Αγαπημένη χριστουγεννιάτικη ταινία

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Αγαπημένη χριστουγεννιάτικη ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 23 Δεκ 2016, 01:20

Είδα κι αυτά φέτος:
Image

Image

Image
Καλές γιορτές φίλοι μου!! :γεια:

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Αγαπημένη χριστουγεννιάτικη ταινία

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 30 Δεκ 2017, 11:59

In Bruges
Αν και δεν αφορά την κλασσική θεματολογία χριστουγεννιάτικων ταινιών, θέλω να την βλέπω κάθε Χριστούγεννα. Έχει τα πάντα: δυο επαγγελματίες δολοφόνους με υπαρξιακά προβλήματα, τσαντισμένους καναδούς, πίνακες του Ιερώνυμου Μπος και μια μεσαιωνική πόλη στολισμένη και χιονισμένη.

Image

Surviving Christmas

Ένας πάμπλουτος τύπος πληρώνει μια μικροαστική οικογένεια για να περάσουν μαζί τα Χριστούγεννα. Ο Μπεν Άφλεκ είναι κεφάτος σε επίπεδο παράνοιας και ο Γλαντολφίνι τον βαράει με το φτυάρι του.

Image
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Αγαπημένη χριστουγεννιάτικη ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Δεκ 2017, 13:05

Είδα αρκετό από το Get Santa. Το βαρέθηκα αν και άρεσε στον γιο μου, οπότε πέτυχε την αποστολή του. Γι' αυτόν το βρήκα. ;)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Αγαπημένη χριστουγεννιάτικη ταινία

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 13 Νοέ 2018, 17:02

Αυτη εδω μου αρεσε αν και δεν την θυμαμαι πολυ εντονα, εχω χρονια να την δω... :χμ:


"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες