Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 14 Απρ 2020, 11:35

Αντίβαρο έγραψε:Προ ημερών...στην αρχή της καραντίνας είδα και το "The Valhalla Murders", ισλανδική παραγωγής-αστυνομική. Ο ένας εκ των πρωταγωνιστών...εξαιρετική ανδρική φιγούρα, στα πλαίσια του αστυνομικού.

Για πες λεπτομέρειες, εκτός από την ανδρική φιγούρα! :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 63
Εγγραφή: 31 Μάρ 2020, 18:04

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 14 Απρ 2020, 13:11

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Για πες λεπτομέρειες, εκτός από την ανδρική φιγούρα! :))))

Εννοούσα τον χαρακτήρα/ρόλο που υποδύεται.

Τώρα βρήκες άτομο να σου πει λεπτομέρειες, χωρίς spoilers. Αύριο θα τελειώσουμε.

την καλύτερη ανάλυση, την κάνουν οι unboxholics :)))
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 01 Μάι 2020, 21:47

Είδα και την δεύτερη σεζόν από το Barry. Πραγματικά, ούτε στο GoT δεν είχα τόση ανυπομονησία για την επόμενη σεζόν.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 01 Μάι 2020, 22:35

Τώρα που λες GoT, δεν ξέρω τι πάει λάθος με μένα αλλά 2 φορές το έχω ξεκινήσει και 2 φορές το έχω παρατήσει.

Την 1η φορά είδα μέχρι το 9ο επεισόδιο της πρώτης σεζόν και το παράτησα. Μετά είπα να το ξεκινήσω με το φίλο μου, το ξανάδα μαζί του από την αρχή (δε θυμόμουν τίποτα) και το αφήσαμε (πάλι για μενα) στο 5-6 του 2ου κύκλου. Σαν στορυ φαίνεται ότι έχει στοιχεία που μου αρέσουν αλλά κατά κάποιον περίεργο λόγο, όταν το έβλεπα ήθελα να δω μάζεμενα κάνα δυο επεισόδια αλλά όταν τα άφηνα δεν τρελαίνομουν να το ξαναπιάσω.

Ήθελα απλά να μοιραστώ των προβληματισμό μου -έχει ο κόσμος προβλήματα έχω κι εγώ :χαχα:.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 01 Μάι 2020, 22:41

Δεν ταιριάζουν όλα σε όλους κι ευτυχώς υπάρχει μεγάλη ποικιλία. Κάτι βρίσκει ο καθένας μας. :)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 63
Εγγραφή: 31 Μάρ 2020, 18:04

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 08 Μάι 2020, 00:51

Χρόνια τώρα πίστευα πως οι Ισπανοί και οι Ιάπωνες ήταν αυτοί που είχαν καλή παράδοση στα τού τρόμου. Για ταινίες, κυρίως, μιλάω.

Και έρχονται δύο γαλλικές σειρές (από Netflix) και μου αλλάζουν τα φώτα.
1) Marianne
2) Black Spot

Από την κάθε μια έχω δει τρία επεισόδια. Επειδή είναι πολύ φρέσκιες για να σας δώσω μερικά hints... θα επανέλθω ίσως σε λίγες μέρες για περισσότερες πληροφορίες. Πάντως, φαίνονται πολλάάά υποσχόμενες (!!!!!!!!!!!!!!!!!) :θρίλερ:
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 08 Μάι 2020, 14:29

Αντίβαρο έγραψε:1) Marianne

Την είχα ξεκινήσει αυτή την σειρά! Ωραία μου είχε φανεί. Νομίζω όμως έφαγε μαχαίρι... :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 63
Εγγραφή: 31 Μάρ 2020, 18:04

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 08 Μάι 2020, 18:57

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Την είχα ξεκινήσει αυτή την σειρά! Ωραία μου είχε φανεί. Νομίζω όμως έφαγε μαχαίρι... :))))


Αααμμμ... :χμ: πως-γίνεται-να-σου-αρέσει-αλλά-να -τρώει-μαχαίρι;;;
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 08 Μάι 2020, 19:34

Στην αρχη σου αρεσει κατι, αλλα μετα ξενερωνεις. Το παθαινω συχνα..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 11 Μάι 2020, 11:09

Αντίβαρο έγραψε:Αααμμμ... :χμ: πως-γίνεται-να-σου-αρέσει-αλλά-να -τρώει-μαχαίρι;;;


To μαχαίρι το έφαγε από το Netflix όχι από μένα αγαπητή κα. Αντίβαρο!! :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες