Επέλεξε το soundtrack

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Επέλεξε το soundtrack

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 22 Ιουλ 2013, 18:52

Σκέφτηκα ένα παιχνιδάκι μίνι σκηνοθεσίας που να επιλέγουμε ένα βίντεο είτε βουβό είτε που δεν παίζει μουσική είτε στο mute και να επιλέγουμε το κατάλληλο για εμάς soundtrack. Θα βάζει ένας ένα βίντεο, οι υπόλοιποι θα σκέφτονται κάποιο κομμάτι για να το ντύσουν μουσικά, και ο πρώτος θα επιλέγει το καλύτερο και θα δίνεται έτσι η σκυτάλη.
Βάζω εγώ το πρωτο βίντεο από τη διπλή ζωή της βερόνικα από το 1:37:57 διαλέγω (αλλά είμαι εκτός συναγωνισμού , απλώς για να δώσω το παράδειγμα, το "Στο άδειο μου πακέτο" να παίζει μέχρι το μέχρι το 1:39:43 με σταδιακό fade out. Εντάξει επειδή δεν έχουμε κ τα κατάλληλα μέσα για να φτιάξουμε το βιντεάκι, έτσι με λίγη φαντασία και καλή θέληση να νιώσουμε το vibe που μπορεί να προσδώσει ένα κομμάτι.
:χαχα:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Επέλεξε το soundtrack

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 22 Ιουλ 2013, 19:18

Λοιπόν, πάντα πίστευα πως το πολύ αγαπημένο μου "Encore" των Tangerine Dream είναι μια πολύ καλή επιλογή για να ντυθεί το "Metropolis" (1927) του Φριτς Λανγκ.

Και εννοώ όλο το άλμπουμ για όλην την ταινία, όσο πάει δηλαδή.

Οπότε εδώ, μια τυχαία επιλογή, ας τα βάλουμε καί τα δύο από το 4:50 μέχρι όσο θελήσετε (να τολμήσουμε ένα δεκάλεπτο, μέχρι το 14:50, οι θαρραλέοι; )

κλικ εδώ κι αμέσως κλικ εδώ για την ταινία (και κλείστε της τον ήχο για να ακούγονται μόνο οι Tangerine Dream)..

:ναι:

Όσο για το παιχνιδάκι, αυτό πώς να το παίξουμε; να διαλέξει κάποιος απόσπασμα ταινίας και οι υπόλοιποι να το ντύσουν;
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Επέλεξε το soundtrack

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 22 Ιουλ 2013, 20:24

Ναι εννοούσα για το ίδιο βίντεο διάφορα κομμάτια μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα και αυτός που είχε βάλει το βίντεο βγάζει "νικητή" κι αυτός συνεχίζει με άλλο βίντεο. :ρ Δεν ξέρω αν γίνεται κατανοητό ή κατά πόσο μπορεί να έχει ενδιαφέρον. :χμ:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Επέλεξε το soundtrack

Ανάρτησηαπό Ίζι » 02 Απρ 2014, 19:33

Πόλυ, το βίντεο που είχες βάλει δεν υπάρχει πια. (αν και, βέβαια, η συγκεκριμένη ταινία έχει πολύ χαρακτηριστική μουσική)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Επέλεξε το soundtrack

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 02 Απρ 2014, 19:41

Κλασικό πρόβλημα αυτό, ίσως το φτιάξω εγώ σε κάποια φάση. Έχει ναι, αλλά σε κάτι φάσεις κόλλαγε τρελά με το άδειο μου πακέτο ακριβώς επειδή ήταν εντελώς άκυρο :)))) :))))
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ


Επιστροφή “Διασκέδαση”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες