Who Framed Roger Rabbit (1988)

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Who Framed Roger Rabbit (1988)

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 12 Νοέ 2018, 20:36

Χεχε αυτο το βιντεο ηθελα να βαλω :)))

Επισης πρεπει να ειναι η μοναδικη κοινη εμφανιση του Μικυ και του Μπαγκς. Ειχα διαβασει σαν τριβια (που μαλλον αληθευει) οτι υπηρχε ειδικη συμφωνια μεταξυ WB και Disney ωστε ο Μικυ και ο Μπαγκς να εμφανιζονται αμφοτεροι στον ιδιο ακριβως αριθμο καρε, για να μη φανει οτι υποστηριζεται καποιος παραπνω.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Who Framed Roger Rabbit (1988)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 22 Νοέ 2018, 12:01

Εγω παντως προτιμω τους ηρωες της Ντισνευ απο τα Looney Tunes. Tα Looney Tunes μου εσπαγαν λιγο τα νευρα με τις ιδιες ατακες καθε φορα, την ιδια ροη επεισοδιων (π.χ. Ο Σιλβεστερ κυνηγα τον Τουιτι και δεν τον πιανει ποτε, ο Ελμερ Φαντ τον Μπαγκς, ομοιως και το Κογιοτ με τον Road Runner...). :όχισουλέω:
Οι ηρωες της Ντισνευ προσωπικα, μου φαινονται πιο ωριμοι και πιο ''ανθρωπινοι''. :)
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Who Framed Roger Rabbit (1988)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 25 Νοέ 2018, 11:57

Εγώ πάντως θεωρώ τον Κόκορα και τον Μπαγκς Μπάνι των Looney Tunes κορυφαίους χαρακτήρες!
Υπήρχε γενικότερα ένας αυτοσαρκασμός στο χιούμορ τους... :)
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “δεκαετία του 1980”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες