El cuerpo / The body (2012)

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: El cuerpo / The body (2012)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 04 Σεπ 2018, 14:05

Τόνιασινε έγραψε:Θέλεις να μην ξεχάσουμε τη γλώσσα μας, αλλά δε θεωρείς απαραίτητους τους τόνους? Τί άλλο, αλήθεια, δε θεωρείς απαραίτητο στην ελληνική γλώσσα? :χμ:


Ενταξει, τελειωσε το θεμα. Ας μη ξεφευγουμε αλλο. :)
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: El cuerpo / The body (2012)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 04 Σεπ 2018, 14:06

Συμφωνώ..!! :σύμφωνοι:

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: El cuerpo / The body (2012)

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 05 Σεπ 2018, 18:44

Μπιατριξ, εμενα θα μου αρεσε να μου λενε τα λαθη μου, αλλα αυτο δεν ισχυει για ολους. Δεν αμφισβητω την καλη σου διαθεση, αλλα γενικοτερα θεωρειται ακομψο να διορθωνουμε το αλλον σε δημοσιο χωρο για διαφορους λογους, ειναι απο τους "αγραφους κανονες" της διαδικτυακης συμπεριφορας.

Οταν ημουν μικροτερος εκανα κι εγω το ιδιο πραγμα, και σταδιακα καταλαβα οτι δεν ηταν σωστο, γι' αυτο στο λεω :ναι:
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: El cuerpo / The body (2012)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 15 Οκτ 2018, 09:53

Την είδα και γω χθες την συγκεκριμένη ταινία!
Μου άρεσε αρκετά αν και εντόπισα κάποιες υπερβολές που δεν μπόρεσα εν τέλει να τις χωνέψω! :))))

Κατά κύριο λόγο μου άρεσε ο ρόλος του αστυνομικού, ο οποίος ήταν απόλυτα προσηλωμένος στον στόχο του.
Το όλο σκηνικό στο νεκροτομείο μου άρεσε, αν και σε αρκετές φάσεις δεν μπορούσα να καταλάβω πως γινότανε να έχει τόση μεγάλη ελευθερία κινήσεων ο βασικός ύποπτος...

Πριν δώ τα τελευταία 10 λεπτά ήμουν ανάμεσα σε 6 και 7.
Εν τέλει έβαλα 8 γιατί με εντυπωσίασε η σκηνοθεσία, το plot twist και η κατάληξη.
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “δεκαετία του 2010”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες