Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Τσίου » 10 Ιούν 2017, 22:00

Μεταλλαγμένη, θα τα πούμε από κοντά (κάποτε) το θέμα έχει ζουμί. Βάγγυ, εσύ να μη μιλάς, ντάξει; ( :αγκαλιά: ) με κατέστρεψες. Όποτε ακούω το rockabye, θυμάμαι εσένα που θυμάσαι τον Χάρι Πότερ!
Τι λέγαμε; α, ναι, για το ποια σειρά βλέπετε τώρα... :ένοχος:
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 11 Ιούν 2017, 10:30

@Τσιου σ' αγαπώ αλλα θα σε καταστρέψω λίγο ακόμη. :παρηγοριά:


"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Ιούν 2017, 19:23

Το Community είναι η πιο ό,τι-λάχει σειρά, λέμε. Όμως: ό,τι λάχει!

Πραγματικά, θα έλεγα πως είναι μια σειρά δίχως καν περιεχόμενο. Όσο για το σενάριο, τί να πει κανείς: ο Τσανγκ είναι καθηγητής Ισπανικών. Όχι, ο Τσανγκ θα είναι τώρα όχι καθηγητής αλλά μαθητής. Όχι, ο Τσανγκ θα είναι προσωπικό ασφαλείας του κολεγίου. Επίσης, θα θέλει να σκοτώσει τους άλλους. Όχι, έχει αμνησία και συνεχίζει να βρίσκεται ανερμήνευτα στο κολέγιο κι άλλοι τον έχουν φίλο, παρότι ήθελε να τους ξεκάνει. Όχι, παριστάνει πως έχει αμνησία για να βοηθήσει το ανταγωνιστικό κολέγιο. Δηλ. ντάξ...

Κι όμως, έχω φτάσει αισίως στην 5η σεζόν και τα περισσότερα επεισόδια τα βλέπω ακόμα ευχάριστα.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 24 Ιούν 2017, 19:47

Θα σου έλεγα να αποφύγεις την έκτη σεζόν αλλά ποιος ξέρει; Μπορεί και να σου αρέσει. :)

Βέβαια το τελευταίο επεισόδιο της σειράς ήταν πολύ καλό. Δεν έσπασε απλώς τον τέταρτο τοίχο. Τον έκανε σκόνη :χαχα:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Ιούν 2017, 21:52

Θα δω μέχρι εκεί που πάει.

Τί παραπάνω να δω δηλ. από εκεί που χωρίζονται σε κάστες (με ενδυμασίες κτλ.) ανάλογα με την βαθμολογία που έχουν στην εφαρμογή κοινωνικής δικτύωσης MeowMeowBeenz...

Το κολέγιο αυτό κρατάει δύο χρόνια. Εδώ είμαστε στην 5η τηλεοπτική χρονιά. Οι σεναριογράφοι θα πρέπει να γράφουνε παίρνοντας ουσίες.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 14 Ιουλ 2017, 18:32

Φαροφύλακας έγραψε:Είδα το πρώτο επεισόδιο από το Louie και δεν με άρεσε καθόλου... :όχισουλέω:

Βλέπω οτι σκοράρει υπερύψηλα (8,7☆), πράγμα που για μένα δεν προκύπτει καθόλου από το 1ο επεισόδιο (το οποίο για μένα είναι στο 3☆ :ρ)

Είναι φανερό πως παίρνει την συνταγή του Seinfeld, μάλλον και με την σκέψη πως καλύπτει το κενό, δύο χρόνια με την ολοκλήρωσή του.


Ξεκίνησα κι εγώ αυτό το σίτκομ, το οποίο είναι πασιφανώς εμπνευσμένο από τον Seinfeld. Έχω δει ήδη 6-7 επεισόδια. Στην πραγματικότητα το Seinfeld ήθελα να ξαναδώ (το πιστεύετε ότι μου λείπει ο Κοστάντζα;) όμως το έχω πολύ πρόσφατο και θέλω να περιμένω κάποιο διάστημα ώστε να το ξεχάσω. Σε αντίθεση με σένα, Φάρε, δεν με χάλασε καθόλου. Έχει κάτι απ' την πολιτική ανορθότητα του It's Always Sunny in Philadelphia, κι έναν ενδιαφέροντα, πολύ καθημερινό κεντρικό χαρακτήρα. Κάποιες στιγμές είναι μάλλον μελαγχολικό παρά αστείο, ενώ άλλες έως και σοκαριστικό (π.χ. στη σκηνή που τον κακοποιεί σεξουαλικά ο οδοντίατρος. Φρίκη!). Παρ' όλα αυτά έχει κάτι που με τραβάει και θα το συνεχίσω για λίγο.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 30 Ιουλ 2017, 15:25

Καλοκαιριατικα:

American Gods = η καλυτερη σειρα που ειδα φετος μαζι με το Legion! Μακαρι να ειχε κι αλλα επεισοδια. Ελπιζω να το κανουν prequel για το Sandman.

Preacher = θελει περισσοτερη βια και χιουμορ. Και η Tulip επρεπε να ειναι ξανθια αμερικανα τρασομιλφ οχι κοντοκουρεμενο κοριτσακι απο την αιθιοπια.

The Mist = ειδα μονο τα 3 πρωτα επεισοδια και δε νομιζω να συνεχισω. Δυστυχως εχει κατι αργο, βαρετο κι ανουσιο, χρειαζονται καλυτεροι πρωταγωνιστες.

Παρτε και τρεηλερ για δευτερο κυκλο Stranger Things.


Τα ξαναλεμε σε κανα μηνα και με Defenders ισως.

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 17 Αύγ 2017, 11:04

Εκτός από το GoT πιαστηκαμε με Orphan Black το οποίο εξακολουθεί να διατηρεί ζωηρό το ενδιαφέρον μας και ξεκινησαμε και το Dark Matter...

Αισίως είδαμε όλο τον πρώτο κύκλο αλλά δυστυχώς η σειρά όπως και το Killjoys το οποίο και παρατησαμε στον δεύτερο κύκλο πάσχει από το σύνδρομο της αταλάντου και πολύ ποζερούς πρωταγωνίστριας...στα επεισόδια υπάρχει ένας αχταρμας γνωστών ιδεών από ινσεπσιο,σαρογκατες μέχρι και ζόμπι... Τα γραφικά της είναι περασμένης δεκαετίας και η μόνη που διακρίνεται και εξακολουθουμε να βλέπουμε την σειρά είναι η ηθοποιός που παίζει το ανδροειδες η οποία είναι πολύ καλή και πειστικότατη...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 19 Αύγ 2017, 02:41

Aχ το orphan black,αχ. Και τελείωσε κιόλας πριν μια εβδομάδα :λυγμ:

Εγώ είμαι στα μισά του Bold Type και ενώ πίστευα οτι δεν θα ήταν του γούστου μου την βλέπω πολύ ευχάριστα. Η κοριτσοπαρέα έχει την φάση της. Μπορεί να είναι πιο εύπεπτο ή και οχι τοσο προφανές αλλα νομίζω κάνει καλή δουλειά στο κομμάτι female empowerment χωρίς να στο τρίβει στην μούρη. Άμεσα και απλά.

Μετά θα δω το handmaid's tale μιας και τελείωσα το φοβερό και τρομερό βιβλίο της Αtwood. Ο φεμινισμός στις πιο ουσιώδεις και δυνατές στιγμές του. Είναι η πιο κοντινή μας δυστοπία που έχω διαβάσει και αυτό είναι τρομακτικό.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 20 Αύγ 2017, 03:41

Αμα επιασες τα φεμινιστικά Στιλλ βάλε να δεις και το Mustang που είχα προτείνει στην Ιζι στο παιχνίδι να φουντωσεις ακόμα περισσότερο... :ναι:
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες