Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 13 Νοέ 2018, 15:26

Ναι, Θεατή. 7-8 επεισόδια νομίζω έχουν ήδη βγει. Και είναι πραγματικά πολύ ωραία επεισόδια. :))
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 13 Νοέ 2018, 23:22

Ωραία!!
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Νοέ 2018, 00:13

Ξεκίνησα να βλέπω το Altered Carbon. Παρότι είναι θεωρητικά σειρά που θα μπορούσε να μου αρέσει, μάλλον με απωθεί. Νομίζω πως είναι κυρίως το σενάριο. Και γενικά η σειρά μού εκπέμπει κάτι το, ας πούμε, πολύ δήθεν, πολύ στημένο. Την παρατάω στο 2ο επεισόδιο.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 22 Νοέ 2018, 09:50

Τελείωσα τον τελευταίο κύκλο του American Horror Story με θέμα την Αποκάλυψη. Βλέπω την σειρά για καθαρά μαζοχιστικούς λόγους, λατρεύω να την μισώ αυτή την σειρά.

Επίσης βλέπω Riverdale, μια σκοτεινή, πολύ σκοτεινή εκδοχή των περιπετειών του κοκκινομάλη Άρτσι και της παρέας του. Μια ακόμη σειρά που αποδομεί αγαπημένους, παιδικούς χαρακτήρες.

Κάποια στιγμή ξεκίνησα το Καστλ Ροκ, που βασίζεται εν μέρει στα βιβλία του Στήφεν Κινγκ για την ομώνυμη πόλη αλλά ψιλοβαρέθηκα και δεν το συνέχισα.

Μου πρότειναν ως καλο το Δαίμονες του Χιλ Χάουζ, σκέφτομαι να το ξεκινήσω.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 22 Νοέ 2018, 09:58

Εγω αρχισα να βλεπω στην τηλεοραση το Shades Of Blue με την Τζενιφερ Λοπεζ και το Suits. Η αληθεια ειναι οτι κανενα απο τα δυο δεν με ενθουσιαζει, απλα τα βλεπω για να περναει η ωρα... το Suits απλα μου φαινεται πιο προσεγμενο σαν σειρα και πιο ενδιαφερον απο το Shades Of Blue. :ναι:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 24 Νοέ 2018, 20:48

Τωρα αρχισα να βλεπω το Chicago Fire. Πολυ ωραια σειρα, τα επεισοδια ειναι αυτοτελη, ειναι ''ανθρωπινη'' και το καθε επεισοδιο εχει αρκετο ενδιαφερον και σασπενς. Μου αρεσει πολυ. :μπράβο:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 01 Δεκ 2018, 15:28

Ξεκίνησα χθες το Elite και είναι οτι ακριβώς θέλω. Ενας φόνος, στιγμιότυπα απο την ανάκριση των βασικών προσώπων που σχετίζονται με το θύμα αλλα κατα κύριο λόγο μια ιστορία που ξετυλίγεται μεχρι να φτάσει στο μοιραίο βράδυ. Θα σας θυμίσει το big little lies που μαρεσε επίσης πολύ. Λοιπόν ένα δημόσιο σχολείο κατεδαφίζεται και ο εργολάβος για να εξιλεωθεί κάπως (παρολο που δεν υπήρξαν θύματα) προσφέρει τρείς υποτροφίες στους μαθητές του για ενα απο τα καλύτερα ιδιωτικά σχολεία. Οι τρείς πρωταγωνιστές μας ανήκουν στην εργατική τάξη, είναι λαικοι και τίμιοι, ακόμα και με διαφορετικό θρήσκευμα. Ταράζουν τα νερά, τις συνήθειες και τις νόρμες των πλουσιόπαιδων και βλεπουμε τα στιγμιότυπων των ζωων και των δύο κόσμων με διαφορα subplots. Νομίζω οτι με κρατάει η αφήγηση και οι ηθοποιοι αλλα κατα τα άλλα ακολουθεί μοτίβα των λεγόμενων teen dramas (ίντριγκες, έρωτες, διαμάχες, παρεξηγήσεις, σεξ, πάρτυ, ναρκωτικά κ.ο.κ.). Βλέπετεαι ευχάριστα όμως.

Πολύ μου άρεσε επίσης αν και έχει περάσει πάνω απο μήνας που την είδα το La casa de las flores. Την καταβρόχθισα πραγματικά. Με χιούμορ, ευτράπελα και αδιανόητες καταστάσεις σε κερδίζει με το στήσιμο και την χημεία των ηθοποιών και φυσικά την αφήγηση. Kαι τι υπέροχη μουσική και οι τίτλοι αρχής είναι σκέτο ποίημα.

Γενικώς έχω μια αδυναμία στις ισπανικές παραγωγές. Έχουν αυτο το soap opera quality που το λατρεύω αλλα πλέον γίνεται με μέτρο και καλύτερα, ακολουθώντας τα χνάρια του Αλμοδοβάρ.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 05 Δεκ 2018, 06:17

Σήμερα τελείωσα το Narcos Mexico, σειρά βασισμένη σε αληθινά γεγονότα που αφηγείται το γέννηση των μεγάλων καρτέλ ναρκωτικών στο Μεξικό. Τη προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους αρέσουν τέτοιου είδους ιστορίες.
Τώρα θα ξεκινήσω το άλλο Narcos, με τον Πάμπλο Εσκομπάρ κι ελπίζω να με εντυπωσιάσει εξίσου.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 18 Ιαν 2019, 18:38

Ξεκίνησα το Şahsiyet— εν μέσω εξεταστικής :λυγμ: — και κόλλησα. Έχουν προσέξει την εικόνα, την μουσική και έχουν κάνει καλή δουλειά και στο σενάριο.
Χαμένη για χαμένη και αυτή η εξεταστική! :θρίλερ:

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 04 Φεβ 2019, 18:34

Τελείωσα χθες το Gypsy (2017) το οποίο μου άρεσε κάμποσο αν και μας άφησε μετέωρους το φινάλε (και με κενα στην ιστορία), γιατί μάλλον την πήγαιναν για δεύτερη σεζόν αλλα την έκοψαν. Πολλή υποκρισία, αδιέξοδα, η ανάγκη για έλεγχο και το απολυτο χάος, καθώς και καμποσοι συμβιβσμοί. Με λίγα λόγια ο ορισμός της ενηλικίωσης :))) . Ααα και μπόλικο παθιασμένο σέξ... Παρακολουθούμε την ψυχολόγο Τζίν Χολογουει καθώς κουράρει τους διάφορους πελάτες της και φυσικά την προσωπική της ζωή...Όμως μάλλον επειδή δεν έχει τον έλεγχο που θα ήθελε ή επιζητά μια διαφορετική πορεία, παρεμβαίνει στις ζωές τους εντελώς αντιεπαγγελματικά χωρίς εκείνοι να το γνωρίζουν ενω παράλληλα φτιάχνει ενα alter ego με το οποίο ζεί μια δεύτερη ζωή.

Τώρα λέω να ξεκινήσω το How to get away with murder. To έχει δεί κανείς ?? :χμ:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες