Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Μάι 2013, 23:09

Στις διάφορες σειρές και ταινίες, είτε εποχής, είτε επιστημονικής φαντασίας, είτε οτιδήποτε, βλέπουμε γυναικεια ντυσίματα και γενικά εμφανίσεις που μας κάνουν εντύπωση. Ιδιαίτερα ρούχα, όμορφα φορέματα κτλ.

Θα ξεκινήσω με το πολύ όμορφο φόρεμα που φοράει η Eva Marie Saint στον ρόλο της Eve Kendall στην ταινία North by Northwest (1959).

Image

υπέροχη κι αυτή και το φόρεμά της.. :πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Αξία » 03 Μάι 2013, 23:24

Εντυπωσιακή και ιδιαίτερα ντυμένη η Κέτι Μπλάνσετ ως Γκαλάντριελ στις ταινίες του Άρχοντα των δαχτυλιδιών και το Χόμπιτ.

Image

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Μάι 2013, 23:39

Η Τζέιν Φόντα στον ρόλο της Μπρη στην ταινία Klute (1971) κάνει πολλά διαφορετικά ντυσίματα, σε αισθητή δεκαετίας '70, όλα υπέροχα κατά την γνώμη μου:

Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 02 Ιουλ 2013, 20:30

Η Kate Hudson, γενικά μ' αρέσει πολύ σα τύπισσα και το στυλ της, αλλά ειδικά στο Almost Famous τα συνολάκια της με τρελαίνουν. Τα θέλω όλα μαζί με το σώμα της. :σάλια:
Image

Image

Ακόμα κ η γούνινη καπελαδούρα της πάει.
Image
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Βου Παπ
Μύστης
Αναρτήσεις: 150
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 10:11

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Βου Παπ » 29 Ιουλ 2014, 14:23

Η πρώτη που μου ήρθε στο μυαλό είναι αυτή:

Image
Τελειώνει πάντα έτσι. Με το θάνατο. Πριν όμως υπήρχε η ζωή, κρυμμένη πίσω από τα μπλα μπλα μπλα...
Jep Gambardella, La Grande Bellezza

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Ίζι » 29 Ιουλ 2014, 16:10

Πρέπει να έχω ξαναγράψει πόσο μου άρεσε η Ζooey Seschanel στο 500 Days of Summer (άσχετο, αλλά εξαφανίστηκαν οι φωτογραφίες απ' την παρουσίαση ή εγώ δεν τις βλέπω;)

Καταπληκτικό στυλ, τη ζήλεψα πάρα πολύ

Image

Image

Όταν είχα δει μικρή το Ghost είχα πάθει πλάκα με το στυλ της Ντέμι Μουρ. Πόσο όμορφη πρέπει να 'ναι μια γυναίκα για να μπορεί να λάμπει έτσι μέσα σε αντρικό ντύσιμο και κούρεμα;

Image

Image

Τώρα που το σκέφτομαι αυτές οι δυο (Zooey-Demi) μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους. Ό,τι μας εντυπωσιάζει ως παιδιά, μας επηρεάζει πάντα, φαίνεται.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Βάσια » 29 Ιουλ 2014, 17:33

Τα γυναικεία ντυσίματα πάντα τραβάνε την προσοχή μου τόσο στις ταινίες όσο και στις σειρές.
Τα ντυσίματα της Καρυ Μπρατσο (sex end the city) τα έβρισκα όλα συγκλονιστικά.Yπέροχο στυλ! :προσκυνώ:

Image

Image

Image


Image

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 30 Ιουλ 2014, 01:14

Ήμουν βέβαιος ότι χάνω πολλά σε μια ταινία, αλλά αυτό το τόπικ είναι η απόδειξη. Δε μπορώ να πιστέψω ότι δεν έχω κάτι που μου έχει μείνει, όσο και αν σπάω το κεφάλι μου, εκτός από την Κλαούντια στον Γατόπαρδο και αυτό γιατί φυσικά είναι η Κλαούντια και μου αρέσει η αντίθεση που κάνει με τον πίνακα. Ελπίζω μόνο να μη θεωρηθεί τελείως off :ωιμέ:

Image

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Ιουλ 2014, 02:07

Στον αντίποδα της Eva Marie Saint που έβαλα στην πρώτη ανάρτηση, ας βάλω εδώ άλλη μια αξέχαστη γυναικεία εμφάνιση. Αυτήν της Daryl Hannah στο Blade_Runner!

Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βου Παπ
Μύστης
Αναρτήσεις: 150
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 10:11

Re: Η γυναικεία εμφάνιση στην οθόνη

Ανάρτησηαπό Βου Παπ » 01 Αύγ 2014, 14:32

Είδα τον Σιωπηλό Μάρτυρα του Χίτσκοκ χτες. Η Grace Kelly πανέμορφη...

Image

Image

Image
Τελειώνει πάντα έτσι. Με το θάνατο. Πριν όμως υπήρχε η ζωή, κρυμμένη πίσω από τα μπλα μπλα μπλα...
Jep Gambardella, La Grande Bellezza


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες