The Notebook (Το Ημερολόγιο) (2004)

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1323

Re: The Notebook (Το Ημερολόγιο) (2004)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 23 Απρ 2013, 11:27

Την είδα στον κινηματογράφο όταν βγήκε, αλλά φαίνεται ότι ή δεν είχα κέφι για ταινία εκείνη την ημέρα ή δεν μου είχε κάνει καμία εντύπωση. Θυμάμαι ότι δεν συμπάθησα την ηρωίδα... Θα την ξαναδώ.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 23 Απρ 2013, 18:56

Φαροφύλακας έγραψε:
Νομίζω πως είναι μια καλοφτιαγμένη, γυναικεία ταινία.

Δεν ειναι γυναικεια ταινια,εγω την ειχα δει με το αγορι μου και αλλο ενα ζευγαρι και η ταινια αρεσε και στους δυο και δεν τους εκβιασαμε για να το πουνε. :ρ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης

Ανάρτησηαπό Ίζι » 28 Ιαν 2014, 13:05

Όπως είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου, έδωσα σ' αυτήν την ταινία μια δεύτερη ευκαιρία.
Παιδιά δεν κάνω πλάκα, ο άντρας μου από δίπλα που το παίζει κυνικός, δάκρυζε στο τέλος και φύσαγε τη μύτη του :χαχα: Εμένα με άφησε πάλι εντελώς ασυγκίνητη :ουχ: Πολλά δεν μου πάνε καλά με αυτήν την ιστορία

Είναι δυνατόν ένας νεαρούλης σαν τον Νόα, 17-18 χρονών, να είχε ένα καλοκαιρινό ειδύλλιο διάρκειας 2-3ων μηνών, και εξαιτίας του να πέρασε τα επόμενα επτά χρόνια μέσα στη μιζέρια και την κατάθλιψη, περιμένοντας την Άλι να επιστρέψει; Δεν υπάρχει αυτό, δεν γίνεται :όχισουλέω: ΑΝ γίνει, τότε ο νεαρός έχει εμμονές και πρέπει να τις κοιτάξει! Κι αυτό με τα 365 γράμματα... αφού βλέπεις, ΔΕΝ σου απαντάει, γιατί επιμένεις; Οι γυναίκες τρομάζουν με κάτι τέτοια, δεν συγκινούνται, ούτε πέφτουν ξερές. Όσο για το τέλος, τι να πω; Δηλαδή πώς τα κατάφεραν να πεθάνουν μαζί, αγκαλίτσα; Επειδή είπαν ότι η αγάπη τους τα μπορεί όλα; Εντάξει αυτός είχε καρδιά, η άλλη όμως είχε αλτσχάιμερ και μια χαρά κοτσονάτη ήταν κατά τα άλλα. Από πού κι ως πού πέθανε;

Πάντως, ο Γκόσλινγκ είναι ένας θεός. Πιστεύω ότι ανήκει στους μεγάλους ζεν πρεμιέ της εποχής μας. Πραγματικά, απ' τους γοητευτικότερους άντρες, και πολυτάλαντος...
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 28 Ιαν 2014, 15:30

Η άποψή μου δεν μπορεί να την λάβει κανείς σοβαρά υπόψιν του, αφού την είδα πριν ΠΟΛΛΑ χρόνια, είχα βαρεθεί, οπότε δεν την θυμάμαι καν καλά. Δεν με είχε συγκινήσει ούτε κι εμένα πάντως, αυτό το θυμάμαι σίγουρα... Νομίζω ότι θα συμφωνήσω με την Ίζι, σε όλα. Κ ειδικά για τον Ράιαν :σάλια:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3134

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 28 Ιαν 2014, 16:50

Εγώ την είδα μέχρι ένα σημείο και, να πω την αμαρτία μου, μήτε με τράβηξε, μήτε με άγγιξε. Μου φάνηκε κάπως... "γυναικεία", τέλος πάντων ( :ρ )
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαίη
Μύστης
Αναρτήσεις: 80
Θέση: Ιωάννινα

Ανάρτησηαπό Φαίη » 30 Ιαν 2014, 22:28

Εμένα μού άρεσε πολύ η ταινία και δεν είχα καν σκεφτεί εάν είναι γυναικεία ή όχι, μέχρι που διάβασα τα σχόλια σας :ωιμέ:

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197

Ανάρτησηαπό Βάσια » 09 Φεβ 2014, 22:08

Μια από τις αγαπημένες μου ταινίες. Την λατρεύω! Έχω χάσει το μέτρημα πόσες φορές την έχω δει. Αυτη την σκηνή στην βροχή δεν τον χορταίνω!
Θα συμφωνήσω φυσικά με τις γυναίκες της παρέας ότι ο Γκόσλινγκ είναι κούκλος!
Όσο μεγαλώνει τόσο ομορφαίνει! :γιούπι:

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 466

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 31 Αύγ 2018, 00:02

Ωραια ρομαντικη ταινια με συγκινητικο τελος.
8.5/10 :μπράβο:
When fortune smiles on something as violent and ugly as revenge, it seems proof like no other, that not only does God exist, you're doing His will.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 466

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 31 Αύγ 2018, 00:04

Φαροφύλακας έγραψε:Μου φάνηκε κάπως... "γυναικεία", τέλος πάντων ( :ρ )

Δηλαδη μονο οι γυναικες εχουν συναισθηματα, οι αντρες οχι;
Η το αναποδο: νομιζεις οτι σε ολες αρεσουν τα ρομαντζα και τα γλυκαναλατα;
Ξανασκεψου το! :ρ :όχισουλέω:
When fortune smiles on something as violent and ugly as revenge, it seems proof like no other, that not only does God exist, you're doing His will.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης

Ανάρτησηαπό Ίζι » 02 Σεπ 2018, 15:24

Εγώ Μπιατρίξ ξέρω ότι αυτή η γλυκαναλατιά βγήκε από αντρικό, στρέιτ μυαλό, αυτό του Σπαρκς. :χαχα:
-Homer Simpson

Επιστροφή “δεκαετία του 2000”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες