημένα ευχάριστες)
Από κωμωδίες θα δω και θα ξαναδώ το Ανάλυσέ το και από παλιότερες το Πολυθρόνα για δύο και το εκπληκτικό Dirty Rotten Scoundrels, το οποίο καθόμουν και ξανάβλεπα ευχαρίστως με όποιον φίλο μου έλεγε πως δεν το έχει δει.
Κόλλημα πρόσφατα έφαγα και με το The hunt, το είδα 3 φορές τουλάχιστον μόνη ή με παρέα
(σίγουρα ξεχνάω κι άλλες πολλές)

Υπάρχουν ταινίες που αγαπώ και έχω εκτιμήσει ίσως περισσότερο από αυτές, αλλά για κάποιο λόγο δεν τις ξαναείδα, λες και φοβήθηκα μήπως τη δεύτερη φορά χάσω κάτι από τη μαγεία...
"When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better."
Mae West

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 29 Οκτ 2016, 01:40

Dirty Rotten Scoundrels... Τι μου θύμισες! :γιούπι:

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 29 Οκτ 2016, 21:45

Dirty Rotten Scoundrels... :χαχα:

Η σκηνή που ο Μάικλ Κέιν προσπαθεί να αποδείξει (με μια βίτσα) πως ο Στήβ Μάρτιν δεν είναι παράλυτος, θεωρώ πως είναι από τις πιο αστείες σκηνές σε αμερικάνικη κωμωδία!!!!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Οκτ 2016, 15:35

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:Dirty Rotten Scoundrels... Τι μου θύμισες! :γιούπι:


Δηλαδή σου αρέσει μια αμερικάνικη κωμωδία της δεκαετίας του '80; :αργκ: Ποιος είσαι και τι έκανες στον Μυρμηγκοφάγο;;;; :πανικός:

(εννοείται αστειεύομαι)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 01 Νοέ 2016, 02:36

Δεν θα τόλμαγα να την ξαναδώ τώρα, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι μια από τις ελάχιστες ταινίες του είδους που δεν μου τις έχει αλλοιώσει ο χρόνος. Αν και προτιμώ μια άλλη του Μάρτιν, το Planes, Trains and Automobiles, με την σκηνή στον αυτοκινητόδρομο :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Tαινίες που δεν βαριόμαστε ποτέ

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 30 Αύγ 2018, 14:38

Kill Bill! Το 1 το εχω δει πανω απο 15 φορες, το 2 καμια 10ρια....δεν το βαριεμαι ποτε! :ναι: :μαναι:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες