Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 22 Απρ 2013, 12:25

Αν πιαστώ με μια σειρά και φάω κόλλημα κάποιες φορές είμαι κάπως...

Εντάξει όχι κάθε σεζόν σε μια μέρα αλλά μια σεζόν τη μέρα τη βλέπω[/b] :χαχα:

Είμαι μεγάλος σειράκιας και από τότε που ανακάλυψα τρόπους να βλέπω σειρές που δεν παίζονται στην Ελλάδα βλέπω αρκετές ταυτόχρονα.Τον τελευταίο καιρό βλέπω αρκετές και έχω αρκετές που θέλω να δω. Προσπαθώ να μην υπερβάλλω γιατί φοβάμαι μην αρχίζω και μπερδεύω αυτά που γίνονται σε κάθε σειρά . (αλήθεια λέω δεν βλέπω και τόσες πολλές σειρές μαζί :φιρουλί: ) Αυτό το διάστημα λοιπόν υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε αυτά που παρακολουθώ , χθες βράδυ είδα δύο επεισόδια από τη σειρά Ripper Street , είναι αστυνομική σειρά εποχής και βρετανικής παραγωγής τα δύο πρώτα επεισόδια ήταν καλύτερα από ότι περίμενα κι έτσι θα δω όσα επεισόδια βγήκαν μέχρι τώρα. Σειρές που βλέπω από πέρυσι ή και πρόπερσι και συνεχίζω ακόμα ή περιμένω τα καινούργια επεισόδια : Vampire Diaries μια σειρά που ενώ είχε αρχίσει τέλεια έχει αρχίσει να κουράζει παρόλα αυτά αξίζει κανείς να το δει ειδικά για τις 2 πρώτες σεζόν,Once upon a time μια παραμυθένια σειρά που δεν περίμενα με τίποτα να με κάνει να κολλήσω , έχω αφήσει αρκετά επεισόδια της καινούργιας σεζόν να τα δω όλα μαζί,Grey's Anatomy αγαπημένη σειρά ελπίζω να μη τελειώσει φέτος , Game of thronesτι να πει κανείς για αυτή τη σειρά αριστούργημα , την έπιασα ξανά από την αρχή και τώρα τελειώνω την δεύτερη σεζόν , μετά θα πιάσω τα καινούργια επεισόδια που μαζεύτηκαν :γιούπι:Pretty Little Liars μεγάλο κόλλημα αυτή η σειρά είχα δει τον πρώτο κύκλο και το μισό του δεύτερου σε 2-3 μέρες :τρέλα: τώρα έχει παιχτεί και ο τρίτος κύκλος και περιμένουμε καινούργια επεισόδια το καλοκαίρι δυστυχώς,Breaking bad :προσκυνώ: μια σειρά που την αγάπησα πολύ, δεν περίμενα να μου αρέσει και τώρα θεωρώ πως είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω παρακολουθήσει , είμαι στην τέταρτη σεζόν και ευτυχώς μου έχουν μείνει αρκετά επεισόδια να δω και έτσι δεν θα μου λείψει ακόμα,Downton Abbey :προσκυνώ: μια σειρά αριστούργημα , από όποια πλευρά και να τη δεις είναι αριστούργημα , από σενάριο , παραγωγή , ηθοποιούς κλπ , έχουμε δει μέχρι τώρα τρεις φοβερές σεζόν , στην τρίτη κλάψαμε με μαύρο δάκρυ και το τελευταίο και χριστουγεννιάτικο επεισόδιο μας αποτελείωσε , περιμένουμε του χρόνου για καινούργια επεισόδια μέχρι τότε ίσως ξαναπιάσω τη σειρά από την αρχή για τρίτη φορά :χαχα: παρακολουθώ και τη σειρά Τα μυστικά της Εδέμ ναι τη γνωστή σειρά που έπαιζε στο mega , την ώρα που έπαιζε εγώ ή δούλευα ή ήμουν έξω οπότε δεν μπόρεσα ποτέ να την παρακολουθήσω οπότε τώρα την απολαμβάνω, American Horror story δεν ξέρω αν θα παιχτεί και τρίτη σεζόν γιατί έχω αφήσει τα τελευταία επεισόδια και δεν τα είδα ακόμα πάντως η δεύτερη σεζόν ήταν τέλεια και τέλος η σειρά The killing που νόμιζα πως τελείωσε οριστικά στους δύο κύκλους και είχα στεναχωρηθεί , για καλή μου τύχη όμως το καλοκαίρι βγαίνει και τρίτη σεζόν :γιούπι:

Υπάρχουν σειρές που έχουν τελειώσει και βλέπω μερικά επεισόδια όχι τακτικά ) απλά γιατί μου λείπει η σειρά , Gossip Girl ,Sex and the city , Rebelde way. Δεν βλέπω πολλά επεισόδια από αυτές τις σειρές και δεν τα βλέπω καθόλου μα καθόλου τακτικά όμως θέλω να υπάρχουν και αυτές οι σειρές να παίρνω τη...δόση μου.

Υπάρχουν και τα Φιλαράκια που είναι ξεχωριστή κατηγορία από μόνα τους καθώς ποτέ δεν σταματώ να τα βλέπω.Υπάρχουν διαστήματα που βλέπω καθε μέρα, άλλες φορές βλέπω κανα δυο την εβδομάδα ...

Τέλος υπάρχουν και σειρές που περιμένουν υπομονετικά να τις αρχίσω : Tudors , The Lying Game , Gilmore Girls , Revenge , The Walking Dead , The Borgias , The Following (έχω δει τα δυο πρώτα επεισόδια απλά τα αφήνω να μαζευτούν πολλά ) , Parade's End ,Dark Blue και είναι κι άλλες σε αυτή τη λίστα όμως έχω εκνευριστεί με τις διαφημίσεις του youtube που αναγκάζομαι να βλέπω όσο ψάχνω για τα τρειλερ οπότε σταματάω εδώ.

Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου και να μη με περάσετε για καμία κοπέλα που είναι όλη μέρα σπίτι και βλέπει σειρές σας λέω πως είμαι μια φυσιολογική κοπέλα (που είχε τη δουλειά της πριν 2 μήνες) , βγαίνω συνέχεια έξω απλά μου αρέσει να βλέπω και σειρές , άλλωστε η εβδομάδα έχει 7 μέρες οπότε τα μοιράζω , δύο 40λεπτα επεισόδια τη μέρα ας πούμε είναι νορμάλ :ναι: :))))
Λοιπόν εσείς ποια (ποιες;;) σειρά βλέπετε τελευταία;;

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 22 Απρ 2013, 12:35

Μαργαρίτα ζαλίστηκα. :χαχα:

Καλά που είσαι και συ και παίρνουμε καμιά ιδέα. :ρ

Εγώ παράλληλα με το "The Tudors" (βλέπω την 4η και τελευταία σεζόν), ξεκίνησα εχθές τους "Vikings". :πάνω:

Αλλά μόλις μου άνοιξες την όρεξη και για το "Ripper Street". :ναι: (παίζει ο αγαπημένος σου, ε; :φρύδια: )

[Α, ξέχασα να πω και το "The Game of Thrones"!] :))))

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 22 Απρ 2013, 12:51

Η μονη σειρα που βλεπω ειναι μια στο mega με τα παντελονια κατω επειδη εχει πλακα,γενικα δεν πολυ βλεπω τηλεοραση.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 22 Απρ 2013, 12:57

Βλέπω: Game of Thrones, How I Met Your Mother (είναι ιδέα μου ή κάτι δεν πάει καλά με την 8η σεζόν; Με απογοητεύει. Σαν να 'χασαν το χιούμορ τους... Μήπως φταίω εγώ; :ρ ), Walking Dead (εξαιρετικός ο τρίτος κύκλος).
Περιμένω καινούρια επεισόδια από: Breaking Bad ( :προσκυνώ: ), American Horror Story (θα παιχτεί τρίτη σεζόν :) ). Dexter, True Blood.
Οι αγαπημένες μου σειρές έβερ: Simpsons, Futurama, Φιλαράκια, Blackadder, Twilight Zone, Tales from the Crypt, Παντρεμένοι με Παιδιά, Sex and the City, Το Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι άντε και το Lost αν και το φινάλε ήταν χάλια. Από ελληνικές Μαντάμ Σουσού, Απαράδεκτοι, Εγκλήματα, Κόκκινος Κύκλος, Δέκατη Εντολή, Τρίτος Νόμος.

Έχω παρατήσει το Homeland. Να δω ή να μην δω τον δεύτερο κύκλο; Επίσης, έχω παρατήσει τον House χωρίς λόγο. Μου άρεσε πολύ σαν σειρά.
Προσπάθησα να δω και το Falling Skies πρόσφατα, αλλά δεν μου άρεσε και δεν το συνέχισα μετά το πρώτο επεισόδιο.
Σκέφτομαι να αρχίσω άμεσα το Spartacus και το Big Bang Theory . Τα προτείνετε;
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 22 Απρ 2013, 13:07

Ειχα δει κατι επεισοδια απο the big bang theory αλλα μου φανηκε ηλιθιο τελειως.

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 22 Απρ 2013, 13:16

Σινεφίλ έγραψε:
Αλλά μόλις μου άνοιξες την όρεξη και για το "Ripper Street". :ναι: (παίζει ο αγαπημένος σου, ε; :φρύδια: )


Ναιιιι ο Μάθιου :γιούπι:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 22 Απρ 2013, 14:18

Ίζι έγραψε:How I Met Your Mother (είναι ιδέα μου ή κάτι δεν πάει καλά με την 8η σεζόν; Με απογοητεύει. Σαν να 'χασαν το χιούμορ τους... Μήπως φταίω εγώ; :ρ )


εγώ, να πω την αμαρτία μου, μήτε στην πρώτη σεζόν το είδα το χιούμορ, εξού και την παράτησα..

βλέπω τους Σοπράνους, 1η σεζόν..
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Αξία » 07 Μάι 2013, 23:44

Kaichou wa maid-sama ρηχό όσο δεν πάει και μ'αρέσει


Αβατάρι χρήστη
Τρίνιτυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 252
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 16:47

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Τρίνιτυ » 07 Μάι 2013, 23:49

Έχω ξεκινήσει την σειρά Once upon a time. Έχω δει ως τώρα τα τρία πρώτα επεισόδια και μπορώ να πω πως μου αρέσει αρκετά η σειρά.
SYSTEM FAILURE

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 07 Μάι 2013, 23:59

Για να δούμε.. έριξα Got s3e1... ( ω! γίγαντας!! :αργκ: )
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 4 επισκέπτες