Βίντεο κλιπ που είναι σαν... σινεμά

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Βίντεο κλιπ που είναι σαν... σινεμά

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Ιαν 2018, 08:27

Εντάξει, δεν ξέρω αν το λέω καλά κι ίσως τελικά είναι και λίγο υποκειμενικό το θέμα.

Σκεφτόμουν π.χ. πως αυτό το βίντεο κλιπ, από το πολύ όμορφο τραγουδι Le Vent Nous Portera (Θα μας πάρει ο Άνεμος) των Noir Désir μοιάζει με μια μικρή ταινία του σινεμά.




Σκηνοθετημένο από τους Alexandre Courtes και Jacques Veneruso βραβεύτηκε το 2001.

Παρότι το τραγούδι είναι υπέροχο, νομίζω πως εύκολα μπορεί να διαλέξει κάποιος να το αντικαταστήσει με κάποιο άλλο κι ίσως να έχει μερικώς και ένα κάπως διαφορετικό αισθητικό αποτέλεσμα.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Βίντεο κλιπ που είναι σαν... σινεμά

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 19 Ιουλ 2018, 01:47

Έβλεπα μόλις αυτό εδώ το βίντεο κλιπ που είναι μια πραγματική μικρή ταινία. Παρότι ίσως το θέμα είναι λίγο συνηθισμένο, μου άρεσε και ειδικά στο τέλος.

Παρότι το τραγούδι είναι ολλανδικό, το βίντεο κλιπ είναι γυρισμένο στο Μεδεγίν της Κολομβίας από τον Giancarlo Sanchez.

"Miljonair" από $hirak Feat. Sbmg, Lil' Kleine, Boef & Ronnie Flex

"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες