Deadpool (2016)

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Deadpool (2016)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 07 Σεπ 2018, 13:25

Ενα 3/10 απο μενα με επιεικεια. :όχισουλέω:
Συμφωνω με τον Φαροφυλακα στο γεγονος οτι ειναι οντως κουραστικη και αδιαφορη.
Προσωπικα, βρισκω γελοιο το ολο σκηνικο, την υποθεση και το συγκεκριμενο ειδος χιουμορ προσωπικα δεν με τρελαινει. Θα το προτιμουσα πιο δραματικο και οχι τοσο κωμικο. Μου φαινεται πολυ ''ανωριμη'' ταινια, δηλαδη μονο για εφηβους και ατομα ηλικιας μεχρι 20 το πολυ. Απορω που ο Ραιαν Ρεινολντς, που ειναι σχετικα καλος ηθοποιος, επαιξε σε αυτην την....ταινια.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Deadpool (2016)

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 07 Σεπ 2018, 13:50

Φαροφύλακας έγραψε:Απλά δεν μου πάνε αυτές οι ταινίες πλην ίσως από καναν Σπάιντερμαν και καναν Χουλκ.

Σε ποιες ενσαρκωσεις συγκεκριμενα; Πριν ή μετα το/τα ρεμπουτ;
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Deadpool (2016)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 07 Σεπ 2018, 17:54

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:Μου φαινεται πολυ ''ανωριμη'' ταινια, δηλαδη μονο για εφηβους και ατομα ηλικιας μεχρι 20 το πολυ. Α

Σε λίγες μέρες κλείνω τα 37 και το Deadpool παραμένει στις κορυφαίες μου ταινίες. Επίσης ξετρελάθηκα και με το σήκουελ. Εδώ άρεσε στη μητέρα μου που είναι παλιά σινεφίλ, ετών 70 και δεν έχει δει ποτέ υπερηρωικές ταινίες (τις απεχθάνεται) εκτός απ' τα πρώτα Σούπερμαν. Στο αστείο με τη φάτσα του Χιου Τζάκμαν νόμισα ότι θα τη χάσω :χαχα:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Deadpool (2016)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 07 Σεπ 2018, 18:56

Οι γνωμες ειναι γνωμες. Η ταινια παντως σε τετοιο κοινο απευθυνεται. :όχισουλέω:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Deadpool (2016)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 07 Σεπ 2018, 21:21

Δεν νομίζω! Αν απευθυνόταν σε τόσο νεαρό κοινό, δεν θα είχε όλες αυτές τις αναφορές σε ταινίες, μουσικές κ.λπ., που ένα τέτοιο κοινό δεν θα μπορούσε να πιάσει (λόγω ηλικίας). Νομίζω ότι μάλλον απευθύνεται σε ελαφρώς μεγαλύτερο ηλικιακά κοινό, που έχει δει αρκετές ταινίες με υπερήρωες, και μπορεί να εκτιμήσει τις στιγμές αυτοσαρκασμού και παρωδίας.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Deadpool (2016)

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 08 Σεπ 2018, 14:08

Εγώ που δεν είμαι ιδιαίτερα σοβαρό άτομο την καραγούσταρα την ταινία. :)))) Το σίκουελ μου αρέσει ακόμα περισσότερο, ανυπομονώ να το ξαναδώ. Όσοι την έχετε δει και δεν σας άρεσε πρέπει να καταλάβετε ότι πρόκειται για παρωδία, όλα μέσα γίνονται για να γελοιοποιηθούν οι σούπερ ήρωες κι όλη η μανία που τους ακολουθεί την τελευταία 10ετια. Μην αναλώνεστε σε λεπτομέρειες, η ταινία είναι σκέτος χαβαλές για να περάσεις ευχάριστα ένα δίωρο. :)
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.


Επιστροφή “δεκαετία του 2010”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες