Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 27 Νοέ 2020, 01:44

Ααα, χαίρομαι που ψήθηκες να το δεις! Το πρωταγωνιστικο δίδυμο άπαιχτο όσο παράταιροι κι αν είναι και οι δύο.
Πραγματικά είχα πέσει στα πατώματα από τα γέλια όταν ο Φρίμαν σκότωσε τη γυναίκα του, από τις πιο αστείες δολοφονίες εβερ. :χαχα:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 27 Νοέ 2020, 12:49

Ναι, θα το δω. Μ' αρέσουν οι σειρές που τελειώνει η ιστορία τους σε λίγα επεισόδια. Και ποσω μάλλον όταν βασίζεται σε αληθινά γεγονότα. Κοίτα εγώ δεν μπορώ να πω ότι γελασα. :ρ
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 27 Νοέ 2020, 13:54

Εγώ το βρήκα χαριτωμένο. :χαχα:

Μα πόσο χαριτωμένα, σχεδόν τρυφερά της έδωσε μια στο κούτελο με το σφυρί! Πώς να μη γελάσεις;;;
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 27 Νοέ 2020, 18:49

Έβλεπα στο TV show time σχόλια και πολλά απ' αυτά ηταν για τη συγκεκριμένη σκηνή.
Το αστείο βασικά ήταν αυτό το γελάκια πριν τη χτυπήσει. Τι θα κάνεις θα με χτυπήσεις και απλά ανασηκωσε τους ώμους πριν τη χτύπησε τελικά :ρ
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 63
Εγγραφή: 31 Μάρ 2020, 18:04

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 27 Νοέ 2020, 19:13

Βάγγυ νομίζω δεν ταυτίστηκες με κάποιο χαρακτήρα επειδή ακριβώς το κάθε επεισόδιο αφιερώνεται στο μπακ γκραουντ του (τού χαρακτήρα). Έτσι ο θεατής νιώθει μια συμπόνια απέναντι του...και κάπως τον δικαιολογεί για την κάθε του (έτσι) πράξη, ας πούμε.
Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

btw το fargo υπήρχε στο ertflix στην προηγούμενη καραντίνα. Τώρα δεν υπάρχει. Ανανεώνουν τις σειρές τους και τις ταινίες τους, μια στο τόσο. Γενικά η προσπάθεια του ertflix είναι πάάάρα πολύ αξιόλογη. (Και για να είμαι εντός θεματικής) Βλέπω, ανελλιπώς, Χαιρέτα μου τον Πλάτανο. Ο Φιλιππίδης γράφει, και δακρύζω από τα γέλια κάθε φορά με τις ερμηνείες του.
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 28 Νοέ 2020, 23:23

@Αντιβαρο για το Fargo αναφέρεσαι; Αν ναι, έχω δει μόνο το πρώτο επεισόδιο. Πιο πάνω που λέω ότι δν έχω αδυναμία σε κάποιο χαρακτήρα συγκεκριμένα αναφερόμουν στο Brooklyn nine nine, που είπε ο Φάρος, ότι δηλαδή μιυ αρέσουν σχεδόν όλοι εξίσου.

Και συμφωνώ σε αυτό που λες για το ertflix. :μπράβο:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 63
Εγγραφή: 31 Μάρ 2020, 18:04

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 29 Νοέ 2020, 10:27

Βάγγυ σόρρυ ρε, λάθος. Νόμιζα για Μπλάι Μανορ έλεγες. Μόνη μου. Καμία ελπίδα.

Επίσης, τις προάλλες τελείωσα την πρώτη σεζόν από το penny dreadful. Φαντασίας σειρά, με όλους τους μυθιστορηματικούς χαρακτήρες τρόμου. Εποχής.
Γνωστοί και καλοί ηθοποιοί.
Αλλά νιώθω ότι δεν καταλήγει κάπου η ιστορία, εμπλέκονται 200 χαρακτήρες και δεν ξες το σκοπό που εξυπηρετούν στην όλη πλοκή. Η δε ιστορία τραβιέται αργά και βασανιστικά.
Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω τις άλλες δύο σεζόν.
Αν το έχει δει κάποιος ας πει άποψη, να ξέρω τουλάχιστον αν καλυτερεύει το στορι παρακάτω.
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 04 Δεκ 2020, 18:11

The Deuce
Ωραία '70s-80s σειρά με τον Φράνκο... Ωραίες μουσικές, κοστούμια και μια εκπληκτική Μάγκι Τζίλενχαλ.
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 12 Δεκ 2020, 18:15

Είδα και τον 2ο κύκλο του Έτερος Εγώ. Ήταν τόσο ενδιαφέρων και γεμάτος σασπενς οσο ο πρώτος κύκλος, και όλοι οι ηθοποιοί έπαιξαν πολύ καλά. Αν και για να είμαι ειλικρινής το τέλος δεν μου άρεσε ετσι όπως εξελίχθηκε, γενικά πολύ καλή συνέχεια. 8.5/10
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 16 Δεκ 2020, 23:06

Εχω αρχισει το Your Honor, δικαστικο δραμα με τον Μπραιαν Κρανστον (τον αγαπημενο μας Heisenberg). Εχουν βγει μονο τα δυο πρωτα επεισοδια, προς το παρον το βρισκω πολυ ενδιαφερον και εχω περιεργεια να μαθω τι θα γινει στη συνεχεια ..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 21 επισκέπτες