Dracula (1992)

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Dracula (1992)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 13 Σεπ 2018, 13:25

O Keanu Reeves μου αρεσε στο Ματριξ. Κατα τα αλλα, δε λεει και πολλα σαν ηθοποιος. :)
Παρ'ολα αυτα, νομιζω ο χειροτερος ειναι ο Νικολας Κειτζ. :γρμβ:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Dracula (1992)

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 13 Σεπ 2018, 13:30

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Προσωπικά ο συγκεκριμένος ηθοποιός μου φάνηκε σαν παραφωνία μέσα σε όλη την ταινία...
Δεν με έπεισε καν πως ήταν ερωτευμένος με την Μίνα.


Ο Κιάνου αργότερα είπε ότι ήταν αρκετά φορτωμένο το πρόγραμμα του εκείνη την περίοδο και δεν έδωσε τον καλύτερο εαυτό του.
Εμένα ως ηθοποιός μου αρέσει. :γιούπι: Και δεν ντρέπομαι για αυτό.

Π.χ. Το Δικό μου Αϊντάχο ήταν και καλή ταινία και ο ίδιος ήταν σε ένα ρόλο που του ταίριαζε.
Στις Επικίνδυνες Σχέσεις δεν ήταν καλός αλλά θεωρώ ότι του έδωσαν τον ρόλο για τον ίδο λόγο με τον Δράκουλα-νέος, ωραίος και διάσημος.
Είναι αρκετά καλός σε ταινίες δράσεις, δεν μπορώ να φανταστώ άλλον στον ρόλο του Νίο και έχει καταφέρει να δώσει εξαιρετική ερμηνεία στην ταινία Το Χάρισμα.

Και όπως είπε και ο Φαροφύλακας, είναι συμπαθητικός.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Dracula (1992)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 14 Σεπ 2018, 11:22

Καλά ο Κιάνου δεν έδωσε τον καλύτερο εαυτό του, ο Κόπολα που κοιτούσε όμως;; :))))

Μωρέ συμπαθητικός είναι, ηθοποιός δεν είναι!! :ρ

@Μπιατριξ Κιντο
Ο Νίκολας Κέιτζ είναι πολύ καλός ηθοποιός και τον αδικούν κατάφωρα οι επιλογές του τα τελευταία χρόνια.
Έχει παίξει σε εξαιρετικές ταινίες, δίνοντας δυνατές ερμηνείες!

    Arizona junior
    Living las Vegas
    Bringing out the dead

κλπ κλπ
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Dracula (1992)

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 14 Σεπ 2018, 11:53

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Καλά ο Κιάνου δεν έδωσε τον καλύτερο εαυτό του, ο Κόπολα που κοιτούσε όμως;; :))))

Μωρέ συμπαθητικός είναι, ηθοποιός δεν είναι!! :ρ

@Μπιατριξ Κιντο
Ο Νίκολας Κέιτζ είναι πολύ καλός ηθοποιός και τον αδικούν κατάφωρα οι επιλογές του τα τελευταία χρόνια.
Έχει παίξει σε εξαιρετικές ταινίες, δίνοντας δυνατές ερμηνείες!

    Arizona junior
    Living las Vegas
    Bringing out the dead

κλπ κλπ


Για τον πολυλατρεμένο Νίκολας υπάρχει ολόκληρο μπλογκ που σχολιάζει όλες τις ταινίες του και προσπαθεί να δώσει απάντηση στο ερώτημα-είναι ή δεν είναι καλός ηθοποιός?

Αμφιβάλλω εαν οποιοσδήποτε άλλος ηθοποιός από την στιγμή που ο Θέσπις ξεκίνησε την καριέρα του έχει δημιουργήσει τέτοιο δίλημμα.

Image
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Dracula (1992)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 14 Σεπ 2018, 11:58

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει ο Κειτζ σαν ηθοποιος και συμφωνω με πολλους που τον "κραζουν". :ναι:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Dracula (1992)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Σεπ 2018, 13:44

Ο Νίκολας Κέιτζ είχε ξεκινήσει με πολύ καλές ταινίες (π.χ. Birdy) αλλά έπειτα μοιάζει πως απλά έπαιζε σε όποιο σενάριο βρισκόταν μπροστά του.

Το θέμα έχει απασχολήσει, πάντως: Nicolas Cage, good or bad?
:))))

"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “δεκαετία του 1990”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 5 επισκέπτες