Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 08 Ιαν 2018, 16:22

Ναι. Έχει έναν πολύ σταθερό χαρακτήρα (αν και όχι με την γυναίκα του), το οποίο το εκτιμώ πολύ.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 14 Ιαν 2018, 11:47

Έχει δει κανείς το "Dark";

Φαίνεται αρκετά καλό σαν κόνσεπτ! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 19 Ιαν 2018, 20:22

Δεν το έχω υπόψη μου αλλά με τις σειρές, απλά ρίχνεις και βλέπεις το πιλοτικό κι αποφασίζεις :)))


Εντωμεταξύ, αυτόν τον καιρό έβλεπα τον πρώτο κύκλο του Homeland. Επίσης, παρακολουθώ τον πόλεμο στην Συρία. Διαβάζω μόλις, στην ενημέρωση: A German rapper turned Islamic State fighter who reportedly married the FBI translator hired to spy on him has been killed in an airstrike in Syria

Και μετά λέμε πως τα σενάρια των σειρών είναι ευφάνταστα! :)))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 20 Ιαν 2018, 09:39

Φαροφύλακας έγραψε:Δεν το έχω υπόψη μου αλλά με τις σειρές, απλά ρίχνεις και βλέπεις το πιλοτικό κι αποφασίζεις :)))


Πραγματικά Φάρε αυτό που θαυμάζω σε σένα είναι η κυνικότητα σου, ειδικά όταν χτυπάει κόκκινο! Σε συνδυασμό με τον ορθολογισμό!! :))))

Σε φαντάζομαι τώρα να μπαίνεις στην ΚΛ, να βλέπεις την ανάρτηση μου και να λες "Μα τι ρωτάει κι αυτός τώρα ο μυστήριος; Βάλε ρε αδερφέ να δεις δυο επεισόδια και αποφάσισε. Μ' αρέσει ή όχι!!!" :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 20 Ιαν 2018, 10:58

Μπα, μάλλον είναι απλά τ' απλά πρακτικά πράγματα που θα έκανα κι εγώ για να λύσω το μυστήριο. :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 23 Ιαν 2018, 00:22

Είδα και το τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου του Homeland. Δίχως να χάσω το μυαλό μου, την είδα ευχάριστα. Το τελευταίο επεισόδιο πολύ καλό.

Εντάξει, Νομίζω πως η Claire Danes είναι πάρα πολύ καλή ως Carrie Mathison. Βγάζει στο πρόσωπό της όλη την ψυχολογική της κατάσταση. Από τις μικρότερες απογοητεύσεις αρχικά, ως την κατάρρευση. Βλέπω πως πήρε emmy, της αξίζει πραγματικά.

:πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 25 Ιαν 2018, 22:15

Black Mirror s04e01

— Drink your vodka!
— How do we get out?
— No, really: Drink it!

:))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 20 Μάρ 2018, 22:49

Νικόλα, τελικά "έριξες" κανένα επεισόδιο από το Dark, για να πεις εντυπώσεις; Είδα ότι το είχε σε μια εφαρμογή προτεινόμενο από το Stranger things, το οποίο λάτρεψα και λέω να το ρίξω μια ματιά.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 21 Μάρ 2018, 12:13

Όχι Βάγγυ δυστυχώς... :(

Τελευταίως δεν έχω καθόλου χρόνο και κυρίως μου λείπει η συγκέντρωση, με αποτέλεσμα ότι ταινία και σειρά ξεκινάω την παρατάω σχεδόν αμέσως...
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 30 Απρ 2018, 05:51

Τον τελευταίο καιρό στο φεισμπουκ γίνεται ένας χαμός με το la casa de papel, όλοι παραμιλάνε για αυτή τη σειρά, παντού ακούγονται τα καλύτερα, κάτι ανάλογο με το game of thrones όταν πρωτοβγήκε. Υπέκυψα κι εγώ στην τόση διαφήμιση και έβαλα να δω το πρώτο επεισόδιο. Ε, σε μια μέρα είδα 8 επεισόδια, τώρα πάω να δω και τα υπόλοιπα. Οι Ισπανοί έβαλαν τα γυαλιά στους Αμερικάνους, έτσι απλά. Άψογη σε όλα σειρά, την προτείνω θερμότατα! :πάνω: :πάνω: :πάνω: :πάνω: :πάνω: :πάνω: :πάνω: :πάνω:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες