Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 16 Ιαν 2018, 13:16

Σωστά Ασάρα. :ναι: ... είναι όντως τα Αδέσποτα Σκυλιά (Straw Dogs) (1971) του Σαμ Πέκινπα.
Οπότε συνεχίζεις με μια δική σου επιλογή !!! :)
Φαροφύλακας έγραψε:Την καινούργια δεν την είδα.

Δεν είχε καμιά σχέση, παρ' όλο που με εξαίρεση κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις ήταν αρκετά πιστή στην αρχική ... βέβαια δεν μπορεί να συγκριθεί ούτε ο Λουριέ με τον Πέκινπα, ούτε ο Μάρστεν με τον Χόφμαν, ούτε η ερωτική αθωότητα που απέπνεε η Σούζαν Τζώρτζ με την ούτως ή άλλως σέξυ Κέιτ Μπόσγουρθ.
Η αφίσα πάντως της ταινίας διατηρήθηκε αυτούσια. :)
ImageImage
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 16 Ιαν 2018, 19:13

Ελπίζω να το ανέβασα σωστά. Η ταινία είναι της δεκαετίας του '00
Image
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 17 Ιαν 2018, 21:00

Πάντως εμένα αυτό το χέρι το κάπως γερασμένο το οποίο ξεφυλλίζει ένα ... ημερολόγιο ? ... ένα καρνέ επιταγών ? ... ένα μπλοικ σημειώσεων ??? ... μία θήκη για κάρτες ????...ή οτιδήποτε άλλο ξεφυλλίζει .... ακόμα κι αν έχω δει αυτή την ταινία θα ήταν αδύνατον να θυμάμαι μια τέτοια λεπτομέρεια Ασάρα ... θα μας βοηθήσεις λίγο με μια πιο αντιπροσωπευτική φωτό ή κάποιες επιπλέον πληροφορίες ??? :ναι: :)))
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 18 Ιαν 2018, 08:32

Νομίζω ότι ο Ονειρευτής με το σχόλιο για το γερασμένο χέρι έπεσε πολύ κοντά.
O συγκεκριμένος καλλιτέχνης δεν φοβάται να δείξει την ηλικία του και συνεχίζει να μετέχει στα κινηματογραφικά δρώμενα.
2ο Καρέ-Η ταινία είναι δραματική

Image

(ελπίζω να μην έκανα τίποτα λάθος :ωιμέ: )
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 18 Ιαν 2018, 10:26

Τώρα μάλιστα Ασάρα :ναι: ... αυτό το Hit Pit Gym βοήθησε αρκετά ... νομίζω πως κατάλαβα για ποια ταινία πρόκειται αλλά δεν θα το αποκαλύψω ακόμα ... θα περιμένω μήπως κάποιος άλλος το ανακαλύψει, αφού έκανα μάννα στην προηγούμενη γύρα. :)
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Ιαν 2018, 10:28

Δεν πειράζει, ρε συ. Πες το αφού το βρήκες κι οι υπόλοιποι θα παλέψουμε το νέο, δικό σου! :ναι: :πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 18 Ιαν 2018, 13:19

Αν είναι μπορώ να δώσω και άλλο στοιχείο....


Έχει πάρει όσκαρ
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 18 Ιαν 2018, 18:40

Εντάξει το βρήκα κι εγώ από τηΝ δεύτερη εικόνα της Ασάρας! :ναι:
Θα το πω κι αν θέλει ο Ονειρευτής που ξέρω πως την βρήκε κι αυτός συνεχίζει με νέα είκονα.

Είναι το
Million Dollar Baby (2004)
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 19 Ιαν 2018, 08:17

Ναι!
Ήταν το Million Dollar Baby!

Το πρώτο καρέ ήταν από την σκηνή όπου ο Κλιντ επισκέπτεται την Χίλαρυ στο σπίτι της. Εξετάζει το βιβλιάριο της(δίπλα του διακρίνεται μια πλαστική κορδέλλα μαλλιών και μια χτένα) και της ανακοινώνει ότι θα πάει σε αγώνα στην Αγγλία και ότι θα μπορεί να μαζέψει λεφτά να πάρει σπίτι.

Και το δεύτερο είναι σκηνή έξω από το παρακμιακό γυμναστήριο του Κλιντ, σε μια υποβαθμισμένη περιοχή της πόλης.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 19 Ιαν 2018, 14:19

Ονειρευτή συνεχίζεις ή να βάλω εγώ καρέ;; :)
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “Διασκέδαση”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες