Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 25 Απρ 2013, 14:52

Image

Τίτλος: Miss Congeniality
Έτος παραγωγής: 200
Σκηνοθέτης: Donald Petrie
Σενάριο: Marc Lawrence, Katie Ford
Ηθοποιοί: Sandra Bullock, Michael Caine, Benjamin Bratt, William Shatner
imdb

Υπόθεση
Μια ομάδα βομβιστών απειλούν να καταστρέψουν τα καλλιστία.Το fbi προσπαθεί να εντωπήσει τον βομβιστή για αυτό αναγκάζονται να ψάξουν για μια κοπέλα πράκτορα που θα μπορούσε να συμμετάσχει στο διαγωνισμό ομορφιας για να έχουν πρόσβαση στο τι συμβαίνει στον χώρο των καλλιστίων.Όμως η μόνη πράκτορας που έχουν δεν μοιάζει καθόλου με γυναίκα που θα μπορούσε να συμμεάσχει σε διαγωνισμο ομορφιάς και πρέπει απο άχαρο ασχημόπαππο να μεταμορφωθεί σε κύκνο.

Άποψη
Μου φαίνεται πολύ αστεία ταινία.Περνάει τα βάσανα η Σάντρα Μπούλοκ μέχρι να γίνει κατάλληλη για τα καλλιστία.Ειδικά εκεί που προσπαθούν να την φτιάξουν έχει πολύ πλάκα, γιατί απο αντράκι να γίνει γυναίκα δεν είναι καθόλου ευκολο.Επίσης μου αρέσει η ταινία γιατί συμπαθώ πάρα πολύ την Σάντρα Μπούλοκ.Γενικά είναι μια ευχάριστη, χαλαρή, αστεία ταινία. :)))) Καλά ειδικά η σκηνή που φοράει τα 12ποντα και πέφτει είναι ολα τα λεφτα.

Τρέιλερ


Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 25 Απρ 2013, 15:21

Μου αρέσει η Σάντρα Μπούλοκ, κυρίως γιατί δεν το παίζει ατσαλάκωτη γκόμενα, αλλά κάνει γκριμάτσες, αστεία κτλ. και της πάνε πολύ κωμωδίες σαν κι αυτήν. Πολύ ευχάριστη ταινία και είχε και πετυχημένη συνέχεια.

:πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Αξία » 25 Απρ 2013, 21:51

Γέλασα πάρα πολύ με αυτήν την ταινία! Αγαπημένες μου σκηνές με την αποτρίχωση κι εκεί που διδάσκει πολεμικές τέχνες :))))

Άσχετο γιατί σε όλες τις κωμωδίες καποιος πάντα να χτυπάει άσχημα στα μαλακά; ε;

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 25 Απρ 2013, 23:20

Αξία έγραψε:
Άσχετο γιατί σε όλες τις κωμωδίες καποιος πάντα να χτυπάει άσχημα στα μαλακά; ε;

Eγω γελασα γιατι καπως ετσι περπαταω και εγω με τακουνια :))))

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 25 Απρ 2013, 23:35

Πολύ μου άρεσε αυτή η ταινία. :ναι: Γέλασα με την Μπούλοκ, όπως γελάω στις περισσότερες ταινίες μαζί της (αλλά είμαι άνθρωπος που γελάει αρκετά εύκολα). :)

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Αξία » 13 Μάι 2013, 23:32

Μία ακόμα παρατήρηση. Αυτή η ταινία είναι τελικά ο ύμνος των απανταχού ατημέλητων, ατσούμπαλων, αλλά πανέξυπνων αγοροκόριτσων που κρύβουν όμως μέσα τους ένα μοντέλο.

Το ηθικό δίδαγμα: Με μια αποτρίχωση στο μπικίνι όλα μπορούν να αλλαξουν στη ζωή μιας γυναίκας.

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 13 Μάι 2013, 23:47

Αξία έγραψε: Το ηθικό δίδαγμα: Με μια αποτρίχωση στο μπικίνι όλα μπορούν να αλλαξουν στη ζωή μιας γυναίκας.

:χαχα: :χαχα: :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 14 Μάι 2013, 09:42

και εμένα μου άρεσε αυτή η ταινία. Πέρα από τη Μπούλοκ και οι Κέιν και Σάτνερ ήταν καλοί κατά τη γνώμη μου.
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 14 Μάι 2013, 11:39

Αξία έγραψε:Μία ακόμα παρατήρηση. Αυτή η ταινία είναι τελικά ο ύμνος των απανταχού ατημέλητων, ατσούμπαλων, αλλά πανέξυπνων αγοροκόριτσων που κρύβουν όμως μέσα τους ένα μοντέλο.

Το ηθικό δίδαγμα: Με μια αποτρίχωση στο μπικίνι όλα μπορούν να αλλαξουν στη ζωή μιας γυναίκας.


Μάλλον ο ύμνος των απανταχού ατσούμπαλων και ατημέλητων κοριτσιών που καλά θα κάνουν να σταματήσουν να είναι ατσούμπαλα και ατημέλητα αν θέλουν να βρουν άντρα. Κι αν έπρεπε να βρούμε ηθικό δίδαγμα, αυτό θα ήταν πως μόνο υπηρετώντας το καθιερωμένο πρότυπο ομορφιάς έχει ελπίδα μια γυναίκα να κερδίσει την προσοχή και τον σεβασμό των άλλων.

Ευτυχώς, όμως, σ' αυτές τις ταινίες δεν υπάρχει λόγος να ψάχνουμε για μηνύματα. Αρκεί να είναι διασκεδαστικές - και η συγκεκριμένη είναι, και μάλιστα πολύ :))))
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μαντυ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36

Re: Miss Congeniality (Μις με το Ζόρι) (2000)

Ανάρτησηαπό Μαντυ » 14 Μάι 2013, 12:11

πολυ ευχαριστη, την ειδα κ τελευταια κ περασα ωραια. πολυ καλος ο Κειν.
παιζει (μονο στο ενα νομιζω) κ ο μπεντζαμιν μπρατ που τον βρισκω ωραιο τυπο κ παντα μου φερνει στο μυαλο τους ''δεσμους αιματος''
I 'm not bad, i 'm just drawn that way


Επιστροφή “δεκαετία του 2000”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες