Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 443

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 15 Ιουλ 2017, 21:44

Νικόλα αν δεν εχεις δει την επεισοδιαρα οπου πρωταγωνιστεί η Howard στο black mirror, επιβάλλεται. Δεν θυμάμαι τίτλο αλλα δεν θα δυσκολευτεις να το βρεις πιστευω.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 2771

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 17 Ιουλ 2017, 02:34

Μέσα στην σειρά τυχαίων ταινιών που βλέπω τελευταία στο youTube είδα και το Hacker (2016). Απλή ταινία στα όλα της, χωρίς να λέει τίποτα το ιδιαίτερο, την είδα πιο ευχάριστα από τις υπόλοιπες πατάτες. 6☆
:))))
"Won't you come see me in the morning? Won't you come see me late at night?
Honey bee…"

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 158

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 17 Ιουλ 2017, 03:11

Σήμερα, που είχα ρεπό, είπα να πάω θάλασσα αλλά αφού είχα ρεπό να μη ρίξει καρεκλοπόδαρα μέσα Ιουλίου; :χαχα: Πήγα λοιπόν για καφέ και μου λέει ο φίλος μου δεν πάμε σινεμά να δούμε το Spider-Man: Homecoming και τι, θα πω όχι σε ταινία της Μάρβελ; :φρύδια: Βλέπουμε προβολές και ξεκινάει σε 20 λεπτά, λέμε κι ένα τεταρτο οι διαφημίσεις οπότε μέχρι να φτάσουμε δε θα έχει ξεκινήσει ακόμη. Όπως είμασταν, πληρώσαμε και φύγαμε απευθείας για την πόλη. Όχι, που θα μου χαλάσει τη μέρα μου λίγη βροχούλα. ;) Πολύ το χάρηκα, γιατί ήταν πολύ καλή η ταινία, -ο Tom Holland, απίστευτος, για μένα αυτός που ταιριάζει ιδανικά στο μαθητή spiderman- και γιατί είχα κανένα μήνα να πάω σινεμά. Πάντως, τέτοιου είδους ταινίες, είναι ιδανικές για σινεμά!! :)))

Εντίτ: Επειδή χθες γύρισα αργά στο σπίτι από τη δουλειά, που όρεξη για να βγω, είπα να πέσω για ύπνο (έτοιμη στο κρεβάτι) αλλά συγχύστηκα γιατί ήταν Σάββατο και λέω όχι, δε θα κοιμηθώ ακόμη. Οπότε έχοντας κιόσκι κάτω στο σπίτι, κι επειδή έβρεχε και είχε ωραία δροσιά, ήρθε ο φίλος μου να δούμε καμιά ταινία. Είδαμε το Clown. Θεέ μου, πραγματικά απορώ πώς αντεξα και το είδα όλο -κι είχα και μια νύστα άλλο πράμα. Τι χαζομάρα ήταν αυτή. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο ήταν τόσοοοο αργή; Μέχρι και στα τρόμου να θέλουν να βάλουν ποιότητα και καλά; Λίγο το ότι ήμουν πτώμα, παίζει να με πήρε και λίγο ο ύπνος,την τρέχαμε κιόλας που να την αφήναμε, λίγο ότι ήταν πολύ αργή, μου φάνηκε τελείως χάλια!
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 284

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 19 Ιουλ 2017, 22:37

Είδα το Gold κυρίως λόγω Μatthew ΜcConaughey, ένας ηθοποιός για τον οποίον δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη όταν είχα δει το 2001 το The Wedding Planner.
Άρχισα να τον παρακολουθώ συστηματικότερα από το Two for the money με τον Al Pacino το 2005 και με τον Λύκο της Wall Street το 2013. Άρχισε να ανεβαίνει σημαντικά στην εκτίμηση μου με το Interstellar και καθιερώθηκε με το Dallas Buyers Club ταινία για την οποία και βραβεύτηκε, απόλυτα δικαιολογημένα κατά την άποψη μου, με το Όσκαρ πρώτου ανδρικού ρόλου, έχοντας κερδίσει και την Χρυσή Σφαίρα το 2014.
Στο Gold δίνει ρεσιτάλ ηθοποιίας, κυριολεκτικά μεταμορφωμένος για ακόμα μια φορά. Μια πολύ καλή ταινία που αξίζει να την δει κανείς.
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 742

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 20 Ιουλ 2017, 10:21

Ονειρευτή δεν ξέρω αν έχεις δει την σειρά True Detectives, αλλά αν όχι μπορείς να σπεύσεις!! :ναι:

Ένα εξαιρετικός Μάθιου Μακόναχι σε μια εκπληκτική σειρά μυστηρίου!
Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit? (Alex-Clockwork Orange)

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 21 Ιουλ 2017, 21:28

Δεν την έχω δει Νικόλα ... θα σπεύσω !!! :)
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 22 Ιουλ 2017, 12:42

Είδα την Απρόσμενη Αρετή της Αφέλειας, κοινώς Birdman του Alejandro González Iñárritu, μια καλογυρισμένη ταινία με ωραία πλάνα, που μου φάνηκε όμως κάτι σαν αυτοβιογραφική αναφορά του εξαιρετικού Michael Keaton, ως Batman ... λέμε τώρα !!! :)

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 22 Ιουλ 2017, 23:36

Προσωπικά, μου άρεσε πολύ αυτή η ταινία. Έχουμε και νήμα. :ναι:
Honey bee…"

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 24 Ιουλ 2017, 10:45

Δεν είχα προσέξει το νήμα. Πάντως κι εμένα μου άρεσε αρκετά, βρίσκοντας την αρκετά ρεαλιστική !!! :)

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 26 Ιουλ 2017, 17:40

Ίζι έγραψε:Είδα το A Streetcat Named Bob. Τι ταινιάρα ήταν αυτή; Μια υπέροχη αληθινή ιστορία. Όταν τέλειωσε μόνο που δεν χειροκρότησα. 10!

Την είδα κι εγώ, διαβάζοντάς σε εδώ. Απλή και όμορφη κι αληθινή κι ευτυχώς αισιόδοξη. 8☆
Honey bee…"

Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες