Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 10 Σεπ 2017, 22:00

Αν το επιθυμείς Ίζι, είμαι διατεθειμένος να αλλάξω την ταινία που μου οφείλεις με μια σειρά. Αν όμως το αποφασίσεις δεν θα μπορείς να κάνεις πίσω. Τι λες; :))))

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 10 Σεπ 2017, 22:50

Όχι άσε :ρ Μόλις βρω το κέφι μου για σινεμά θα είναι η πρώτη που θα δω. Είναι μια πρόκληση άλλωστε.

Από περιέργεια ποια σειρά θα μου πρότεινες; :))))
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 10 Σεπ 2017, 23:26

Berlin Alexanderplatz (1980). Σε θεωρούσα πιο θαρραλέα. Ή μήπως είσαι; :ρ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 13 Σεπ 2017, 15:30

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:Σε θεωρούσα πιο θαρραλέα. Ή μήπως είσαι; :ρ

Είμαι με τις φάσεις μου. Ας πούμε τώρα δεν είμαι καθόλου :ωιμέ: :ρ
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 14 Σεπ 2017, 03:22

Εχώ δει μερικά σκόρπια επεισόδια από το Fridge Ίζι και μου είχε αρέσει.
Τελικά το Stranger things ήταν τέλειο, μετά τα πρώτα 2 επεισόδια, λες κι άλλαξε η σειρά ένα πράγμα, απίστευτο. Πότε το σχολίασα; 28; Ε, μέχρι τέλη Αυγούστου, είχα δει και τα υπόλοιπα. Πριν φύγω, έβαλα στο λαπτοπ μου τα 13 επεισόδια του Iron Fist, που καλό φαίνεται αλλά λόγω έλλειψης χρόνου (και διάθεσης προς το παρόν), είδα μόνο 1 επεισόδιο.
Ίζι, σε καταλαβαίνω με τις φάσεις που λες. Ταινία, έχω να δω καιρό (κανένα μήνα σίγουρα) και σειρές, είδα αυτές που προείπα τέλη Αυγούστου και μετά τίποτα. Από βιβλία, έχει εδώ και 1.5 μήνα διαβάζω το middlesex, το οποίο μ' αρέσει πολύ αλλά κι αυτό πάει με αργούς ρυθμούς. Φάσεις είναι, θα περάσουν. ;)
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 14 Σεπ 2017, 15:21

Mου χει μείνει ένα επεισόδιο για να τελειώσω την Wynonna Earp και μου άρεσε ανέλπιστα πολύ. Δηλαδή μ'αρέσει και η μυθολογία της σειράς, αλλα κυρίως οι χαρακτήρες και οι διάφορες πτυχές τους που ξεδιπλώνονται, η χημεία και οι σχέσεις. Και επίσης το μπόλικο χιούμορ. Και σκεφτείτε οτι αυτά τα υπερφυσικά τύπου supernatural τα βαριέμαι στην καλύτερη, τα θεωρώ βλακειούλες στην χειρότερη.

Μου έχουν μείνει και τα τρία τελευταία επεισόδια του Handmaid's Tale το οποίο είναι ανατριχιαστικά επίκαιρο. Βιβλίο(στα αγγλικά) και σειρά προτείνονται αμφότερα.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Σεπ 2017, 22:43

Servir y Proteger :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 08 Οκτ 2017, 19:47

Επειδή διαβάζω τον δράκουλα αυτό τον καιρό, είπα να δημιουργήσω ανάλογη ατμόσφαιρα και ξεκινήσω το penny dreadful. Είμαι στα μισά του πρώτου επεισοδίου και ας πουμε οτι έχει κάτι που σε κρατάει. Αλλα πολύ αίμα ρε παιδί, πολλά σφαγιασμένα σώματα, και πεταμένα χέρια, πόδια κεφάλια. Θα μου πείς τι περίμενες με τέτοιο τίτλο αλλα ντάξει μου χτύπησε κάπως. Την έχει δεί κανείς ?
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 08 Οκτ 2017, 20:58

Φαροφύλακας έγραψε:Είδα τρία επεισόδια από το Penny Dreadful και λέω να μην δω άλλα. Με ξενερώνει η ασυδοσία της σπλατεριάς.:)))


Πολύ σπλάτερ κι εμένα με ξενερώνει. Το βρίσκω σαχλό και παιδιάστικο. Από την άποψη πως είναι η αντίληψη που έχει ένα παιδί για το τί είναι θρίλερ. Το άφησα στο 3ο. Νομίζω πως κι ο Νικόλας το παράτησε.

(Δοκίμαζε να ψάχνεις στο φόρουμ με το όνομα της σειράς/ταινίας. Εγώ το κάνω και βλέπω τί έχει πει σχετικά ο καθένας. ;) )
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 08 Οκτ 2017, 21:52

Έψαξα μεσω γκούγκλη αλλα δεν έβγαλε κάτι οπότε λέω δεν θα το έχει αναφέρει κάποιος. Άλλη φορά θα ψάχνω εδω μέσα.

Ναι που λέτε το άφησα, δεν με εξίταρε ιδιαίτερα και η τόση σπλατεριά ήταν ένα θέμα. To orange is the new black όμως φαίνεται πιο πολλά υποσχόμενο :ναι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες