Seven (1995)

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Seven (1995)

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 27 Ιαν 2016, 14:27

Μάλλον έχεις δίκιο πάνω σε αυτό και απλώς εγώ είμαι πολύ απευαισθητοποιημένη ως προς το τι είναι ή όχι ακραίο ώστε δεν καταφέρνω να δω έξω από εμένα και τα δικά μου κριτήρια. Προσωπικά μου έμειναν περισσότερο όσα δεν είδα αλλά υπονοήθηκαν ή απλώς εννοήθηκαν, εκείνα μου δημιούργησαν νοερές εικόνες πολύ πιο ακραίες.
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Φθινόπωρο
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 44
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 15:53

Re: Seven (1995)

Ανάρτησηαπό Φθινόπωρο » 01 Νοέ 2016, 21:09

Αν και το θεωρώ από τα καλύτερα θρίλερ που έχω δει, ο Μπραντ Πιτ (που μια χαρά τον βρήκα και στο fight club και πιο πρόσφατα στο Benjamin Button, αλλά και από όσο μπορώ να θυμηθώ και στους 12 πίθηκους και στο συνέντευξη με ένα βρυκόλακα, μέχρι και στο πέρασμα, πολύ νέος, από το Θέλμα και Λουίζ) δεν μου γέμισε το μάτι με τίποτα! Μέχρι ξενέρωμα! Εξ ου και το 7/10... όπως ο τίτλος!
"When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better."
Mae West

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Seven (1995)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 01 Σεπ 2018, 10:53

Ταινιαρα! Ειδικα το τελος....ολα τα λεφτα! Ο Φιντσσρ ξερει απο blow your mind καταστασεις (βλ. Fight Club).
Το Gone Girl ηταν η μονη ταινια του που δε μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ, μεχρι ξενερωμα....
Στις "παλιοτερες" ταινιες του τα πηγε καλυτερα....
9/10 :μπράβο:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “δεκαετία του 1990”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες