Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 06 Ιουλ 2014, 11:39

Η Persona υπέροχη ταινία. Δεν θυμάμαι καθόλου ερωτική σκηνή (που όμως προφανώς, για το λέει ο Μυρμηγκοφάγος, είχε).

:χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 06 Ιουλ 2014, 14:22

Για να με ενθουσιάσει μια ερωτική σκηνή είναι εξαιρετικά σημαντικό πρώτον να είναι συνεπής με την ταινία και δεύτερον η ίδια η ταινία να με ικανοποιεί. Τώρα, λόγω των ιδιαιτεροτήτων τους απαιτούν κομψούς ελιγμούς και συνήθως, δυστυχώς, δε με ενθουσιάζουν, αλλά μου καταστρέφουν την εμπειρία και ταυτόχρονα και την ταινία. Αν πόσταρα λοιπόν βίντεο των λίγων σκηνών που τηρούν τις προϋποθέσεις μου και δε σας άφηνα να τις βιώσετε τη στιγμή που ο σκηνοθέτης θεωρεί πρέπων θα ήμουν μάλλον απαράδεκτος. Θα μπορούσα να το θέσω και διαφορετικά και να δηλώσω ότι καμιά από τις παραπάνω σκηνές δε στέκεται μόνη της και χρειάζεται το σύνολο για να αποκτήσει υπόσταση.

Όσο αφορά την Persona, ενώ δεν είναι spoiler, από το να το ανοίξετε αφιερώστε λίγο χρόνο να τη δείτε. Θα με θυμηθείτε αργότερα :))))

Αναφέρομαι στην περιγραφή της Άντερσον, που σου δίνει την δυνατότητα να την κατασκεύασεις όπως επιθυμείς.


Τέλος, αν πρέπει να επιλέξω μια κα μόνο μια, αυτό θα είναι το αγαπημένο μου marketa lazarova, αλλά είναι ταινία υπομονής και είναι κρίμα να την χαραμίσετε αν δεν σκοπεύετε να της αφιερώσετε τον χρόνο που απαιτεί.

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 13 Ιουλ 2014, 10:20

η δικη μου αγαπημένη ερωτική σκηνή:

Image

και δεν ειδα πουθενα Μπελούτσι, μα είναι δυνατόν, ερωτω;

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 13 Ιουλ 2014, 13:58

Πανέμορφη, φυσικά, η Μπελούτση αν και έχω διαπιστώσει πως περισσότερο την θαυμάζουν οι γυναίκες παρά οι άντρες.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 13 Ιουλ 2014, 14:45

χα, χα εχω πεθανει στα γελια με το αβαταρ :)))) :χαχα: :))) :σύμφωνοι: :μπράβο: :πάνω:
ο αγαπημενος :γιούπι: και ας μην εχει παιξει και σε ερωτικη σκηνη!!!!!!
η μπελουτσι εχει καυτες ερωτικές σκηνες και εδώ μεσα δεν υπάρχει ουτε μια!
/ πρωτη, πρωτη ερωτικη σκηνη που ειχα δει στα μικρατα μου, ηταν στην ταινια το αγκίστρι :ρ

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 15 Ιουλ 2014, 01:45

Φαροφύλακας έγραψε:Πανέμορφη, φυσικά, η Μπελούτση αν και έχω διαπιστώσει πως περισσότερο την θαυμάζουν οι γυναίκες παρά οι άντρες.


Οι γυναίκες και γω :χαχα:
Δυστυχώς δεν έχει λάβει μέρος σε κάποια ταινία που θεωρώ αρκετά καλή και αυτό επιδρά και στις ερωτικές σκηνές της :ωιμέ:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 15 Ιουλ 2014, 10:04

ποτέ δεν θα της έκανα κάτι τέτοιο! :όχισουλέω:

Παρεμπιπτόντως, η ίδια μου ζήτησε τον Ραλφ. :ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 15 Ιουλ 2014, 12:24

πάντως σαν μελαχροινη μου αρεσει πολύ η σου γκι, από ότι βλέπω με το λίγο που εψαξα εχει παιξει σε πολύ τολμηρες ταινίες, όπως SEX and the Zen και σε άλλες. Νομιζω όμως πως της ταιριαζει πολύ καλυτερα η καθαρα ρομαντική ερωτική σκηνή παρα η προκλητική είναι μικροκαμωμένη και λεπτεπίλεπτη αλλωστε.
Η Μονικα αλλιως μπορει να στηριξει μια προκλητικη σκηνη, είναι χυμώδης α, και η θεσπέσια Μπαρντο

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 15 Ιουλ 2014, 13:10

Η Σου Κη είναι μια από τις πιο σέξι ηθοποιούς (:σάλια:). Και όντως, αρχικά έπαιζε σε.. κάπως αισθησιακές ταινίες, αν και δεν έχω δει καμία.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 15 Ιουλ 2014, 16:06

για μενα το πιο ερωτικο θηλυκο που περασε ποτε από το σινεμά είναι η Κίμ( μια είναι η κιμ) και ειχε καυτες ερωτικές σκηνες χωρις να είναι πρόστυχες/ μια ταινια που θυμαμαι είναι με τον ριτσαρντ γκιρ, μαλλον δυο ταινιες!
δυστυχως παταω να βρω ερωτικες σκηνες της ταινιας no mercy και μου δειχνει αλλα νταλλων :όχισουλέω:


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες